bugün

sonundaki kemanla beraber ayaklarımın yerden kesildiğini hissettiğim şarkı. 27 mayis 2006 anathema ankara konserinde aynı yeri gitarla çalmalarına rağmen coştuğumuz, çakmaklarla eşlik ettiğimiz dinlenesi parçadır kendileri...
hayat... ihanetlerle dolu bir yaşam... bazı şeylerin değişmeyeceğini anlamak... anathema... bana ne kadar zayıf olduğumu gösteriyor bu şarkıda. acaba gerçekten kontrolü biz mi kaybediyoruz, yoksa elimizden mi alıyorlar... ama bir şey var ki, o da kesinlikle bir sona gittiğimiz.
how i really lost control?? sorusunu beyninizde yankılatan , süper anathema şarkılarından sadece birisi.
defalarca dinlenirse kötü sonuçlar doğurabilecek anathema şaheseri.
eğer moraliniz bozuksa ve bunalımdayım diyorsanız efkarlıysanız ağlamak istiyor ama bahane bulamıyorsanız işte size bahane, sözleri de sizi anlatıyordur emin olun, anlamasanız bile müziği muhakkak sizi anlatıyordur sözlerden bizene.. *
4.30 dan sonraki o keman solosu ayaklarınızı yerden keser , farklı bir boyuta geçersiniz. belli aralıklarla alınan bir ilaç gibidir. 2 yıl hiç dinlemezsiniz ama bilirsiniz bi yerlerde duruyordur o, açar dinler huzur bulursunuz. eskimez, sıkmaz, unutulmaz. anathema'nın yaptığı en iyi işlerden.
dinlerken depresifleştiğim, depresifleşirken dinleyip ciddi bir psikolojik vaka oLduğum, kendimi bulduğum, kendimle özdeşleştirdiğim müthiş Anathema eseri.
Dinliyoruz, dinletiyoruz.
uyusturucu etkisi yaratan , seni karanlığa sürüklediğini bile bile dinlemekten vazgecemeyecegin , ozellikle de bunalım zamanlarında dınlenılmesı şiddetle tavsiye edilen yüce grup anathema nın müthiş parcası. ozellikle keman sesi... başka diyarlara götürür adamı. soylenti midir , gercek midir , efsane midir bilemem ama duncan peterson 'un sarkıyı yazdıktan sonra , hayatını sorguladığı ''ben nasıl boyle bırşey yaptım '' demişcesine bi duygu seline kapılıp belli bir süre akıl hastanesinde yatmasına neden olan albumde yeralan bir sarkı olarak da bılınmektedır (bkz: )tapılmayı hakeden gruplar
ölmek için yeterince sebebiniz varsa dinlememeniz gereken şarkı.
intihar etmeye meyilli insanların dinlememesi gereken ama intihar etmeye karar verdiyseniz kesinlikle arka fonda çalması gereken şarkı.
anathema'nın basit ama güzel şarkısı.

''i can't tell you why i'm breaking down.
do you wonder why i prefer to be alone?
have i really lost control?
i'm coming to an end.''
sadece $u cumlensiyle bile tum kontrolu kaybetmenize yol acabilen bir parcadir;

" yes, i'm falling... how much longer till i hit the ground? "
yenilgiyi kabul etmenin ecnebi dilinde $arkı olmu$ halidir.
joy division'un 'she's lost control' adlı şarkısı da mevcuttur. bayanlara özeldir. delirmişseniz tavsiye edilir.
parisienne moonlight'la beraber aşmış anathema şarkısıdır.fazla yoruma gerek yok.dinlenip intihar edilesidir kısaca.
"how much longer till i hit the ground?"

sorusuyla içimi ürperten, en bi güzel sözlere sahip anathema şarkısıdır.
acıtmak için yapıldığı kesin ve her seferinde düştüğüm bir tuzak olan şarkı. her zaman erişilmeyecek bir yerlere koyup, arada bir ihtiyac anında başvurulası bir şey, aksi takdirde uyuyamamak, gözlerin altinin sismesi, uzaklasma ihtiyacı, uyanıp simdiye kadar yasanilan hayatin bir ruya oldugunu farketme istegi, umut ve guven kelimelerinin anlamlarini unutma gibi oldukça zararlı bir takim psikosomatik etkileri gozlenebilmekte. ne zaman dinlense ardından bir forgotten hopes, onun ardından da bir temporary peace, takiben de bir judgement bir de bir de regret gelmezse olmuyor..yine de mümkün mertebe bu şarkıları ayrı ayrı dinlemeye gayret edelim, bu beşlemeye gerekmedikçe başvurmayalim diye de ekleyeyim, insan durduk yere tek basina bir büyük devirmis gibi, yedinci kattan atlamis gibi olmasin isterim.
yararlı entryler girmek için calışan 4.nesil yazar.*
hakkında yazılan $eylerin eksik kaldığı tamamlanamayandır. *

kendisini tanımıyorum. *
iyiki var denilen türden bir yazardır. kendisine sorulması lazımdır. *
http://www.youtube.com/watch?v=DaAx_WVY7iM&NR=1
Birçok kesime göre en iyi Anathema albümü olarak gösterilen Alternative 4'ün fatality yapar nitelikteki şarkısıdır.Zaten albüm intihar için bire birdir.
intihar etmeden önce dinlenecek şarkılar listemde 3. sırada bulunmaktadır. 2. sırada metallica - to live is to die, 1. sırada ise metallica - fade to black vardır.
james^in shake my body, release my soul, punish my senses lose control dediği.. aşkı arayan parçası..
sozlugun daimi bekcisi olan yazar, sabahın 6'sında diger yazarlar yorulmasın diye onları uyutur, sol frame'i tek başına aktif tutar. gizemli oldugu iddialarını ise kesin bir dille reddetmektedir.