1. 1.
  polyanna ltd. türkiye koordinatörü.
  8 ... uykusuzbukalemun
 2. 2.
  ilk türk kişisel gelişim uzmanı denebilecek şahıstır.
  3 ... atlas
 3. 3.
  son kitabı, her şey seninle başlar, bir yılda 400.000 satmış.
  1 ... ulak
 4. 4.
  yeni bir beyinle eski kendine elveda dedirtmeyi iyi bilen kişisel gelişim uzmanı. hukuk fakültesinden mezun olduğu gün diplomasını yırtıp çöpe atmış güzel insan kişisel gelişim uzmanı olmaya karar verdiğinde bu mesleğin adı dahi yoktur. * her şey seninle başlar adlı kitabını herkes okumalı.
  1 ... ciddik kusu
 5. 5.
  herşey seninle başlar kitabıyla zirve yapmış kişidir. Bir dönem çocuklar duymasın dizisinin yardımcı senaristliğini yapmıştır. Kendi iddaasına göre türkiye'nin ilk kişisel gelişim uzmanıdır. ayrıca http://www.kigem.com adresindende kişisel gelişim konularında yardımcı olmaktadır.
  1 ... kuponadam
 6. 6.
  iyi bir kişisel gelişim uzmanıdır, akıllıdır, bilgilidir...
  fakat kişisel gelişim öncelikle yine insanın kendisine bağlıdır; insan daha önce mücadele edip kendisini(daha doğrusu kendi korkularını) yenmelidir ki sonra birilerinin fikrini almalıdır alacaksa.
  kitaplardaki tavsiyeler tek başına yetmez insana. mümin sekmanın da son kitabının adı bunu belirtmek için her şey seninle başlardır belki.
  1 ... sesli
 7. 6.
  kişisel atalet ve örgütsel atalet adlı kitapları da vardır.
  ... laves
 8. 7.
  (bkz: gazman)
  4 ... cernonil
 9. 8.
  "afrika'da her sabah bir ceylan uyanır. En hızlı aslandan daha hızlı koşması gerektiğini, yoksa öleceğini bilir. Afrika'Da her sabah bir aslan uyanır. En yavaş ceylandan daha hızlı koşması gerektiğini yoksa açlıktan öleceğini bilir. aslan ya da ceylan olmanızın bir önemi yok, yeterki her sabah kalktığınızda koşmanız gerektiğini bilin." sözünü öğrenmemi sağlamış değerli yazar. * *
  5 ... beyazyelkenli
 10. 9.
  en son kitabı "herşey seninle başalar" da öğrenilmiş çağresizlik ve atalet kavramlarını ve bunlarla başa çıkma yollarını anlatan kişisel gelişim uzmanı.
  -1 ... polen