1. 1.
  1961 de fransa da dogdu.cesitli haber ajanslari ve gazeteler icin calisti.Paris-match icin gezi -macera roportajlari,figaro magazine icin bilimsel roportajlar hazirladi.butun dunyada ve turkiye de aylarca en cok satanlar listesinden inmeyen yazar.

  eserleri: kizil nehirler,tas meclisi,siyah kan,leyleklerin ucusu ve kurtlar imparatorlugu.

  kurtlar imparatorlugu,kizil nehirler eserleri cok buyuk ilgi duyuldugu icin filmi de cekilmistir.ancak filmlerin kitapla alakasi nerdeyse yok gibi.su an en iyi polisiye yazar diyebiliriz.
  5 ... hexagram
 2. 2.
  bir de zener'in laneti adında çizgi romanı vardır.
  6 ... don kişot
 3. 3.
  bu arkadasin ismini okurken sondaki e'yi telaffuz etmiyor insanlar ve ben buna gicik gidiyorum.* bakin, guzel kardeslerim, bu sondaki e'nin uzerinde bir nevi aksan var ki, bu e'nin okunmasinin vacip oldugunu ifade ediyor. okuyun okutun lutfen. (bkz: yanlissam soyle)
  4 -2 ... child
 4. 4.
  kurgu dalında dünyanın yükselen en büyük yıldızı diyebiliriz.
  3 ... karpuzkabugu
 5. 5.
  günümüz dünyasının en kral polisiye/gerilim yazarı.. hikayenin icinde sürüklenmemeniz elde değil..5 kitabını her bitanesini en az 3er sefer okudum,her okudugumda hala bana heyecan verebiliyor..yeni kitabını yazmasını 83532 gözle bekledigim yazar da denebilir..
  3 ... clasura
 6. 6.
  kurtlat imparatorluğunu ikinciye okumamı sağlayacak kadar güzel bir teknikle yazan yazar.Taş Meclisi adlı eserinde seçtiği konu gerçekten çok ilginçtir ki zaten her kitabında süper konular seçiyor.
  2 ... elendil
 7. 7.
  okuduğum tüm kitaplarında * aynı heyecanı hissettiğim fransız yazar. ancak dikkatimi çeken bir konu kitapları genelde aynı temele oturduğudur.
  olay şudur;
  iki farklı yerde iki farklı olay için iki baş karakter sonra olaylar bir yerde birbirine bağlanır ve kahramanlarımızda bunu fark ettiklerinde olayı çözerler.
  bir başka polisiye/gerilim yazarı için
  (bkz: glenn meade)
  5 ... sefertasi
 8. 8.
  hemen hemen bütün kitaplarında glock marka silahlara yer veren,kurtlar imparatorluğu kitabında galatasaray forması giyen bir karakter yaratmasıyla bir kez daha gönüllerde taht kuran,leyleklerin uçuşu adlı kitabında kurduğu olay örgüsüyle kendisini dahi olarak düşünmeme neden olan, aşmış fransız yazar.
  8 ... robert langdon
 9. 9.
  her romanından ayrı bir tat alınan fakat romanlarının sinemaya uyarlanmasının kendisine bir şey kazandırmadığını ve kazandırmayacağını kavrayamayan yazar. taş meclisinde fazlasıyla fantastik bir hava solutmuştur biz okuyuculara lakin yine de batırmamış devamını her zamanki gibi bağlamayı başarmıştır.
  leyleklerin uçuşunda o elmasları o leyleklerin ayağına bağlamak ve hepsine teker teker işaret koymak benim dahi aklıma gelmezdi.* (bkz: ben de sporcunun zeki çevik ve aynı zamanda). kurtlar imparatorluğu ise tamamıyla bize has duyguları içinde barındıran bir başyapıt. siyah kan anlatılmaz yaşanır bi olgudur.

  bir de bu herifin tasvir gücüne hayran kalıyorum.karakterlerin girdiği her sokağı her caddeyi tek tek hangi ülke hangi şehir olursa olsun sağındaki ve solundaki binalarla tasvir edebiliyor.yani oturduğu yerden yazmıyor romanlarını e tabi bu da ayrı bir hava katıyor romanlarına...
  4 -1 ... brhmbl
 10. 10.
  bütün romanlarındaki konuları mükemmel bir araştırma sonucu oluşturan hiçbir detayı gözünden kaçırmayan ve kurgu konusunda yeteneğini konuşturan polisiye-gerilim yazarı.
  şimdiye kadar kızıl nehirler ve kurtlar imparatorluğu romanları beyaz perdeye uyarlanmıştır, ancak taş meclisi romanının da filmi çekilse hiç de fena olmayacaktır denilesi yazardır.
  3 ... bettyboop