bugün

Dürüp dürüp sar kenarını tutma nazik salçalı lahmacun
Kuzu kulağıyla rokayı unutma limonlu ekşili lahmacun
Yandım dedikçe buz gibi ayran şalgam suyu lahmacun
Bin derde deva maydonuzuylan hamuru nakışlı lahmacun

https://www.youtube.com/watch?v=xGz_-ZoqzQQ
En sevdiğim yemek. Ömrüm boyunca tek yemek yiyebilme seçeneği verirlerse kesinlikle lahmacunu seçerim.
Olsa da yesem.
antep lahmacunu olacak, sarımsaklı. bir de gevrek olacak. hamurumsu değil çıtır çıtır. ama geçen gün sipariş verelim dedik, vazgeçtik. o bile lüks oldu.
etin, itin önüne atsan yenmez denilen kısımlarını baharatlayıp itekleme sanatı.
çogzel bir sey.
günün her saati yiyebileceğim sayılı yiyeceklerden.
sığırın mikini- taşağını- dötünü insanlara yedirmek için yapılmış bir buluştur. yarasın !..
Leziz bir lezzet. Tabiki evde yapılan.
antebi bilenler bilir...
fırın, manav, kasap üçlemesi vardır yanyana bitişik... hemen her mahallede semtte.

eline sadece parayı ve boş tepsiyi alır gidersin. misafir falan geldiğinde özellikle.
ulan çok makul bir paraydı gidilen ve 5-6 kişiyi rahat rahat doyuracak sayıda lahmacunla dönerdin.

way aq... nereden nereye şimdi o paraya eline 3 tane tutuşturup gönderirler her halde eve.
kokusu elden ve evden 3 gün çıkmaz. severim de aslında ama çatal bıçakla yiyip karşımdakini hayattan ve yemekten soğuttuğum için çok tercih etmiyorum.
Kendisiyle olan ilişkim besin değerinin de ötesinde aşk ilişkisine dönmüştür elimden alsalar kavga çıkarırım öyle seviyorum.
pazar akşamı yediğim bir yiyecek. 18 tl idi. lahmacun çok seviyorum. ❤
tadını bile unuttuk diyet miyet ayağına.
Artık gereksiz pahalı olan yiyecek türü ama çok güzel.
Evde kendim yapıp yiyorum. Böylesi daha güzel.
sadece Adanada güzel yapılan yiyecektir.
En az üç tane yerim.yaninda ayran oh mis
Çok para amk.
tanesi 50 lira olan yer yer aşan milli pizzamız.
Çok severim ama diyetteyim yiyemiyorum.
Pişer pişmez yenmesi gereken bir lezzet . Katlanma özelliğini ve çıtır kıvamını servis niyetine paketlendiği zaman kaybedebiliyor.
muhteşem bir lezzettir. içini kendim hazırladığım lahmacunun tadı muhteşemdir.
dışarıda yenilebilecek yemeklerin en ucuzu.
Hele salatalı olunca çok lezzetli oluyor.