bugün

zor olan eylemdir. yapamadığınız taktirde maymuna dönüşmeniz olağan bir durumdur. misal allığı biraz fazla kaçırdığınızda gün batımı kırmızısında yanaklara sahip olursunuz. eyelinerı kırkbeş metre yukarıdan çektiğinizde nasıl bir bakış kazanacağınızı tanımlaması bile imkansızdır.
Makyaj yapmakla badana yapma durumu birbirine karıştırmayalım lütfen !
eğer profesyonel değilseniz asla simetrik olmaz.*
işi bilmeyen için felakettir.
yüzdeki kusurların kapatılması için yapılan rütuşlardır.günlük olarak yapılan basit makyajın yanında özellikle tecrübe isteyen plastik makyajda bir tür sanattır.
kişiye göre güzellik veya iğrençlik katan bir durumdur.amy lee'ye* mükemmel gider.
surata boya badana çekerek erkekleri kandırmaktır.

bir de şu var: dolgulu sütyen
yüze sürülen boya, aslında alenen, görenlerin gözlerini boyamak için yapılan çalışmadır. Bende yok, ama böyle olmak istiyorum, sen de beni böyle gör istiyorum, o yüzden suratımı katman katman kimyasallarla kaplıyorum, demektir. Biraz açık, biraz dürüst olsak, nolurduu!
hiçbir kadın rimel süren bir kadın kadar güçlü duramaz hayata karşı.
çünkü rimel süren bir kadın asla ağlamaması gerektiğini bilir.

ve her kadının içinde biraz kırmızı ruj, biraz kırmızı oje vardır.
bu biraz kadınlıktır, biraz..
içindeki resesif ruhu ortaya çıkarmaktır.

ve içindeki hırçın çocuğu eyelinerin keskin siyahına akıtmalı bazen.

biraz allık, uykusuz geçen bir geceyi örtpas edebilir.

sanatın doğuşunu da böyle açıklamaz mı şairler?
sanat; var olmayana ulaşmak istemek, "yok" u özlemektir..

bir ressam çorak bir araziye bakıp, güzel bir deniz manzarası çizebilir.
bu onun görmek istediği, yansıtmak istediği, ve özlem duyduğudur..

ve bir kadın içindeki kadını kırmızı rujla özgür bırakır,
bu onun görmek istediğidir.

ve bir kadın göz pınarlarını kurutan acısını rimelinin topaklarına hapseder,
bu onun yansıtmak istediğidir.

ve bir kadın tüm boyalarından kurtulup, varolmak ister..
bu onun özlem duyduğudur,
ama asla gerçekleşemez.
gencken hafif olani makbuldur.
heath ledger'ın batman filmindeki '' joker '' rolü için katlanmak zorunda kaldığıdır.

edit: imlâ
işi bilen için sanat, bilmeyen için rezalet.
sarışın ya da kızıl olup, her daim soluk benizli olanlar için, evden çıkmadan önce, yüze renk vermek adına yaptığı bir eylemdir. fazlası gerçekten gereksiz ve saçmadır. güpe gündüz boyacı küpüne batmış gibi dolaşmanın hiç anlamı yoktur.
Yılbaşı ağacının süslenmesidir. En güzeli doğal görüntü, böyle boyalar sadece şirketlerin para kazanmasına yarar sağlıyor. Güzel yine güzel doğal haliyle...
çok kalleş, vefasız bir etkinliktir. çirkinsen yapmaya hakkın yoktur çünkü yakışmaz. güzelsen istersen boyaya bat çık herkesin ağzı bir karış açık kalır. misal tarayıcımızdan iki sekme açarak google amcaya yollanıyoruz. birine ebru gündeş, birine haife wehbe yazıp görsellere tıktıklıyoruz. eğer normal bir beyine ve estetik algısına sahipseniz ebru gündeşin penceresini 5 saniye içinde kapatıp haife wehbenin penceresini sonuna kadar inceleyeceksiniz. hatta arama kriterlerini daraltıp "heife wehbe ass" falan yazmanız da olası. şimdi bu iki hatunun yüzlerine baktığımızda ikisinde de "ebru gündeş makyajı" denen makyajı görüyoruz. ama bizim seçici gözlerimiz öyle mi görüyor? biz sadece ebru gündeşi boyaya batıp çıkmış olarak görüyoruz çünkü kadın vasat! wehbe ise istediği kadar boyanabilir gönlümüzün sultanıdır.
sonuç olarak makyaj yapmak herkesin hakkı değildir.
-karıcım geç kalıyoruz bak…!
-tamam patlama be hemen geliyorum…
-bunu 10. söyleyişin… ve ben bunu söylediğini zırt pırt hatırlatmak zorunda değilim sana…
-hatırlatma o zaman sen de…
-hatırlatmayınca da sen piknik havasına bürünüp aynanın karşısında kendini seyrediyorsun…
-kendimi seyretmiyorum makyaj yapıyorum…
-aman… yesinler… görende da vinci resim yapıyor sanacak… topu, topu ufacık bir tuval… 30 dakikanı nasıl alıyor anlamıyorum…
-kadın olsaydın anlardın…
-kusura bakma ama ben kadın olsam da kadınları anlayamazdım…
Makyaj alkol gibidir, sadece kararında yapılanı kadını güzelleştirir fazlası değil.
savaş boyalarının sürülmeye başlanmasıdır.
bayanlar için 2 grup söz konusudur.kendi için makyaj yapanlar ve dış varlıklar için makyaj yapanlar.eğer bir bayan makyajım nasıla çıkan sorular soruyorsa , o makyajı kendi için yapmamıştır ve her zaman sorun çıkarma potansiyeli yüksektir.
aslında gereksizdir. ama bazıları için seçme şansının olmadığı durumlarda tek çözümdür. bir bakıma sanattır,bakımdır. aşırısı zarardır.
abartıldığında hiç hoş durmayan hatta karşıdaki insandan tiksinmeye bile sebep olabilen ama kıvamına yapıldığında insanı olduğundan daha hoş gösterebilen eylemdir. aynı zamanda kendimden ziyade başkasına yaparken daha mutlu olurum hem de öyle böyle değil.
bir zaman sonra mini mini gözenekleri nal kadar büyütebilecek boyanma türü. modern zamanda bir çok bayanın olmazsa olmazıdır ayrıca. genelde kendini iyi hissetmek, hayatına sahte ve geçicide olsa renk katmak için yapılır. ve bi zaman sonra bıkılır. doğal güzelliktir mühim olan ha bir de ruh güzelliği. beğenmeyen oğluna almasın di mi?
Bir kadın makyaj yapıp hazırlandıysa ve son anda programı iptal olduysa, bakkala dahi olsa dışarı çıkar bir kere.
yağmurlu havalarda dışarı çıkmanın tehlikeli olduğu boyanma tipi.
1likit
1hafif tonda ruj
1 mavi max factor rimeli
yüzüne uygun fondotenle yapıldığında hem sade hem bakımlı görünmenizi sağlar. makyaj iyidir.