bugün

entry'ler (2242)

tarsus

Elektrik kesintileriyle insanları sinir stres sahibi yapan şehir. Yıllardır her yaz aynı şey oluyor, havalar sıcaklamaya başladığı an açılan klimalardan dolayı elektrik sistemi çöküyor ve gelmiyor. Dünden beri sıcakta pişmekten bir hâl olduk. Lanet okuya okuya uyumaya çalıştım ama nafile. Yetkililer hiçbir şekilde umursamıyor, yıllardır hiçbir gelişme yok çünkü.

Biri de demiş ki Tarsus'ta çok elektrik kesilmez mahallendedir sorun. Lan ben 3 mahalle değiştirdim yıllar geçti her mahallede aynı sorun vardı ve devam ediyor. Ayrıca şu an şehrin ucunda yüksek bir binadayım, gece tüm şehir kapkaranlıktı. Elektriğin olduğu mahalle nerdeyse yoktu adam gelmiş mahallende sorun vardır diyor. Ulan Tarsus'ta milletin tek ortak görüşü nedir diye sorsan elektriklerin çok gittiği cevabı çıkar adam elektrik gitmez Tarsus'ta demiş ya. 2 gündür pişen kim ulan o zaman! 2 günle kalsa iyi tüm yaz böyle geçecek. Sinirimden gülüyorum artık. Lanet olsun böyle şehre de yetkililere de.

lava

türkçe dublajı sonunda yayınlanan şarkı.
https://www.youtube.com/watch?v=zlQLa4u66OQ

microsoft

lügata "microsoft gibi bekletmek" diye bir söz eklenmesine vesile olan yüce şirket.

anlamı: Ne zaman geleceği belli olmayan, bir tarihte geleceğinin sözünü verip de asla o tarihte gelmeyen* şeyler için kullanılan söz öbeği.

örnekleyecek olursak

görsel
bilgi: görsel 24 Mart 2016 tarihinde hazırlanmıştır. 2 saat önce ibaresi 24 Mart tarihine aittir.

lava

türkçesini bulana veya getirene yüz bin lira vereceğim kısa müzik. yok arkadaş hiçbir yerde.

windows 10 mobile

32 değil 42 şubat olmasına rağmen hâlâ gelmeyen işletim sistemi. bazıları da inanmış bekliyordu, allah herkese windows phone kullanmaya devam edip üstüne savunan insanların sabrından versin. bulunmaz bir gayret bu.

"şoboto kom botordo odomlor 29 şobot dodo"

windows 10 mobile

bazı kullanıcılarını ciddiye alıp da yaptığım eleştiriden sonra "şubat daha bitmedi 1 gün var windows 10 gelecek" şeklinde 5 yaşındaki kuzenimin bile günlerce güleceği bir yoruma imza atan kullanıcıları barındıran sistem. ahahahahahahahahhahah

windows 10 mobile

3 yıl önce bir lumia cihazı aldığımda "birkaç yıldır çok iyi yol alıyor, artık geleceğin işletim sistemi bu cihaz 1 yıl içinde sistem oturacak" şeklinde yorumlar okuyup gaza geliyordum. uzun süre kullandım, eksikliklerini görmezden geldim sabredip "gelişecektir" lafları atan sazanlara inandım. aradan söylenen 1 yıl geçti ve oturacaktır denen işletim sisteminde ufak tefek yenilikler dışında bir şey gelişmediğini görünce artık sabrım kalmadı ve iphone'a geçiş yaptım. (1.5 yıl önce) resmen lumia varken akıllı telefon kullanmıyormuşum onu fark ettim. Ama lumia'yı anneme verdim ve teknolojiye ilgim olduğu için microsoft'un yeniliklerini takip etmeye devam edeyim dedim. Bakalım 3 yıl önce söylenen gelişecektir lafları gerçek olacak mı diye meraktaydım.

