bugün

(bkz: boya)
(bkz: badana)
sadece çirkinliği örtmek ve ya erkeklere güzel görünmek için yapılmayan eylem.yüz sizin,istediğiniz gibi boyarsınız,boş bir tuvali boyamaktan hiçbir farkı yoktur.gün gelir insan mor kirpiklerle bakmak ister dünyaya,kıpkırmızı boyanmış dudaklar pek çok anlam taşır.sadece kusur kapatmak için yapılmaz ,öyle ki insan yaptığı makyajla yeri gelir hayata karşı tavrını ortaya koyar.ayrıca makyaj kişinin aynasıdır.sadece gözünü ne renge nasıl boyadığına bakmak bile çoğu zaman o kişi hakkında az çok fikir sahibi olmanızı sağlar.
ayrıca her aynaya baktığında kişinin farklı bir yüzle karşılaşması çoğu kere eğlendiricidir.tiyatral bir yanı vardır,sanatsaldır,insanın kendi vücudu üzerinde hakimiyetinin göstergesidir.
yapmasını bileni afete , bilmeyeni soytarıya çeviren eylem.
Bazı makyaj vloggerlarını takip eden birisi olarak, "çirkin kadın yoktur, mac kullanmayan kadın vardır" düşüncesini içime sokmuştur. Bazıları harbi sanat eseri yapıyor, onlarada saygım sonsuz.
Iyı malzemelerle dozajında yapılınca kadına guzellık katar. Fazla ve kotu yapılırsa guzel olan bı kadını cırkınlestırebılır bıle. O güce sahiptır. Kısaca el ayarı ve zevk meselesıdır her kadın ıyı yapamaz.
bir tek kadınlara değil palyaçolara da özeldir.
kadınların çoğunun başkaları tarafından beğenilmek için değilde, kendini iyi hissetmek amacıyla yaptığı bir eylemdir.bence makyaj var olan güzelliği, o günkü ruh haline göre yorumlamaktır.
kadını bir o kadar güzelleştirebileceği gibi çirkinleştirebilendir.
Herkes bilmez.
normalde yanından geçerken hiç suratına bile bakmayacağın kızımız makyaj sonrası önle bir değişim geçirirki oha dersiniz ama ben bunu sevmiyorum, makyaja gerek olmadan yüzüne bakmaya doyamayacağın biri olsa pek ala pek güzel olur, ben böyle seviyorum hacı.
badana yapmak ile karıştırılmadığı takdirde göze hoş gözüken.
görsel
dünyanın en iyi motivasyon sağlayan eylemidir. yalnız bu eylemin bir çizgisi vardır, aşırıya kaçıldığında insanı yerin dibine sokar. hafif ve yerinde bir makyaj en iyisi.
Bazı kadınların asla vazgeçemediği bir şey. 1 saat ayırıp makyaj yapan kadınlar tanıyorum, şaşırıyorum. 1 saat fazla uyumayı makyaj yapmaya her zaman yeğlerim.
yüze sürülen boyayla, evin bir odasını rahatlıkla boyamak. bu bir genelleme değildir.
guzel ve dogru yapildiginda harika durur ama keko makyaji...
abartılmaması gereken eylemdir.
makyaj yapmak bir kusuru kapatmak anlamına geldiği için yapan kişide gizli aşağılık kompleksi olabilir.
görsel
abartılmadığı sürece güzel bir şeydir. görsel
ne eğlenceli ne şirin bi şeydir o.
kadının doğal güzelliğini gölgelemeyip aksine vurguluyorsa güzeldir.
çok uzun bir süre makyaj sadece eye lıner ve rimel den ibaretti benim için.
yaklaşık 5 aydır ince ince makyaj bloglarını inceliyorum, ünlü makyaj bloggerların kullandığı ürünleri getirtiyorum ve acı bir gerçeği anladım ki ben doğal güzel değilmişim. *
kızlar üzülmeyin makyajla adriana lima bile olabilirsiniz. * şaka len şaka, alt yapı iyiyse adriana olmasa da güzel şeyler çıkıyor. bir de pazardan makyaj malzemesi almayın. kaliteli bir fondoten 70 80 liradan aşağı değil.

alın size doğal makyaj videosu http://www.facebook.com/photo.php?v=241782659300546
uğrunda erken kalkmalar yaşanabilen olay.
çok zor zanaattir.