bugün

entry'ler (451)

atatürk e yapılan her eleştirinin hakaret olması

atatürk'ü eleştirebilecek donanıma sahip miyim diye öncelikle bir düşünmeli insan. çoğunuz eleştiri yapmayı bile bilmiyorsunuz ve düşüncelerinizi savunmaktan biçaresiniz.

türkçe sinirlenen dedenin arapça tepki vermesi

(bkz: türkçe sinirlenmek)

tek sevişme hakkı verilse tercih edilecek ünlü

tek sevişme hakkını herhangi bi ünlüyle heba edecek kadar yalnız olmak. feci. kulağa korkunç geliyo açıkcası.

pucca

yazmayacaktım ama yazıyorum; yazması yok ama okuma biliyordur diye umuyorum;

ya abi siz aptal mısınız? bu kadar konuşulacak, bu kadar abartılacak ne buluyosunuz bu kadında? bir grup gerizekalı pucca okurken hislenip ağlıyor, diğer grup kitap aşkından falan sözediyor. ama biz salağız yaa, hakketen malız biz. yoktan varetmeyi çok iyi biliriz biz. yoktan varolmuş lan kadın. oturdum iki satır yazısını okudum nedir ne değildir bu pucca diye. e nedir? en azından yazar değildir. tamam? orda bi anlaşalım?

gülmemek elde değil, kızın biri yazmış: okudukça ağlıyorum diye. ben de olsam ağlarım aslında, kızın hakkı var. pucca okuyup hislenecek kadar salak olduğum için. hissiyatımdan şüphe duyarım ben ya. belli bi yaş grubuna hitap ediyo diyelim hadi. ama kadın daha cümle kurmaktan bi haber. cinselliği, dişiliği bu kadar ucuz kullanmak ne zamandan beri edebiyat oldu canım? hislenmek mi istiyosun? edebi bi şeyler mi okumak istiyo canın? afedersin ama yarrak istiyo senin canın. tamam? yok efendim kompleksi yokmuş bilmem neymiş. ulan bu karı kompleksten geberiyo. farkında olanınız var mı? he? yok. kendini o kadar sevmiyor ki, o kadar kabullenememiş ki öncesi ve sonrası diye iki sezon sürecek pembe dizi çıkar şahsından. meyve veren ağaç taşlanır cinsinden bi iki şey yazmış bi kaçınız. güldüm. ne verdi pardon? ne mevyesi tam olarak? ulan cacığa hıyar olmaz yazdıklarından.

pucca okuyup hislenen kız, feriha'nın finalinde de yas tutup ağlamıştır. tartışmasız. bi git ya gözüm görmesin seni. edebi eser he? kitap aşkı? başucu şeyi? ( kitabı demek istemiyorum daha fazla ) okuyacağı kitabı kapağına bakarak seçen kızlar... kızlarımız. allah'ın belaları.

uludağ sözlük

an itibariyle (bkz: 3 eylül 2012 beytüşşebap ta pkk saldırısı) başlığına 195,
(bkz: leyla ile mecnun) başlığına da 121 tane entry girilmiş sanal oluşum. her anlamda ama.. bütünüyle sanal. anlayana tabii.

uludağ sözlük

5249605487961 tane yazarı bulunup sadece 3-5 tanesinin yazdıklarının okunabilirliği olduğu sözlük oluşumu.
bu noktada yazarlar kendi aralarında 3'ye ayrılıyor: yazanlar, yazdıklarını sananlar ve yazamayanlar.

yazanlar: ne yazık ki yazdıkları entryler açılan saçma sapan onlarca başlık ve entrylerin arasında kaybolup gittiği için kimse farkına varmıyor bile. öyle ki içinde ibnelik, sululuk barındırmadığı için kimse okunmaya değer görmüyor... arada kaynayıp gitmiş oluyorlar.

