bugün

entry'ler (197)

taken 2

hayatımda izlediğim en en en berbat film. lan hangi türkiye orası? tamam vardır öyle yerleri de, her ülke de vardır mutlaka öyle izbe yerler ama bunu bütün Türkiyeymiş gibi göstermek nasıl bir dangozluktur lan!! el insaf. Göt laleleri neyii çekemiyorsunuz acep neyi?? haa gerçekten çekemiyorsunuz onu anladık o ayrı.. seviyorum lan bu ülkeyi ve haksızlık edilmesini hazmedemiyorum evet hazmedemiyorum.. merak etme sayın okur milliyetçilik nidaları değil bunlar sadece benim gerçeklerim.. izleme bence, karalamadan başka bolca saçmalık barındıran film.. *

eski sevgilinin tekrar eski sevgilisiyle barışması

(bkz: bit pazarı)

hıncal uluç

kerem altan'ı savunacağım diye yazmışsın da yazmışsın. başkalarının derdi gerer insanı tamam da senin ki, çek sündür don lastiği olmuş. bi kendine döner bakar insan, ben neyim, ben ne boklar yedim. ah biz seni öldüğünde nasıl anacağız bir bilsen.

kadınlar için ideal ayak numarası

ben bilmem düşmanım bilir.*

günü en iyi anlatan şarkı

(bkz: uzun ince bir yoldayım)

sigaranın öldürmesine rağmen serbest olması

zorla içirilmediğinden ve irade meselesi olduğundan sen kendi kendini öldürüyorsun yani mesele sigaranın yasak olmaması değil.

see friendship

facebooktaki arkadaşlarınla ilgili, özel alanından oluşan uygulama bölümü.

60 lira zammı beğenmeyen sefil emeklisi

"düşünce sefili" ifadesizliğidir.

erdoğan ile 2050 yılında türkiye

(bkz: safsata)

günün tek cümlelik özeti

bugün; dünleri aratan gün.

ampülü söndür kırıcam yoksa

bazen etraf aydınlansın istemezsin kiri, pası, pisliği görmek ve gerçeklerle yüzleşmek zor gelir.

sidney opera binası

20. yüzyılın en önemli yapılarından biridir. danimarkalı mimar jorn utzon tarafından tasarlanmıştır ve 1975 yılında tamamlanmıştır. eser mimarına pritzker mimarlık ödülünü kazandırmıştır.

akp sayesinde türkiye nin kazandıkları

pazarlama ve satış teknikleri.

saat 9 u 5 geçe siren sesiyle hüzünlenmek

beyin zayıflığı yaşayan insan fikridir. ama bilmez ki siren sesinden rahatsız olan bu insan gerileri eğer o siren seslerine ve daha fazlasına layık olan "büyük insan" olmasaydı, sen bu ülkede her sabahını ve hatta her gününü top tüfek sesleriyle bir sömürge, ezik vs. olarak hatta belki hiç uyuyamayarak geçirebilirdin ama nerede sende bunu anlayacak kapasite.

cien anos de soledad

gerçekliğin hayalleştiği ya da hayalin gerçekleştiği durumlarla iç içe olan, güzel remedios'un göğe uçup gözden kaybolması gibi içinde kaybolduğunuz ve aniden kendinizi melquiades'in odasında "hangisi benim hikayem olabilir" diye kitapları karıştırırken bulduğunuz, okunulası ve düşünülesi kitap.

her şeyden vazgeçmek

hayal kırıklılıklarının tavan yaptığı noktada ortaya çıkan durum. ama her zaman yeni bir oluş mutlaka vardır ve olmalıdır cünkü olmadığı sürece vazgeçilmişlikler içinde devam ediyorsun demektir.

aşk

hiçbir tanımının birbirini tutmadığı ve zannımca tutmayacağı, yaşaması zor ama yaşanmamasının daha zor olduğu durum, olgu, oluş. nasıl aşkın kesin bir tarifi yoksa aşka büründüğün zaman aşklaşıyorsun ve yaşadığın durumunda bir tarifi mümkün olmuyor ama yaşıyorsun. ya daha çok kendin oluyorsun ya da daha çok kendi dışına çıkıyorsun ve yahut ikisinin arasında gidip geliyorsun. yani bir nevi başkalaşım hali. velhasıl tanımı nasıl herkes için farklılaşabiliyorsa kendi tanımlamanda kendi içinde o kadar çeşitlilik arz edebiliyor.

cennetten kovulan insan replikleri

-bir daha cennete mennete gelmem, cennet benim için bitmiştir.

sevgilisini uyuz etmekten hoşlanan kişi

ardından da "sinirlenince daha bir hoş gözüküyorsun gözüme", diyen kişidir

atatürk ün en güzel sözü

her sözü güzel, her sözü anlamlı ve her sözü mesaj içerikli, bu yüzdendir ki hangisi en güzel diye bir ayrım yapmanın zor olduğu bir durum.