bugün

Her yılın aralık ve mayıs aylarında yapılan ve soruları ösym tarafından hazırlanan, lisansüstü eğitim almak isteyenlerin girmesi zorunlu olan sinav.
önce sayısal kitapçığın verilip 90+4.hakemin tabelasındaki zaman bitiminden sonra sözel kitapçığın dağıtıldığı askerden kaçarken profesör olamk isteyen fakülte mezunlarının girdiği Lisans üstü eğitim sınavı.
2005 aralık ayında uludag uni. iktisatı bilimler fakültesi a blok 2 nolu sınıfta girdigim sınıfta sınav görevlilerinin bize (fakülte mezunu insanlara) form doldurmasını cevapları nasıl işaretleceğimi anlatıp sınavdan önce gülüp moral kazandığımız bir sınav.
gre gmat
an itibarıyle 5gün kalan sınav. herkese başarılar dilediğim sınav.(21 mayıs)
ösym nin saçma sapan sınavlarından sadece biri.yorum soruları bir yana hatırladığım dört işlem soruları ile de beni dehşete düşürmeyi başaran sınav türüydü. bir daha girmem gerekirse kendimi bir yerlerden atacağım feryadıyla geçilebilecek bir sınav. bir daha girmemek için çok hırs yapılarak gçeilebilir. sınava girecek arkadaşlara duyurulur.

beterin beteri var (bkz: üds) (bkz: kpds)
les ferdinant gelir akıllara.
öss,ösys,kpss,kpds,yds,oks* gibi başarılı(!) sınavlardan biridir. diğerleri gibi bu sınavın da belirleyiciliği harikadır,hazırlayanların elleri öpülesidir.*
ayrıca (bkz: les paul)u akla getiren sözcük
lisansüstü eziyet sınavı
5 haziran itibariyle sonuçlarının açıklanması beklenirken bir gecikmeyle 19 haziranda açıklanacak olan sınav.
80 sözel 80 sayısal sorusundan oluşur..süresi 180 dk.dır..insanlar için hazırlanmadığını düşündüğüm sınavdır.. bu sınava giripte bütün soruları işaretleyen varsa öpülüp başa koyulmalıdır..
türk askerinin çatışmalarda aldığı sey..

(bkz: leş almak)
bir temizlik malları markası.
biraz ilginç bir isim olmuş gibi temizlik malzemesi için.
2006 aralık dönemi başvuruları 18-27 eylül arası yapılacak olan, lisans üstü eğitim sınavının bilinen ismi..
formun kursun kalemle doldurulmasi gereken yeri yanlislika tukenmezle doldurmamla baslayan hatalar zincirine, farkinda olmadan 11 haneli osym numarami 10 haneli yere sigdigi kadarini -son rakam disarda kaldi- yazip ama kodlamamayi* ekledigim, bununla da yetinmeyip para yatirma konusunu son gune atmayi basardigim sinav. ayrica tukenmez kalem ustunden kursun kalem ile gecerek kamufle edilmeye calisildi ancak osym no. hatasindan gorevlinin kufurlerine maruz kalinmasindan suphe duymaktayim.*
l ile s nin araya e yi alarak olusturdugu turkcedeki anlamsız kelime.
sözeli tamam da, sayısalı yetişmeyen sınavdır. 50. sorudasınızdır zaman biter.
(bkz: dgs)*

ayrica deli puan cekilesi bir sinavdir bu les efendim. cekin.
kesinlikle çalışma ile alakası olmayan çok pratık, çok okuyan, çabuk kavrayan kişilerin yüksek puan alacagı sınavdır. boşuna ineklemeyin arkadaşlar...
saat 12.30 itibariyle son bulmuştur. yine sayısal bölüme zaman yetmemiştir. *
uğruna 26 saatlik yol gittiğim sınavdır hazretleri...
(bkz: adam olamadık bari akademisyen olalım)*
dünyada girilebilecek en mantıksız sınavdır. matematik bilginize bakar kaç alacağınız.
artık olmayan sınav.
(bkz: ales)
bu sene ilki 22 nisanda yapılacak olan sınavdır.
artık
(bkz: ales)