bugün

torrentden 3 sezonunu birden indirip 1 ay içinde tüm bölümlerini izlediğim çilek tadında dizi, dikkat fena bağımlılık yapıyor
iki günde bir sezon bitirilecek şekilde izlenebilen bir dizi.
- abi lost izliyo musun?
+ yok ya, izlemedim hiç.
- ya izle bak süper, hem bu aralar boşsun. izle işte.
+ bakarız...

5 gün sonra.
- bıdıbıdıd. naaptın izlemeye başladın mı lost'u.
+ evet.
- ooo süper kaçıncı bölümdesin, anlamadığın yer varsa anlatıyım.
+ bitirdim. ayrıca senin .mına koyim, 5 gündür bilgisayar başından kalkmıyom, kör olacam.
tartışmasız dünyanın en ilgi çekici dizisi. http://www.tnttv.com.tr/i...n=programdetail&id=12
7 nisan pazartesi 21:15 tnt
bu akşam yayınlanacağı ilk bölümüyle reyting sıralamasında birinci sıraya yerleşecek dizi .
bugun 21.15 de turkce dublajli olarak,pazar gunu (13 nisan) ise 23.00 de orjinal dili ile altyazili olarak tnt tv*'de izleyebilecegimiz dizi.

(bkz: ailecek begenerek takip ediyoruz)
(bkz: turk dizi yapimcilari durumdan rahatsiz)
şu anda tnt adlı tivi kanalında türkçe olarak izlenebilen dizi.

ilginç! jack sawyer felan türkçe konuşuyo arkadaş bi acayip oldum.

buradan yetkiliere selseniyorum lost altyazılı olsun lütfen. bu kadar mı iğrenç olur. dublaja bak çay demle. tek kelime ingilizce bilmem onu da belirteyim. yes valla.

her pazar altyazılı tekrarı varmış ohh. hayır cd ile tv netliği bir değil.

böyle dublaj olmaz yahu. komik.
diziyi orjinal dilinde takip etmiş biri olarak söyleyebilirim ki başarılı bir dublaj yapılmış.
dublajli haliyle trt'de yayinlanacagini zannettigim dizi. tnt'de yayinlanacakmis meger.
sawyer ın kendine has "son of a bitch!" çemkirmesini nasıl çevirdiklerini merak ettim şimdi.
an itibari ile tnt kanalında dublajlı yayınlanan dizi. dublaj her ne kadar iyi olsa da orjinal dilinin yerine geçemiyor. ayrıca jack doktordan çok acılarn çocuğu olmuş o sesle.
tnt'de yayınlanmasının ardından herkesin kızlara hava atmak gibi saçmasapan amaçlar doğrultusunda izlemeye başladığı ve eski tadını yitirmek üzere olan muhteşem dizidir.
lan ciddi ciddi polat'i seslendiren adam seslendrmiş jack'i. oha lan.

başka seslendirme sanatçısı yok ki cennet vatanımda !
an itibariyle tnt tv de turkçe dublajlı olalak yayınlanan nam yapmış dizi. Lakin dublajlı halini pek tutmadım jackin sesi kurtlar vadisindeki polat alemdar'ınsesiyle aynı.yadirgiyor insan.
--spoiler--
4x05'te desmond'la penny'nin telefonla da olsa kavuşması salya sümük ağlatmıştır.
--spoiler--

--spoiler--
4x08 itibariyle dag gibi adam tom gay çıkarak apıştırmaya devam etmiştir.
--spoiler--
tnt de dublajlı hali hayli ilginç olmuştur. orjinal haliyle önceden izlemiş olanlar baya yadırgamıştır sanırım, zira o güzel lost karakterlerinin içine polat alemdar yada menekşenin halili kaçmış gibi berbat bi şey olmuş ilk kez izleyenler için pek problem olacağını sanmıyorum.bu arada belirtmeden edemiycem hurley in meşhur dude! kelimesi olmuş kardeş bi mahalle delikanlısına dönmüş(kaardeş şurdan 5 ekmek der gibi).herşeye rağmen tnt lostu tekrar hatırlattı bize(ki hiç unutmadık aslında) saygılar sunarım.
dün akşama kadar lost'u hiç izlememiş (ne bileyim lan, izlemedim işte.) biri olarak ilk iki bölümün kısa bi özetini yapayım kendimce:

- şimdi, bi tane uçak ıssız bi adaya düşüyor. (bunu anneannem bile biliyor zaten. geçen gün lost dedim, ıssız adaya düşülen dizi mi dedi. kadın 80 yaşında)

- pis bi topluluk mına koyiim. her çeşit adam var. hiçbiri tekin değil. belli, bi bok yemişler de düşmüşler adaya.

