bugün

polyanna ltd. türkiye koordinatörü.
ilk türk kişisel gelişim uzmanı denebilecek şahıstır.
son kitabı, her şey seninle başlar, bir yılda 400.000 satmış.
yeni bir beyinle eski kendine elveda dedirtmeyi iyi bilen kişisel gelişim uzmanı. hukuk fakültesinden mezun olduğu gün diplomasını yırtıp çöpe atmış güzel insan kişisel gelişim uzmanı olmaya karar verdiğinde bu mesleğin adı dahi yoktur. * her şey seninle başlar adlı kitabını herkes okumalı.
herşey seninle başlar kitabıyla zirve yapmış kişidir. Bir dönem çocuklar duymasın dizisinin yardımcı senaristliğini yapmıştır. Kendi iddaasına göre türkiye'nin ilk kişisel gelişim uzmanıdır. ayrıca http://www.kigem.com adresindende kişisel gelişim konularında yardımcı olmaktadır.
iyi bir kişisel gelişim uzmanıdır, akıllıdır, bilgilidir...
fakat kişisel gelişim öncelikle yine insanın kendisine bağlıdır; insan daha önce mücadele edip kendisini(daha doğrusu kendi korkularını) yenmelidir ki sonra birilerinin fikrini almalıdır alacaksa.
kitaplardaki tavsiyeler tek başına yetmez insana. mümin sekmanın da son kitabının adı bunu belirtmek için her şey seninle başlardır belki.
kişisel atalet ve örgütsel atalet adlı kitapları da vardır.
(bkz: gazman)
"afrika'da her sabah bir ceylan uyanır. En hızlı aslandan daha hızlı koşması gerektiğini, yoksa öleceğini bilir. Afrika'Da her sabah bir aslan uyanır. En yavaş ceylandan daha hızlı koşması gerektiğini yoksa açlıktan öleceğini bilir. aslan ya da ceylan olmanızın bir önemi yok, yeterki her sabah kalktığınızda koşmanız gerektiğini bilin." sözünü öğrenmemi sağlamış değerli yazar. * *
en son kitabı "herşey seninle başalar" da öğrenilmiş çağresizlik ve atalet kavramlarını ve bunlarla başa çıkma yollarını anlatan kişisel gelişim uzmanı.
her zaman aynı şeyleri yazan kişisel gelişimcilerden oldukça farklıdır. işine inanan, kendine de hayrı olan, dediklerini yaşayarak ve deneyimleyerek anlamlandıran biridir. okunasıdır.
yeni kitabının ismi limit sizsiniz. ilk baskısı 100.000 adet yapılan kitap 7 günde 70.000 adet satarak, en hızlı çıkış yapan başarı kitabı rekorunu kırdı. Kitap D&R mağazalarının en çok satan kitaplar listesine 2 numaradan giriş yaptı.
yayın yılı: 2008
(bkz: alfa yayınları)
kitaplarının içeriği ile değil de ne kadar sattığıyla pek daha bir alâkalı olan yazar. sanırım "içerik iyi ki satılıyor" mesajını iletme çabasında. genellikle kapak tasarımlarını kill bill filminin afişlerini de büyük bir başarı ile tasarlamış olan emrah yücel yapmıştır. hukuk fakültesi mezunudur.

şu düşüncesi ile kalbimde taht kurmuştur:

"bir dönem büyük balık küçük balığı yerdi. Şimdi hızlı balık yavaş balığı yiyor. yakın gelecekte zeki balık, aptal balığı yiyecek. taklit edilemeyen tek kurumsal kabiliyet, kurumsal IQ’dur. Küçük şirket olabilirsiniz ama asla aptal şirket olmayın."
kişisel gelişim ve sosyal başarı türünde kitapların yazarıdır.
(bkz: herşey seninle başlar)
1. Ya Bir Yol Bul, Ya Bir Yol Aç, Ya da Yoldan Çekil.
2. Kesintisiz Öğrenme
3. Türk Usulü Başarı
4. Başarı Üniversitesi
5. Kişisel Ataleti Yenmek
6. Çevik Şirketler
7. Her Şey Seninle Başlar.
8. Limit Sizsiniz.

