bugün

lost

dün akşama kadar lost'u hiç izlememiş (ne bileyim lan, izlemedim işte.) biri olarak ilk iki bölümün kısa bi özetini yapayım kendimce:

- şimdi, bi tane uçak ıssız bi adaya düşüyor. (bunu anneannem bile biliyor zaten. geçen gün lost dedim, ıssız adaya düşülen dizi mi dedi. kadın 80 yaşında)

- pis bi topluluk mına koyiim. her çeşit adam var. hiçbiri tekin değil. belli, bi bok yemişler de düşmüşler adaya.

- şişman çocuk var bi tane, kıvırcık. dublaşı en kötü olan karakter o galiba. kardeeeş diyor mesela. esas oğlanı polat seslendirince, buna da güllü erhan kalmış galiba.

- morfinman sarı bi çocuk var. çok yaşamaz o zannımca. ıssız adada uyuşturucuyu nerden bulacan?

- esas oğlan konuşurken gözünü kapat, kurtlar vadisi izliyormuş gibi oluyor.

- esas kız (keyt diyolar) soyundu bi kere, ben orda kalmışım. sonrasına pek dikkat edemedim.

- kutup ayısı saldırdı bunlara. sandılar ki yiyecek. halbuki ayının derdi başka. skecekti besbelli. ama elemanın biri çekti silahı, draw draw draw!

- gizemli bi yaratık var adada. pilotun belasını skti resmen. ordan orya vurdu adamı.

- 16 senedir adada yardım bekleyen bi fransız mı var, bana mı öyle geldi?

- koreli eleman çok kıskanç len. sanırsın ki yozgatlı! kadının düğmesi açık diye kıyameti kopardı pezevek!

- tavla oynuyodu kel bi adam. ama zar tutacak tip var adamda.

- ıraklı çocuk deniz barış'a benziyor.

- bi tane de sarışın, gamsız bi yavru var. millet gotünün derdinde, bu bikinileri çekmiş güneşleniyordu. yerler onu, fazla dolaşamaz öyle.