- şişman çocuk var bi tane, kıvırcık. dublaşı en kötü olan karakter o galiba. kardeeeş diyor mesela. esas oğlanı polat seslendirince, buna da güllü erhan kalmış galiba.

- morfinman sarı bi çocuk var. çok yaşamaz o zannımca. ıssız adada uyuşturucuyu nerden bulacan?

- esas oğlan konuşurken gözünü kapat, kurtlar vadisi izliyormuş gibi oluyor.

- esas kız (keyt diyolar) soyundu bi kere, ben orda kalmışım. sonrasına pek dikkat edemedim.

- kutup ayısı saldırdı bunlara. sandılar ki yiyecek. halbuki ayının derdi başka. skecekti besbelli. ama elemanın biri çekti silahı, draw draw draw!

- gizemli bi yaratık var adada. pilotun belasını skti resmen. ordan orya vurdu adamı.

- 16 senedir adada yardım bekleyen bi fransız mı var, bana mı öyle geldi?

- koreli eleman çok kıskanç len. sanırsın ki yozgatlı! kadının düğmesi açık diye kıyameti kopardı pezevek!

- tavla oynuyodu kel bi adam. ama zar tutacak tip var adamda.

- ıraklı çocuk deniz barış'a benziyor.

- bi tane de sarışın, gamsız bi yavru var. millet gotünün derdinde, bu bikinileri çekmiş güneşleniyordu. yerler onu, fazla dolaşamaz öyle.
(bkz: polat alemdar vs jack shephard/#3243676)
dublajı zaman zaman komik olan dizidir.öyle ki hede ile hödönün kavga sahnesinde hedenin "yarası olan gocunur aslanım." demesi beni benden almıştır.
hurley'nin alıştığımız 'dyüuuuuuuddd' u yerine 'moruk' u duyunca moralimiz bozulmuştur ailecenek.
kate-sawyer-jack üçlemesinde, sawyerin elma şekerini, jackin, sapını aldığı dizi.
bulduğum bir site sayesinde bölümlerinin hepsini download etmeden, online olarak izleyebildiğim dizi.
s01e12'deyim. güzelmiş lan!
bu akşam 22.45 te tnt de başlayacak olan diziymiş. sezon sezon indirmeyle dividiyle felam uğraşmaktan aciz bu bünye bir kalite kontrol testi yapacaktır. sonunda umarım 'lost lost diye nicesine sarıldım benim sadık yarim yaprak dökümü'dür' demeyiz.*
an itibariyle 3. sezonunu izlemeyi tamamladığım dizi.

--spoiler--
tom öldü, üzüldüm lan.

jin baya baya ingilizceyi sökmüş. bernard a ''yerlerini söyleme lan'' gibisinden bi tribi var, kırdı geçirdi.

asyalı hatunun durumu merakla beklemekteyim. semptonlara 2 ay varmış max. bebek de jin den.

jack baya baya bi lider havalarına bürünmüş ama çok fazla tribe girmeye başladı. s3 ep23 teki uydu telefonundan adaya kimlerin geleceğini merakla beklemekteyim ayrıca.

ilk flash forward a s3 ep23 te rastlıyoruz. jack harap durumda. heroes taki nathan gibi sakal bırakmış, nathan a yakışmadığı gibi ona da hiç yakışmamış. kate i arayıp ''bunun cenazesine niye gelmedin'' diye soruyor ayrıca finalde. cenaze kimin, muamma.

michael ibnesinin oğlu bayağı bayağı boy atmış. babasıyla beraber bi daha karşıma çıkmamaları en büyük temennim ama spoilerlarda rastladığıma göre en azından babasını s4 te göreceğim.

john locke diyorum başka bir şey demiyorum. s3 finalde tribi attı gitti. rouseau gibi kendi takılıyor artık adada.

halk kahramanı charlie hakkın rahmetine kavuştu yalnız ben bu adamın bu kadar zeki olduğunu bilmiyordum. kapıyı kapatmasa, desmond un bulunduğu bölümdeki havuzun ordan basınç nedeniyle sular yükselecek, desmond ı da yanımda götürmeyeyim dedin de mi, çakallllllll ? *
--spoiler--
gerilim - korku vs türündeki hiçbişeyi kaale alıp da seyretmeyen bir bünyeye, ilk iki

bölümü izleyip uyuduktan sonra kabus gördüren, uyandığında da aklını yitirdiğini

sanmasına neden olan dizi.