kitapları yukarıdadır...
başarıyı belli bir kalıba sokmaya çalışan kişi. yahu bu toplum denilen zımbırtıda herkes mi başarılı olacak. bir durumun başarısız olduğunu anlamak için onu başaramayan birileri olmalı ki belli kurumlar tarafından sonradan kazandırılmış düşünme yetileri olanlar, bu kendi gözlerinde sorun gibi görülen durum ile başedebilsinler. bu artık öyle bir ticari sektör haline geldi ki 2-3 sayfa standup senaryosunu ezberlercesine çalışıp her gittiği eğitim seminerinde basma kalıp aynı şeyleri anlatıp paraları cebe atan bir sürü düzenbazlar tanıdım be sözlük. sertifika dediler bana, ben hiç sertifika görmemiştim ki o güne kadar.* işverenler bende onu isteyecek sandım. meğer nerden bileyim bana fotokopi ile çoğaltılıp üstüne başarı akademisi mührü vurulup "etkili iş görüşme teknikleri" sertifikası vereceklerini. cv'ye koydum şimdi bütün işverenler benim ne kadar iyi bir iş görüşmeci olduğumun farkındalar. *
(bkz: hayat en büyük öğretmendir)
(bkz: slumdog millionaire)
Rakamlarla Mümin Sekman'ın Kariyeri ( Ocak 2010)

* ilk kitabını 21 yaşında yazdı.
* Bugüne kadar 8 kitabı yayınlandı.
* Türkiye'nin 40 şehrinde seminer verdi.
* Seminerlerine 80.000'den fazla kişi katıldı.
* Kitaplarının toplam baskı sayısı 1.000.000nu geçti.
* Limit Sizsiniz kitabı 2 yılda 250.000 adet baskı yaptı.
* Her Şey Seninle Başlar ise 5 yılda 700.000 baskıyla türünde Türkiye rekoru kırdı.
istanbul doğumlu yazar, danışman ve kişisel gelişim uzmanı. Türkiyede kişisel gelişim uzmanı meslek adını tanımlayan ve kullanan ilk kişi.
--spoiler--
Çaresizlik öğrenilmiştir.

Başarılı olmak da öğrenilebilir.

Sende sandığından fazlası var!

Gelebileceğin en iyi yerde değilsin.

Yeni bir hayat için gereken, yeni bir akıldır.

Doğru şeyi yapmak için yanlış zaman yoktur.

Rüzgârı suçlamayı bırak, yelkenleri kullanmayı öğren!

Seyirci koltuğundan sıkıldıysan, sahneye çık.

Zirvede her zaman bir kişiye daha yer var.

Başkaları yapabildiyse, sen de yaparsın.

Her şey seninle başlar!

Hayatta ya tozu dumana katarsın, ya da tozu dumanı yutarsın.

Seçim senin!
--spoiler--
her şey seninle başlar kitabından.
limit sizsiniz kitabı okunası yazar. kişisel ataleti yenmek kitabını yarılayıp, diğer kitaplarıyla devam etmek gerekecek sanırım. umut vaadeden kitapların yazarıdır kendileri.
kitapları bi çırpıda okunan ve insana çok şey katan kişisel gelişim uzmanı.
beni kendime getiren yazardır. o olmasa yarım kadar bile olamazdım ve bunu kabullenmiştim. (bkz: öğrenilmiş çaresizlik)
limit sizsiniz adlı kitabında nietzsche'nin salome' a gönderdiği mektup olarak internette yanlış bir bilgi olarak dolaşan şebnem ferah'ın korkarak yaşıyorsan şarkısının sözlerine yer vererek büyük bir hataya imza atmıştır.

şahsen kanımca yazdıklarının bir kısmı sağdan soldan ve zaten hali hazırda daha önceden bilgiler olmakla birlikte diğer tüm kişisel gelişim uzmanları gibi çöplük kitaplar üreten bir kişidir. kesinlikle insanı şaşırtan yeni bir şey söylemediği gibi insanın sınırları olmadığı tesellisiyle insanlara sahte umutlar aşılayan, onları yarış atı gibi sürekli bir savaşa bir mücadeleye hazırlayan kitaplar üretmektedir
bugün erzurumda "her şey beyinde başlar" konulu bir konferans vermiştir.
mütevazi ve samimi bir kişisel gelişimci.
güncel Önemli Başlıklar