yazdıklarını sananlar: tiksiniyorum sizlerden, hakketen. midemi bulandırıyorsunuz. bu tarz arkadaşların nick altlarına dikkat edin, sayfalarca ya geyik yapılmıştır ya da laf salatası. ulan bir bakıyorsun ki bilmem kaç sayfa nick altı döşemişler, enfes yazar, müthiş yazar.. biri de demez ki ulan iyidir hoştur ama sik gibi yazar. ne yazması günlük bile tutamaz. ama yok amına koyim. herkes şahane, herkes pırlanta, herkes birbirini çok seviyor burada. yahu merak edip iki tane entrysini okuyorsun harcadığın beş dk.lık vakite içi acıyor insanın içi. e hani muhteşem yazar? bence yazamaz. yazamamış yani. ben baktım bir şey göremedim. olmamış. ama olmayan sadece yazıları değil. karakterleri de. ne demiş hande yener? çiğ mi? hı hı... eleştireyim desen bok atıyorsun diyecek. çünkü hazımsız. eksi oy verecek olsan bunalıma girecek, yazık. burdan aldığı artı oya bel bağlamış. çünkü yalnız ve mutsuz.

bazıları ciddi ciddi sözlükten bir şeyler bekliyor. kimisi erkek arkadaş, kimisi karı-kız, kimisi popülarite, kimisi oy.... falan filan. örnekler çoğaltılabilir çoğaltılabilir de, keşke bunlar sadece birer örnekten ibaret olabilse. ulan yeminle çok garip insanlarsınız ya. eleştirme yok, eksi oy yok hep sevelim hep okşayalım. rabbena hep bana.. oldu mu şimdi? var mı hakketen öyle bi dünya? buna mı inandırdın sen kendini? ay, kimisine mesaj atarsın cevap vermez. niye abi? daha havalı oluyormuş. gelen mesajları önemsemiyorum kimseyi siklemiyorum havası bu. adam buna ihtiyaç duyacak kadar zavallı. evet. böyle bir saçmalığa gereksinim duyuyorsun zavallısın canım.

kimse sizin ne yazdığınızı asla okumaz, ne yazdığınızla ne anlatmak istediğinizle falan asla ve kata uğraşmaz. mesela bu entryi de kimse okumayacak.

köpekler yazar olsa alacağı nickler, kediler, eşekler falan yazar olsa açacağı başlıklar daha önemli tabii. hani kötü bir rüya görürsün hayra olsun diye suya anlatırsın ya.. bu da öyle bir şey işte. bende sözlüğe yazıyorum. kendi kendime.. zaten moralim bozuk iki kg almışım.. he göt oğlanı he... komplekse girdim size bok atıyorum burada? tammmam?

uludağ sözlük

köpekler yazar olsa alacağı nickler, civcivleri yazar olsa açacağı başlıklar.... fareler, ünlüler, eşekler... evet eşekler.

an itibariyle sol framede süzülen yegane başlıklardan birkaç derleme sadece. lan oğlum manyak mısınız siz ya? inanabiliyor musunuz? adam şu sözlüğe girip kediler yazar olsa açacağı başlık noolurdu diye entry yazma zahmetine giriyor. hayır yani şakaysa hiç komik değil, ciddiyse amına koyim ben böyle işin.

türk kızını kötüleyen ayılar

seviştiği kıza orospu diyen, sevişemediğine kezban edebiyatı yapan kaypak türk erkeğinden başka kimse değildir. bu tarz insanların -erkeklerin demiyorum erkeklik bu değil çünkü- söylediği, yazdığı, çizdiği şeyleri ciddiye almak çok yersiz. kasmayın kızlar. erkek olmakla değil insan olabilmekle alakalı bir şey bu.

bu yazıyı babama yazdım

allah aşkına biri zili çaldığında mutfak önlüğünü çıkarıp da tv'nin karşısına oturmak için çaba harcama. herkes her şeyi bi-li-yor. *

iz bırakan kitap cümleleri

Aklımdan çıkmıyor Olric.
Aklım çıkıyor, o çıkmıyor.

