1. 1.
  Jean Christopher Grange in romani.Diger kitaplari gibi surukleyici ve okuyucuya bu sefer katil kim sorusunun yanitini onceden vermis olmasina ragmen sasirtmaya devam eden okunmaya değicek bir romandir.
  1 ... gkbayrak
 2. 2.
  her kitabında olduğu gibi okuyanları bilgisiyle kendisine birkez daha hayran bıraktıracak, tasvirlerde kaybolunacak, verilen paraya değecek roman. grange'in hikayelerine son yazamama handikapı sürsede, son birkaç bölüm idare edilerek kısa zamanda okunulabilir kırmızı kapaklı kitap.
  ... don kişot
 3. 3.
  okurken "acaba bu adamın müslüman takıntısı mı var?" diye düşündüğüm yine de diğer kitaplarında olduğu gibi bu kitabının da iyi kurgulanmış olduğunu gördüğüm bir grange romanı.
  ... fdngnr
 4. 4.
  bu denli uzun ve de karmaşık bir romanı hiç de zorlanmadan yazabilmesiyle, hikayenin çok dallanmamasına rağmen sonunda yine dumur edebilitesiyle tüm takdirleri hakeden grange romanı.. bu adamın zekasına aşığım ben.. kız olsam verirdim lan!**
  1 ... lyla
 5. 5.
  mükemmel bir kurgu,sınır tanımayan bir hayal gücü, süper karekterler ve ortaya çıkan mükemmel bir eser. SiYAH KAN
  1 ... maxime chattam1905
 6. 6.
  sonunun gereksiz yere uzatıldığını düşündüğüm, büyük beklentileri karşılamak konusunda sınıfta kalan ve hayal kırıklığına neden olan kitap. okunmasının üzerinden 1.5 sene geçmesinin ardından rafta görüldüğünde, dimağda yalnızca kuru bir "oeehh" hissi uyandırması da cabası tabii.
  -2 ... stockton to malone
 7. 7.
  orijinal adı la ligne noir olan kitap.
  1 ... stockton to malone
 8. 8.
  jacques reverdi karakterinin hem ürperttiği hem de şaşırttığı kitap. betimlemeler ve karakterler her grange eserinde olduğu gibi çok canlı. grange, eski bir gezi yazarı ve gazeteci olmasının avantajını yine mükemmel kullanmış. ustadan, hayran kalınacak bir yapıt daha.

  --spoiler--
  çabuk saklan, baba geliyor!
  --spoiler--
  1 ... legend of the stranger
 9. 9.
  grange'nin her kitapta biraz daha kendini aştığını gösteren şu anda kanımca zirvede olan yayımlanmış son romanı. filmi de çevrilecekmiş. umarız diğerlerine benzemez yoksa bu olağanüstü kurguya çok yazık olcak
  1 ... kuzucuk
 10. 10.
  grange ' in sürprizlerini saklama becerisinden kan kaybetmiş kitabı.. yine de dan brown' un polisiyecilik oynatmasından iyidir.

  (bkz: nerde o eski seri katiller)
  ... zargana