bugün

entry'ler (803)

hayatımın kadınısın

bir coşkun sabah şarkısıdır...

Senden önce mutlulugun adi bile yalanciydi.
sevginin huzurun tadi bile yabanciydi.
bil ki bende yerin baska,
bilki bende sevgin baska,
ben seninle düstüm aska,
sen olmasan kahrolurdum!

Daglarda kar, cöllerde su,
ateste kül olayim gel.
hayatimin kadinisin,
yolunda can vereyim gel.

Sen olmasan kollarimda,
bir mechulde kaybolurdum.
inan sensiz bu dünyada,
mutlulugu zor bulurdum.

bil ki bende yerin baska,
bil ki bende sevgi baska,
ben seninle düstüm aska,
sen olmassan kahrolurdum.

iyi geceler sözlük

aramaya inanmayan bir yazarın söyleyebileceği sözdür (...).

(bkz: iyi geceler sözlük)
hiç kimse duymak istemeyen biri kadar sağır olamaz...

William Shakespeare.

kihachiro onitsuka

asics isimli spor malzemeleri üreten japon marka/şirketinin kurucusudur...

klavye delikanlısına açık mektup

ve klavye delikanlısı konuştu... klavye delikanlısına açıktan yazılmış mektuptur... hamili kabilinden...

sevgili klavye delikanlıları çifti...

hiç mi işiniz yok olum sizin... mal gibi oturmuş laf kavgası ediyorsunuz... ''adresini ver, geliyorum'', ''versem de gelemen lan, benim burda zenci s.kiyorlar''... ne diyonuz mına koyim sevgi kelebekleri... bu kadar ciddiye almamak lazım buraları... komik oluyorsunuz, mına koyim, harbiden komik... öpüşün barışın, adam olun lan... cemaatçe öpüyoruz sizleri... görüşmek üzere... * * *

taş atan mı haklı yumruk atan mı haklı

cevabı çok çabuk verilebilecek sorudur...

ahmet türk'e atılan yumruğu da polise atılan taşları da kınıyorum... ama çocukları polise karşı kendilerine kalkan yapan orospu çocuklarına da ana avrat sövüyorum...

gelelim yumruk atan adama... o adam sinirli, o adam şehidine ağlıyor yıllardır... o adam şehidinin yasını tutarken, başkaları ülkenin askerine kurşun sıkanları davullarla zurnalarla karşılamış... bir tepki olarak içinde biriktirdiği kini böyle dışarı vuruyor...

geleneksel yazarlar tanışıyor 3 msn zirvesi

resmi başvuru yapmış olmama rağmen kabul edilmediğim zirvedir, öyle olsunbakalım*, oysaki ne kadar ihtiyacım vardı şu efkarlı gecede muhabbete*, ama ben de bu zirveye katılan tüm yazarları tek tek bulup, hepsinin seovi'si olmazsam bana da chacal demesinler*

edit; korkuyu verince nasıl da geliyonuz hemen, ipneleeeer...

malzeme

(#7780597) çorumspor'u malzeme yapma furyasına katılmış yazar... arkadaş kullanmayın çorum'u da çorumspor'u da ya... ulan ne zaman biri bi örnek verecek olsa, bi isim lazım olsa hemen çorumspor... gidin maraş deyin, tokat deyin olum ya, ne derdiniz var çorumspor'la... ama ben biliyorum hep o m.ali ibnesi yüzünden... milletin diline doladı mına koyim...

chuck

sezona tutuk başlasa da gittikçe ivme kazanan, hareketlenen dizidir... 9-13 arası bölümler birbirinden güzeldir...

--spoiler--
e13 itibariyle en sonunda süperman kılıklı, kas torbası heriften kurtuldu ya bu seyirci başka birşey istemez artık... ayrıca sarah aynı bölüm hem shaw'la hem chuck'la öpüşmen hiç hoş değil, hayal kırıklığına uğradım... neyse sonunda doğru adamı buldun nasıl olsa... ayrıca kimse morgan grimes'dan bahsetmemiş, son bölümlerde artan performans, oyuna dahil olma ve yeni bir ekip üyesi...
--spoiler--

not; ayrıca bugüne kadar en güzel soundtrack kullanan dizidir... e11'de yemek sahnesinde çalan şarkı Austin Hartley-Leonard & Kendall Jane Meade'den in my sleep 'dir...

