bugün

entry'ler (24)

jack the ripper

''Tarihe bakıldığında 20.yüzyılı benim başlattığım görülecektir'' diyen efsaneleşmiş, çözülemeyecek bir sır, genelde hayat kadınlarını kurban olarak seçen, sinema da bicok filme senaryo ilhami olan , bir seri katil
(bkz: The Lodger)
(bkz: Hands of the Ripper)

seri katillerin tipik özellikleri

sogukkanlı , aşırı dinci , birini kurban ettikten sonra kendine acı cektirmeyi seven , fiziksel olarak keskin hatlara sahip bi coğunun hayatını ezbere bildiğim , geçmişlerindeki sorunların etkisinden kurtulamayan insanların ortak özellikleri

(bkz: ALBERT DESALVO)
(bkz: ANDREi ROMANOViCH CHIKATILO)
(bkz: DENNiS NiLSEN)
(bkz: ELiZABETH BATHORY)
(bkz: KARINDEŞEN JACK)

herkes gibisin

nazım hikmet'in 14 yaşında yazdığı , üstüne cem karaca'nın yorumladığı pek şiirine sadık kalınmasa da adamı alıp götüren güzellikte bir şarkı . özellikle de şu kısmı :

-kalbimde , kalbine yok bile kinim ... bence artık sen de herkes gibisin ....

otuz bir çekmek

ah le le le sakine
bir möt ver şu fakire
31 ceke ceke
zam geldi hacı şakire

sarkısını ortaokul lise zamanında bolca duymuş olduğum, ilk deneyimimde 31 e kadar içimden sayıp , mutlu sona ulaşamadığımı görünce ''bende bi sorun var galiba '' diye dert yanmama neden olan erkeğe özgü bi olay

ajdar anık

sıfatında meymenet olmayan (ki bu herifi görmüşüğüm vardır istiklalde) küfür edilmesii sevap , ooo.... cocukluğu kavramının öncülerinden,hatta bayrak taşıyanlarındandır

sear me mcmxciii

sear me serisinin en bunaltan delirten sıyırtan şarkısı. alkol eşliginde dinlenmesi kesinlikle yasaklanmalıdır

birisini hatırlatan şarkılar

sezen aksu - seni kimler aldı
dream theater - through her eyes ... (bkz: tehlikeli şarkılar)

anthony yeboah

sürekli aynı şekilde gol atan (nasıl beceriyorsa)'' üst direk , cizgi ve goooolllll '' gana futbolunun hayvanımsı adamlarından.

ben var türkçe bilmemek

pic bir arkadaşımın her yaz tatilinde kızlarla tanışmasında şirinlik, sempatiklik adına kullandığı, sonuc olarak da yerin dibinin kaç metre olabilcegini ölçmeme neden olan gereksiz, kelimeler topluluğu

agzini yamultarak konusmak

konuştuğun kişi eğer hatunsa , hele bir de baygın baygın bakıyorsa çok seksi gelen ancak o konuşan kişinin erkek olduğu düşünülürse suratına yumruk patlatmakla patlatmamak arasında gidilip gelinen bir konuşma rahatsızlığı

leonhard euler

pek fazla konuşmayan, ki bunun en büyük kanıtı prusya kraliçesi ile yapmış olduğu görüşmedir.. bir astroide adını vermiş, isviçreli matematikçidir.bulmuş olduğu şeyler , ösys sınavının temelini oluşturmuştur

sigarayı yakar yakmaz gelen otobüs

sigaraya karşı vefa örneği sergilememe neden olan, şoförün sülalesine saygı duruşunda bulunduğum durum ...

neşeli gençlik

izledikten sonra keşke küfür lugatım daha geniş olsaydı dedigim özentilikte son noktaya geldigimiz rezalet ötesi bi film ..

kızlarla tanışma replikleri

pardon bayan bakar mısın ? istesem altıma yatar mısın ?

bakire

daha açılmamış kısa marlboro light kutusuna verilen isim

analitik geometri

Lise 2 de 1. , 2. ve 3. sınavlarımın ortalamasının ''0''olduğu , hocasından dolayı nefret etmeme neden olan , ama öss sınavında yine karşıma çıkan geometrinin dandik bir alt kolu (bkz: pira bayraktarı sevmeyenler derneği)

plajda birilerine havlu tutturup mayo giymek

tutulan havlu nekadar buyuk olursa olsun illa ki bi yerden götonun gözüktügü , nedense piç bi arkadaşa tutturulup onun iğrenç sakalarına maruz kalınabildiği moktan bi durum

sevgiliye en çok ihtiyaç duyulan anlar

''cok fena sevişesim geldi yaa '' cumlesi sonrasındaki ilk yarım saatlik süre (bkz: kişiye gore degisen sevişme süreleri)

suçiçeği

kucukken bu hastalıgı gecirdigimde , annemin su cicegi olmuşsun oglum dediginde, benim ''anne ben bitkimiyim ? '' sorusunu sordugum gıcık bir hastalık

espriden sonra bitti demek

-abi,, evren seni sordu.
-HANGI EVREN ?
-kenan evren : )
- EEE ????
-espri yaptım abi .
-II YAPMISSIN DEWAM ET ....