bugün

--spoiler--
en delikanlı adam hurley dir, helal olsun ayakta alkışladım. kimse onun yardımını istemedi üstelik kalbini de kırdılar ama o yine de en zorlu zamanda yardım etti, sayid, jin ve bernard ı kurtardı.

charlie ise kapıyı dışarıdan kapatabilirdi veya kırılan yerden de kaçabilirdi -sığması bir ihtimal- ama ölmeyi tercih etti. bunun sebebi desmond ın gördüğü geleceği bozmamak istemesinden kaynaklanıyor, yani kaçsınlar diye. helal olsun lan hobbit, seni hiç sevmezdim ama...

flashback mi flashforward mı hiç kafa yormayacağım, teori falan üretmeyeceğim arkadaş bundan sonra. ne gelmişse onu izleyip, ufak yorum yapacağım. en azından kafayı sıyırmamış olurum ufaktan.

ayrıca sawyer ın tom u vururken bir yüz ifadesi vardı ki harbiden helal olsun yani.
--spoiler--
--taze sıcak sıcak teori + spoiler--
taze sıcak sıcak teori;

bu naomi ve arkadaşları dharma initiative den kalanlar olmalı. zaten sadece adadakileri öldürdüler. dışardakiler de bir yamuk olduğunu anladılar. zaten naominin defterinden desmond ve penny nin fotoğrafının çıkmasının ne açıklaması olabilir ki. penny tanımıyor naomiyi. desmond da öyle. desmond da adaya bir görev için geldiğine ve hatch görevlisi olduğuna göre naomi'nin de dharma üyesi olduğunu hesaba katarsak; hatch de sağlam olduğunu düşündükleri desmond u aramak için görevlendirildiler. sonuçta hatch quarantine içindeydi.

şimdi burdan yola çıkarak naomi mi iyi taraf, ben mi? yoksa yada bir üçüncü şahıs olarak jakob mı?. aslında dharma, mittoles bioscience, kazazedeler, ve dharmayı öldüren ben'in grubu. şimdi burdan yola çıkarak en mantıklı gözüken, önce dharma vardı. mittoles bioscience adaya geldi. dharma halkını öldürdü. mittoles bioscience burda ben ve richard önderliğindeki tayfa oluyor. adayı ele geçirdiler. manyetik bok püsürle adayı ulaşılamaz yaptılar. hatırlayın ben geldiğinde denizaltıyla uyutma yoktu. ama julieti bayıltarak getirdiler. ondan sonra pislik çıkmasın diye sinyal neyin hepsini durdurdular. jakob da ben gibi adaya gelenlerdendi. özel güçleri vardı. ben ile birlikte bir plan yaptılar. richard ile dharmayı ortadan kaldırdılar. dharmanın dışarıdaki kolu öç almak için adayı araştırdılar. belki de bunların önderi de desmond un izine ulaşan penny olabilir. penny dharmanın dışarıdaki koluna yardım ve yataklık ederek desmond un yerini belirlemeye çalıştı. kutuptaki iki adamın da manyetik alan değişimlerini aramaları burdan kaynaklanıyordu. yoksa penny'nin bunu tahmin etmesi olanaksızdı. dharma elemanları manyetik alandan haberdardılar. şimdilik vaktim kısıtlı olduğundan bu kadar yazabiliyorum. hatalar olabilir.
--taze sıcak sıcak teori + spoiler--
hele şükür bitmiştir.
kronik hastasıyız! john locke sevmeyen ölsün *
ilk bölümünde jack n gözüyle başladığın da gözünde ki siyah dumanı farkeden var mı? * 1.sezonun finalini şahanedir. 2. sezonun finali hiçte abartıldığı kadar nefis değildir. * gözünü kapattığın an adadasın sanki. etkisi altına alan dizi. bitti ve şuan derin boşluktayım * yeni bölümleri için 6 ay ara saçmalığını kınadığın dizi.
--spoiler--

çok afedersiniz ama sıçarım ben böyle flashforward'ın ağzına

--spoiler--

edit: tabuttaki bence sawyerdı, claire de ölmedi, ve ben yine yalan söylüyor. gelenler kötü adamlar değil. bir kaç iyi adamla çıtır kızlar gelecek.
4. sezon içinse bir kaç iyi adamla çıtır kızlar'ın adaya teşrifinden sonra söylenecek tek şey kalır geriye.

(bkz: yaşanacaksa yaşanacak)* *
izlememekle birlikte, adadaki ablaların hepsinin epilasyon yaptırdığına kanaat getirdiğim dizidir. toplam 6 sezon çekilmiş, bu 6 sezonda o ablaların nşa'da ağda yapmadan maymuna dönmeleri gerekir...
s3e23;

--spoiler--

jack in elınde tuttugu gazate parçasıyla ilgili
http://lost.cubit.net/viewEgg.php?id=294

"The body of John Lantham of New York was found shortly after 4 am in the 4300 block of Grand Avenue.

Ted Worden, a doorman at the Tower Lofts complex, heard loud noises coming from the victim's loft.

Concerned for tenants' safety, he entered the loft and found the body hanging from a beam in the living room.

According to Jaime Ortiz, a police spokesman, the incident was deemed a suicide after medical tests. Latham (sic) is survived by one teenaged son.

Memorial services will be held at the Hoffs-Drawlar Funeral Home tomorrow evening.

hatta gittiği cenaze yerinin isminde anagram bir şekilde ifade edilen flashforward yazısı tabelada bulunmakta.
http://lost.cubit.net/viewEgg.php?id=291

--spoiler--
50 yaşında işi gücü eviyle uğraşmak ve tek çocuğuna bakmak olan anneme, izletirmeye başladığım ve sonucunda temiz kotlarım bittiğinde yenilerinin olmadığını farkettiğim, okuldan geldiğimde kendi yemeğimi kendimin yaptığını farketmemle büyük bir hata yaptığımı görmeme neden olan dizidir. siz siz olun annenize günde 6 bölüm lost izlettirmeyin odanız öğrenci evine dönüyor.
bir roger sanchez sarkısı.

http://www.youtube.com/watch?v=qM3ZxnZnxVc
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.