27 tonluk robot

Avustralya'da yapılan Royal Easter Show'da şovunu yapmış Robosaurus isimli robottur... sven'lerin barney'e yaptıkları ofise benziyor...

http://www.milliyet.com.t....2010/1218975/default.htm

ardahan göle

(bkz: göle)

rıdvan dilmen

10 nisan 2010 real madrid barcelona maçı nda çok feci biçimde yedek kulübelerine takmış yorumcu... real madrid kulübeden gelen bir isimle gol bulursa ''ben dememiş miydim'' diyecektir... ancak aynı şeyi barcelona yaparsa, şimdiden söylüyorum (bkz: göt olur)

başlıkları alt alta okumak

· deli gibi özlemek (6) ...
· deli mi ne ...

333 üncü dönem askere gidecek sözlük yazarları

1- annttiigs; Kısa Dönem havacı er Kütahya
2- moltisanti; ANKARA ETiMESGUT ZH. BRL. OKL. VE EĞT. TÜM. K.LIĞI kısa dönem PiYADE er
3- etiketci; 6'ncı hudut alayı / van
4- dazzy; niğde il jandarma komutanlığı
6- saatli pompa; 1. DENiZ ER EĞiTiM ALAY KOMUTANLIĞI iSKENDERUN HATAY
7- pagliacci; erzincan 59. topçu tugayı
8- sybex; istanbul il jandarma kısa dönem er
9- Conqueror of istanbul; Yeni foça 7. jandarma komando eğitimi alay komutanlığı
10- eriador; izmir - narlıdere istihkam okulu
11- hippolytos; kısa dönem er 1'nci piyade. eğt. tug. k.lığı Manisa
12- insomniac1907; 1'iNCi DENiZ ER EĞiTiM ALAY KOMUTANLIĞI iSKENDERUN HATAY
13- Ramirez; istanbul il jandarma komutanlığı
14- haydigelbenimleol; kayseri 1. komando tugayı
15- beter
16- Staminodia

bunlar benim iki başlıktan çıkarabildiklerim... bulamayıp bilemediklerimizle birlikte hepsine şimdiden hayırlı tezkereler olsun... gönlümüz sizlerle... özet geçin lan, uzatmayın askerliği...

barcelona real madrid maçında yabancı hayranlığı

adamlar futbol oynuyor, sen hala yabancı diyorsun... yerli futbolculardan, yerli futboldan istediği seyir zevkini alamamış bünyenin, messi'leri ronaldo'ları, higuain'leri, iniesta'ları gördükçe içinde oluşan hayranlıktır...

kena imirzalıoğlu nun teklifini reddeden sabrina

(bkz: kenan imirzalıoğlu nun teklifini reddeden sabrina)

entry geçmişi

lüzumsuzluğuyla birlikte uçmuş gitmiş özellik...

not; ayrıca benim entrylerimi '' her entry kesinlikle tanım içermelidir, tanım içermeyen entry silinir'' diyerekten silip duran moderatör, zall'a ait (#7765817) entry numaralı, diğer bir deyişle @17, üşenenler için; ''artık her yazar sadece kendi entry'lerinin geçmişini görüyor. başka yazarların entry geçmişini kimse göremiyor'' entrysi ne tanımı içeriyor da silinmiyor acaba... adam gelişmelerden duyuru yapar gibi entry giriyor maşallah... malum entryi silecek mod gönlümde taht kuracak, alnından öpülecek, genç dilberlere yarenlik ettirilecektir, böyle biline...

gs fb maçının avrupada yayınlanmaması

(bkz: canal plus)
(bkz: ispanya)

uludağ sözlük

'' bilmem neyin ne olduğu gerçeği '' diye bir başlık açıp, altına da ilk entry olarak '' olmayan gerçektir '' girilen sözlüktür... bu başlığı açıp, bu tanımı yapan gerizekalının nick altına ''senin açtığın başlığı, girdiğin entryi sikeyim'' yazmak istiyorum ama söz ver lan sözlük, silmeyeceksin...

edit; (#2653145) bir de bu varmış mına koyim... ta 2007'de açılmış başlık, ilk entrysi de sanıyorum tüm dünyayı ilgilendirdiği, gayet objektif olduğu için silinmemiş...

barış özbek

hakkını almış futbolcudur... ''rakibini sakatlamaya yönelik hareket'' gerekçesiyle kırmızı kart görmüş, bu hareketi nedeniyle ceza almıştır... kimse orda temas var mı yok mu diye bakmaz, niyeti süzmeye çalışır... barış'ın hareketi sakatlama yönelik dahi değil, ''rakibinin futbol hayatını bitirmeye yönelik'' tir...

sözlükteki üç nokta yasağı

saçmalıktır... üç nokta hakkımızı geri istiyoruz... ayrıca hakkımız asla gaspedilemez, engellenemez. . .