bugün

1978 yeni zellanda doğumlu aktris. http://www.imdb.com/name/nm1057928/
death proof'ta kendine hayran bırakmıştır. (şu arabanın kaportasında çılgın atan hatun)
aslen bir dublördür.
bi dizi vardı zeyna* yani Xeina. warrior princess... kariyerine bu dizide dublörlük yaparak başlamış. hayrandım bu diziye, sanırım herkül ile paralel giden bi senaryosu vardı ve sonunda iki dizi birleşmişti, ortak bir sonla bitmişti. onca akrobasi ve kılıçlı-kılıçsız dövüş sahnesinin başarıyla altından kalkan kişi kendisi. hayranlık uyandırıcı.

kill bill*'de de darbeleri yiyen ve zor hareketleri yapan iki dublörden biri kendisi. dublör ödülleri bizde cnbc-e'de gösterilmişti. şans eseri izlemiştim ve favori filmim kill bill ile karşılaşınca çok sevinmiştim. bu güzel kadını ilk görüşüm orada oldu.

catwoman'da sharon stone'un dublörü.

her neyse tarantino hanfendiyi keşfetmiş*. grindhouse'a dublör olarak almış. death proof'da özellikle onun için yine zoe adını taşıyan bir karakter yazmış. en zor rolü üzerine yüklemiş ve işin en güzel yanı ip bile olmayan o kovalamaca sahnesinde falan dublör kullanmamış. dişi * gibi, dublör kullanmıyor. tadından yenmeyen bir oyuncu ve hala dublör...

uma thurman'dan sonra tarantino'nun yeni gözdesi olacak gibi.
geleceği parlak bir oyuncu-dublör*.
lost dizisinin 4x07 ji yeon adlı bölümünde regina karakterini canlandırmıştır. gönül isterdi ki hep devam etsin diziye, farklı bir hava katsın ama maalesef olmadı.*
the hateful eight'te "6 at judy" (posta arabası sürücüsünün yardımcısı) rolü ile yer alan aktris. rolü kısa olmakla birlikte, enerjisi ile dikkat çekmektedir.