hiçbir şey gelişmedi. 3 yıl önceden şu güne elbette değişen şeyler oldu, bazı yenilikler geldi (gelmemesi imkansızdı ekran döndürme kilidini kaldırma bile yoktu telefonda ilk aldığımda, o tarz yani yenilik dediğimiz) ama mağazası 3 yıldır aynı. hiçbir gelişme yok. hiçbir temel uygulama düzgün çalışmıyor, şu an kullandığım hayatı aşırı kolaylaştıran onlarca uygulama windows phone'da yok. yeni çıkarılan hiçbir şey wp'ye çıkmamaya devam ediyor. mağaza günümüzde akıllı telefonun en önemli silahıdır, ama wp taş kullanmaya devam ediyor ok seviyesine bile çıkamadı. windows 10 gelecek diye aylarca telefon kullanıcıları kandırıldı, şubat sonunda kesin denmişti şubat da bitti. yok işte beceremediler.

ve hâlâ bu telefonu savunan zavallılar var. tamam güzel birkaç yönü var, mesela klavyesi şahane. kamerası üst düzey telefonlarında efsane ama, gelip de mağazasını yok w10 güncellemesini ölümüne savunan biri varsa o kişi paralı çalışan bir köledir. iyi besliyorlar bu köleleri anlaşılan. ama buraları okuyup da telefon alacak birisi varsa kesin ve net söylemim şudur:

windows phone işletim sistemli telefon almayın!

yanlışlıkla kürt halayına dalıp disko yapan apaçi

eskişehir anadolu üniversitesindeki nevruz kutlamalarında kürt halayı çekilirken birden mavi gözlükleriyle ortaya dalan ve garip figürlerle dans eden yeni fenomen.

videosu: https://www.youtube.com/watch?v=IpiyIfNtsbA

ttnet in yaptığı interneti kesme rezaleti

her gün yaptığı binlerce rezaletten sadece biridir.

dün internetim kesilmiş, uzun uğraşlar verdim ama düzelmedi. müşteri hizmetlerini aradım arıza kaydı aldılar, yakın zamanda dönüş olacak dediler. tabii saatler geçti tık yok. tekrar aradım, arıza kaydı tekrar aldım uzaktan kontrol sağlanacak açılacak dediler. gece oldu açılmadı. bugün oldu, sabah yine yok. yaklaşık 10 sefer aradım, hepsi aynı şeyi söyledi. en son birisi dedi ki:

-bizim sistemimizde faturanız ödenmemiş gibi görünmüş, ama siz hepsini ödemişsiniz. hiçbir borcunuz yok, bizden kaynaklanan bir sorun.
+(içimden en ağır küfürleri ederek) tamam o zaman açın şimdi interneti.
-arıza kaydı oluşturuyorum, açılacak kısa sürede.

iyi dedim yine iyi niyetli beklemeye başladım. yarım saat geçti yok, aradım aciliyet bildirdim açılacak dediler. bekledim yok aradım aynı şey. yarım saat aralıklarla arıyorum 5 saat geçti hâlâ yok internet.

haram zehir zıkkım olsun yedikleri her lokma. ttnet'in bu kadar rezaletlerde dolu olduğunu, asla kullanılmaması gereken bir kurum olduğunu herkes bilsin, ama mecburen buna mahkum ediliyoruz. turkcell superonline şu işi iyice büyütse de topluca ona geçsek, bu ttnet'in hiç olmayan hizmetleriyle uğraşmaktan gına geldi.

lösemi hastaları için saçını kazıtan tuğçe

parası olmayanların bağış yapamayacak olanların en azından bir şeyler yapma çabası içinde olduğunu gösteren videodur aynı zamanda. sözlüğe yazmakla sanki bir yardım ediyormuşçasına konuşanlardan olmayan kızdır.

sevdiğin kişinin sevgilisi olması

sevdiğin kişinin sevgilisi eğer sensen güzel olan durumdur.