Oğuz Atay

neyse diyen insana aşırı gıcık kapmak

(bkz: aşırı gıcık kapmak)

sözlük yazarlarının itirafları

içip içip kapına dayanmak gelmiyo değil içimden hani. seviyorum huleynnnn... barııışşş... çık dışarıııııııı.... hıgkkk.. seviyorum işte var mı diyeceğin!

normal şartlar altında bunu bir erkek olarak senin yapman gerekirdi değil mi? değil. aşkın cinsiyeti mi olur lan? aşkta gurur mu olur?

bende bunu anlamıyorum abi, aşıksan her şeyi yaparsın utanmadan sıkılmadan. ben yaparım şahsen, aşığım neticede... böyle bi deli cesareti geliyor adama. benimki doğuştan ama. cesaret değil... delilik. ağzına sıçiim e mi barış senin.

aşk

o kadar tehlikeli ki, her şeyi yaptırabilir. aşk içeri, mantık dışarı!

kimseyi siklememek için gerekenler

kimseyi umursamıyorum triplerine girmek çok yersiz, yurtsuz bir davranış. zaten insanlar birbirini o kadar siklemiyor ki (yazarın tabiri ile) bunun için ekstra bir çabaya lüzum yok. kasmayııııınnn..

numaranı siliyorum yazan kıza verilecek yanıtlar

numarayı hem silip hem de haber verme ihtiyacı hissediyorsa evrimini henüz tamamlamamış demek ki. üstelemeyin derim. o yaşlarda çok asi oluyorlar cidden.

gay zannedilen ama gay olmayan yazarlar

(bkz: moonlight sonata)

öylesine yazmadım lan. bizzat kendim test ettim ve onaylıyorum. bildiğin erkek bu. moon gay değil, bende lezbiyen değilim. hakketen. bak inanmıyo yaaa.. *

edit: oğlum vallahi gay değil ya. şenlik olsun diye değil. biliyorum ben her şeyi. *

türk kızlarının güzel sevişememesi

çelişkili. bir o kadar da saçma.

sevişse orospu diyecek, sevişmese kezban. bence erkekler önce ne istediğine karar versin. sonra bok atsın. tammam?

kızlardan kızlara tavsiyeler

aşık olduğumuzda hepimiz köpek gibi sevgilimiz ne derse onu yapıyoruz, bizi kısıtlamasına izin veriyoruz. onunla görüşme, bunu giyme vs. tatsızlık çıkmasın diye her şeye evet diyoruz. iyi bok yiyoruz. hiç gerek yok hacı.

ben bu yazıyı sana yazdım

aradım açmadın, mesaj çektim cevap vermedin. kısacası ağzıma sıçtın. vay arkadaş bu ne aşkmış. hala seviyorum hala seviyorum... sen hayatına derin ohh çekerek devam ederken ben olduğum yerde kaldım. ne yemek yiyebiliyorum, ne başka bir şey. he bana müstehak mıdır? kesinlikle. vakt-i zamanında çok doğru söylemişler bağlanmayacaksın öyle körü körüne, o olmadan yaşayamam demeyeceksin. yaşarsın çünkü... yaşıyor muyum lan ben şimdi? oha. hiç farkında değilim.

le petit prince

Küçük prens tüm cesaretini toplayıp bir kraldan bir dilekte bulundu...

'' -Bir gün batımı izlemek isterdim, güneşe batmasını emredersiniz beni çok mutlu edersiniz.

''-Generalime, bir kelebek gibi çiçekten çiçeğe uçmasını emredersem yahut bir deniz kuşuna dönüşmesini... ve generalde bu emrimi yerine getiremezse kabahata kimde olur? Onda mı, bende mi?''

Küçük prens sizde dedi çekinmeden.

'' -Doğru dedi kral. Herkesten verebileceğini kadar istemek gerek''

Syf 40.