bugün

tam birsefa p.zemengidir kendileri. bütün gün kızlar rakseder karşısında, voleler sefere çıkar ülke dirliği için, jokerler-soytarılar yapmadık maymunluk bırakmaz, maça asları uğur getirir, yancılar oyun masasında bi güzel karınlarını doyurur. o sadece poz verir heybetli sakalıyla.
ihalede, zaman zaman sinek ikilisine bile boyun eğebilen papazdır... ayrıca, rakibin as-kız taktiğini yerse kendisinin sahibi, avucunu yalama ihtimali de yüksek olan papazdır...
kral davut'u simgeleyen kart...
iskambil kartlarındaki papazlar arasında yüzü diğerlerinden farklı bir tarafa bakan tek papazdır[bize göre sağa]. bu yüzden diğer papazlardan daha değerli bir kart olduğu varsayımı vardır, koz maça batak oyununda en yüksek ikinci karttır kendisi.
yeni bir bakış, yeni bir heyecan. kulağa hoşgelen yazar.
yeni nesil yazar. hoşgelmiştir.

ayrıca hayatımın en büyük göte gelişidir. üniversite'de okur iken evde bulaşık yıkama, yemek yapma, temizlik gibi aktiviteleri gerçekleştirecek şahıs batak ile belirlenirdir. günlerden cumartesi misafir, arkadaş vs. evde tıka basa dolu. yenmiş, içilmiş ev tabiri caizse ahıra dönmüştür.

gece olur herkes dağılır, ev ahalisinde bir çökmüşlük bir yorgunluk mevcuttur.

volkican: lan temizliği ve bulaşığı kim yapacak?
cicoz: s*kseler elimi sürmem bu kadar işe.
canerik: lan bir kişiye binerse bu kadar iş yazık olur paylaşalım.
carmadon: ya oturun atalım batağımızı son iki yapsın işleri.
cicoz: bana uyar.
canerik: olm bak göte girer bu kadar iş 4'e bölünsün.

felan derken bir şekilde batak olayı tarafımın zorlaması ile kabul ettirilir. neyse 1:30'da batağa oturan bünyeler saat 3:30 olduğunda son eli oynamaktadırlar.

kritik bir durumda olduğum aşikar. son kağıtlar atılacak ikincilik için çekiştiğim eleman tek bir kağıt dahi çekerse yerden o kadar iş götümde patlayacak. ancak ustaca hamlelerle elemanı kesebilmişim. son kağıtlar, maça papazı çıkmamış götüm yusuf yusuf atıyor. cicoz dışında kimde olursa olsun diye dua eder vaziyetteyim. volkican çaktı maça 8'liyi, kalp atışlarım hızlandı zira maça papazı ya cicoz'da ya da canerik'te. her neyse canerik elindeki kağıtı yavaşca yere bırakmakta ve aynı anda benden ter boşalmaktadır. yere bıraktığı kağıdın maça 10'lu olduğunu gördüğüm anda etraf kararmaya başlamıştı. kendime geldiğimde cicoz'un yarrak yarrak suratıma bakarak " bu maça papazı önce senin o batak diyen beynini siksin sonra bulaşıklara yardım etsin ahahahah " dediğini hatırlıyorum.

o gün bu gündür maça papazından nefret etmekteyim ayrıca o sikten maça papazı yüzünden 3 gün cicoz'u düşman olarak görmüş idim.

saygılar.

editullah: olaydaki kişi ve kurumlar tamamen hayal ürünüdür, asıl olan götüme giren onca bulaşık ve temizlik işidir.
gün itibariyle döktürmüş, haliyle ilgimi çekmiş yazardır.
(bkz: esenlikler) (bkz: saygılar)
(bkz: turk silahli kuvvetleri/#3773595) ve (bkz: amerika birlesik devletleri/#3773782) entryleriyle beni benden almış 5. nesil yazar. *
yeni gelmiş nesildaş yazar.
(bkz: hoş gelmiş)
#3789533 nolu entrysiyle sözlük tarihine geçmeyi haketmiş yazar.
iyi yazıyor. Hem de çok iyi.
sözlüğü abazanlıktan, bilmem ne yapmış kızdan, anket tarzı başlıklardan kurtarmaya çalışan; henüz yeni olmasına rağmen oldukça fazla ve kaliteli entry girmiş yazar.
orijinal haline tahammül edememiş. tanrı'nın verdiğiyle yetinmeyip kesip biçmiş utanmamış tutup dikmiş, terbiyesiz papaz.
yeni gelmiş nesildaş yazar.
(bkz: hoş gelmiş)
her şeyi futboldan örnek vererek açıklamak gibi bir yeteneğe sahip olan yazar...

bir keresinde sırf gıcıklığına mikrodalganın çalışma prensibi ile fotosentezi futboldan örnek vererek açıklamasını istemiştim, gerçekten de açıklamıştı. çok enteresan...
(bkz: nacar pazarı) *
(bkz: yaran yanlış okumalar)
maçan sıkıyor mu papaz efendi.
--spoiler--
türk demokrasisi (bağımsızlığı demiyorum) üzerinde türk ordusunun emeği ve söz hakkı türk milletinden fazladır ve yüksek perdeden subaylarımız zaman zaman bu haklarını kullanarak demokrasimize balans ayarı yapmaktadır.
--spoiler--

(bkz: egemenlik kayitsiz sartsiz milletindir) bakın buraya dikkat 'kayıtsız şartsız'

ak parti'yi iktidara getiren halktır, gitmesi gerekirse yolcu edecek olan da halktır. ordu göreve pişkinliğini bırakın artık.
galatasaray ile ilgili güzel entryler yazan iyi bir galatasaraylı.
futbol konusunda iyi ve uzun yazan yazar. galatasaraylı olması ise başka güzelliği. fakat biraz daha "kısa ve öz" yazarsa tam süper olacak. bir de imaj değişikliğine gitmelisin hacı. *
futbol hakkında yazdığı uzun entryler ve yaptığı detaylı analizlerle göz dolduran yazar. burada yazmasından ben gurur duyuyorum açıkçası.
futbol hakkında asla ve asla boş konuşmayan yazardır. Okunmalıdır.
(#4062222)
her şeyin farkında olan, kimin ne olduğunu bilen yazar.
futbolu bilen yazar;

(#4123046)
sağlam galatasaraylı yazardır. arda hayranıdır. beğenerek okumaktayım kendisini.**