bugün

7 mayıs günü ankara da girdiğim özellikle arkadaşınız zor durumda kalmış problemi var ne yaparsınız? gibi ya da bir patronun sekreterine iş ayarlamaya çalıştıgı ya da alman ulusal demokrat partinin aşagı saksonyada nasıl yüzde 10 aldıgının anlatıldıgı ve saçma sapan yorum sorularının oldugu sınav.

o pazar günü tek sınav merkezinin ankara olması sebebiyle ankaray metro tarihin en kalabalık gününü yaşamıştır ve gün içinde pazar öğleden sonra aşti de istanbul biletlerini karaborsaya düşürmüştür bu sınav
kamu personeli dil sınavı'nın kısaltmasıdır. Bir kaç seneye kadar avrupa birliği uyum yasaları gereğince yerini toefl sınavına bırakacak olan sınav.
başvuruları 28 ağustosta başlayacak olan dil sınavı.
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/4978386.asp?gid=71
kamu çalışanlarının dil tazminatı alabilmeleri için girip en az 70 (C)almaları gereken sınav olup yanlışlar doğruyu götürmemektedir. Kurumların dil tazminatı değişmekle birlikte genelde bu sınavdan 70-79 arası puan(C) alana maaşının %2si, 80-89(B) alana %5 i, 90 ve yukarısı alana(A)maaşının %10'u kadar dil tazminatı ödenir.

Bir de bir çok kurum eleman alırken kpss ile birlikte kpds den C almış olmayı şart koşar.Kısaca kamuda tercih sebebidir.
90 ve yukarısını almak için bayağı bi kasmak gereken sınav. Maaşın %2 sini almak içinde kendini kasmaya gerek olamayan sınav...
kamu görevlerine başvuru ya da tazminat için başvurunun yanısıra akademik kariyer açısından da işlevsel olan sınav. bu sınavda okul tarafından belirlenen yabancı dil barajını geçmişseniz yüksek lisans yahut doktora başvurusu yapabilirsiniz. bu başvurular bakımından kpds sonuçları, süresiz geçerlilik taşır.
a seviyesinde puan alanlara devlet 34ytl ödemektedir. mühim olan prestijdir.
(bkz: kamu personeli yabanci dil tespit sinavi)
yarın itibariyle mıçacagım sınavdır.bu zor sınavla nasıl kamu personeli alınır ona da aklımız almıyor dedirten sınavdır.
bu sınavın sonucunun özel sektörde işe başvurusundan tutun yüksek lisansda , kamu sektöründe , askere giderken v.s her yerde önemli geçerliliği vardır.
üds'ye kıyasla daha kolay olan sınav.
kasım 2006 daki kpds sınavı üds den daha kolaydı keşke daha çok çalışsaymışım dedirten sınavdır beeaaa
kasım 2006 döneminin sonuçları biraz önce açıklanan sınavlardır.

http://www.osym.gov.tr
bahar dönemi başvuruların haftaya başlayacağı sınavdır.
kalmayan form için km'ler gitmeme sebep olan sınav. *
ilk 50 soruyu okuyarak salladığım, diğer 50 soruyu okumadan salladığım sınavdır.
çok zor olduğunu söylemekle birlikte tömer den nasıl mezun olmuşum anlamadım.
(bkz: 2007 mayıs kpds)
kasım ayı kpds lerini tübitak ın hazırlaması nedeniyle kasım kpds lerinin mayıs ayı kpds lerine oranla daha kolay olduğu teorisi kanıtlanmıştır.
2 gün önce girmiş bulunduğum sınavdır. bugun itibariyle ösym sınav sorularını ve cevaplarını sitesinde yayınlamıştır. daha önce toefl sınavına da girmiş birisi olarak şunu söyleyebilirim ki, bence bu sınav toefl kadar olmasa da zor bir sınavdır. kesinlikle küçümsememek gerek. cevap anahtarına baktığımda 88 doğru işaretlediğimi gördüm, toefl'dan da 120 üzerinden 100 almıştım. karşılaştırma yapıldığında zorluk derecelerinin yakın olduğu görülecektir. kasım'daki sınavın daha kolay olduğu söyleniyor doğru mudur bilmiyorum ama girenler öyle diyor walla...
açılımı kamu personeli dil sınavı`dır. yılda 2 kez kasım ve mayıs aylarında yapılır. 100 sorulu, 3 saatlik bir sınavdır. adına rağmen bazı kamu dışındaki firma ve kurumlar da sonuçlarını dikkate aldığından bu sınava aslında sadece kamu personeli girmemektedir.
yarın gireceğim, zor geçmesi beklenen sınavdır. allah ne verdiyse işaretlemek, fakat bunu yaparken fazla savurmamak gerekiyor. * * *
çetin mücadelelere sahne olacak sınavdır. allah bana ve benim gibilere zihin açıklığı versindir.
allahın cezası bir sınavdır.yarın olacaktır ama ben ve benim gibi bir halt yapamayacağına inananlar mayıstakini tercih etmişlerdir. *
yine babayı aldığım sınavdır.

hayır kardeşim zaten sınav kasıntı ne halt etmeye çalışmazsın bilmem ki. sanırsın babası ingiliz elçisi. g.tü boklu vasıfsız bir adam olaraktan bu ne acaip kendine güvendir. üniversiteden kalan sınavdan bir önceki gece hazırlık alışkanlığını kpds gibi kasıntı bir sınava uygulamağa kalkmak resmen kaşıntıdır. ama ösym bu arkadaşın kaşıntısını gayet de iyi gidermiştir.

(bkz: bir sınav sonucu olarak babayı almak)
ikinci kez girmeme rağmen alışamadığım, Bir taraftan da anlam veremediğim sınav olmuştur. Hani grammer olur anlarım, dinleme koy başım üstüne. Paragrafta anlam bütünlüğünü bozan cümle nedir yahu? Ben bu tip soruların Türkçe'sine bile kılım. ingilizcesiyle ne işim olsun. Getir TOEFL alayım ama bu KPDS beni bozuyor. Zaten devlet dışında bir yerde de geçerliliği de yok. Ne çok yemeye girdim ben de anlamadım.