1. 1.
  7 mayıs günü ankara da girdiğim özellikle arkadaşınız zor durumda kalmış problemi var ne yaparsınız? gibi ya da bir patronun sekreterine iş ayarlamaya çalıştıgı ya da alman ulusal demokrat partinin aşagı saksonyada nasıl yüzde 10 aldıgının anlatıldıgı ve saçma sapan yorum sorularının oldugu sınav.

  o pazar günü tek sınav merkezinin ankara olması sebebiyle ankaray metro tarihin en kalabalık gününü yaşamıştır ve gün içinde pazar öğleden sonra aşti de istanbul biletlerini karaborsaya düşürmüştür bu sınav
  3 ... city walk
 2. 2.
  kamu personeli dil sınavı'nın kısaltmasıdır. Bir kaç seneye kadar avrupa birliği uyum yasaları gereğince yerini toefl sınavına bırakacak olan sınav.
  -1 ... jayjay
 3. 3.
  başvuruları 28 ağustosta başlayacak olan dil sınavı.
  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/4978386.asp?gid=71
  ... laedri
 4. 4.
  kamu çalışanlarının dil tazminatı alabilmeleri için girip en az 70 (C)almaları gereken sınav olup yanlışlar doğruyu götürmemektedir. Kurumların dil tazminatı değişmekle birlikte genelde bu sınavdan 70-79 arası puan(C) alana maaşının %2si, 80-89(B) alana %5 i, 90 ve yukarısı alana(A)maaşının %10'u kadar dil tazminatı ödenir.

  Bir de bir çok kurum eleman alırken kpss ile birlikte kpds den C almış olmayı şart koşar.Kısaca kamuda tercih sebebidir.
  1 ... markovanbasten
 5. 5.
  90 ve yukarısını almak için bayağı bi kasmak gereken sınav. Maaşın %2 sini almak içinde kendini kasmaya gerek olamayan sınav...
  1 ... fibonacci
 6. 6.
  kamu görevlerine başvuru ya da tazminat için başvurunun yanısıra akademik kariyer açısından da işlevsel olan sınav. bu sınavda okul tarafından belirlenen yabancı dil barajını geçmişseniz yüksek lisans yahut doktora başvurusu yapabilirsiniz. bu başvurular bakımından kpds sonuçları, süresiz geçerlilik taşır.
  1 ... schenardi
 7. 7.
  a seviyesinde puan alanlara devlet 34ytl ödemektedir. mühim olan prestijdir.
  1 ... cryptic
 8. 8.
  (bkz: kamu personeli yabanci dil tespit sinavi)
  ... cryptic
 9. 9.
  yarın itibariyle mıçacagım sınavdır.bu zor sınavla nasıl kamu personeli alınır ona da aklımız almıyor dedirten sınavdır.
  1 -1 ... silte
 10. 10.
  bu sınavın sonucunun özel sektörde işe başvurusundan tutun yüksek lisansda , kamu sektöründe , askere giderken v.s her yerde önemli geçerliliği vardır.
  1 ... emperor