1 75 in alındaki kızların kendine kız demesi

(bkz: 175 cm alnı olan kızlar)

en dandik metal grupları

(bkz: karaca dan yemek takımı)

elektrikli hacker osman

uludağ sözlük yazarı atarlı seda'ya evlenme teklifi yapıp, bunu http://www.imgim.com sitesini hackleyerek duyuran birisi.

http://imgim.com/b.jpg

hdproduction

* inci sözlük'te asosyellikte çığır açan, ama sözlüğe ve gündeme önemli şeyler kazandırmış bir yazar. athillas thasos olayını başlatan, birçok bilindik swf'nin yaratıcısı olan yüce deha.

başlıkları alt alta okumak

· türkiye de en çok nefret edilen spor kulübü (9)
· fenerbahçe (4)

zamunda

üyelik alımını açmış bulunan torrent sitesi.

sayfalar akışı

facebook'ta sadece sayfaların paylaşımlarını görmek için sol tarafa koyulmuş olan yeni kısayol.

10 kasım 2012 google logosu

Sevgilisine tr.gg uzantılı site yapan duygusal ergenlerin giriş için tıklayın yazısının altına koydukları logolara benzemiş olan fotoğraf.

seni seviyorum furkan

Tam. Geçen sene, ekimde. Gönlüme düştün düşeli 1 sene olacak işte. Tam 1 senedir seviyorum seni öyle böyle değil ama gerçekten seviyorum. Hiçbir erkek için yapmadıklarımı senin için yaptım. Ben seni uzaktan uzağa seviyordum öyle, sen girdin hayatıma sokuldun birden mesaj attın. Her şeyi altüst ettin. Beni bitirdin. Mahvettin. Sonra tabii bir şeyler yaşadık öyle ya da böyle, iyi veya kötü. Senin için bir hiçti ama benim için ömre bedeldi. Bilmiyorsun, anlamıyorsun beni. Belki acıyorsun bilmiyorum olabilir. Ama olmuyor işte unut diyorlar bana mesela nefes alma der gibi. Keşke nefes alma deseler, inan o daha kolay. ne bileyim bazen o kadar bunalıyorum ki ölmek istiyorum. Ya hiçbir erkek için yapmadıklarımı senin için yaptım. Babamı sever gibi sevdim seni. Bir şey bekledim mi senden? Yok. Bir kötülük yaptım mı? Yemin ederim ki yapmadım. Söz vermiştin bana ne bileyim demiştin hani çocuğumuz olursa adını kuzey koyalım. Sonra bir şarkımız vardı işte uzanamam ben sana bu acıtır canımı diye. Buluşuyorduk. Güzeldi her şey. Sonra ne dedin? Hiç sevmedin beni olmadı dedin. Yıktın beni bitirdin. Ben sana hiç oyun da oynamadım bak. Farklıydı ne bileyim. Bugün mesela sen okuldasın. Ben yokum. Ne kadar canım yanıyor bilmiyorsun tabii. Her gece nasıl ağladığımı da bilmiyorsun. Ki ben senin karşında da ağladım. Çok kere hıçkıra hıçkıra ama hiçbirini bilmiyorsun sen. Nasıl canımın yandığını bilmiyorsun. Sen çok bencilsin bir tek kendini düşünüyorsun. Belki de ben senin kaderinim, bilmiyorsun ki. Bir şans versen, sevmeyi denesen. Ne bileyim değerim yani buna değerim belki güzel değilim belki ne bileyim ama buna değerim yani. Belki de annenden sonra seni en çok seven insanım ben. Kötülüğünü de istemiyorum. Şu an ihtiyacım var desen umurumda olmaz gelirim ya seninle her şeyi yaparım. Aha hiç içmem dediğim şey bok gibi tadı var bak iğrenç. Ama içtim işte bak bitti, bitti. Sigara, içmezdim. Nefesim yetmiyor onu içmeye ama içiyorum işte. Niye? Unutmak için. Hatırlıyor musun demiştim sana bir gün ki, bir gün içeceğim unutmak için her şeyi anlatmak için. içimde o kadar şeyler var ki. içtim işte. Sen de bir tane içince sarhoş olamazsın demiştin. Olmuyor evet sarhoş olmuyorum olamam da zaten. içince unutulur mu, insan çok sevdiğini en sevdiğini unutur mu? Unutmaz ki. Ben seni bir an bile çıkmıyorsun ki aklımdan, bilmiyorsun. Olmuyor Furkan, unutamıyorum ki ben seni. Bilmiyorsun. Bitti şarkı. Ben de bittim. Bu da bitti.