1. 1.
  hikaye ye gore; isa inanisina gore; olmeden son yemekte, bu toprak kadahten su icmistir ve bu kadehten bir sey icenin olumsuz olucagina ve dirilebilcegine inanilir.

  leonardo da vinci nin "son yemek" tablosunda görülebilir.
  8 -1 ... hexagram
 2. 2.
  dan brown'nun kafayı bozduğu kase.
  10 -1 ... cikarinbeniburdan
 3. 3.
  bir karikatürist tarafından jennifer lopez e ait olduğu iddia edilen kase.*
  14 -3 ... doksanüç
 4. 4.
  (bkz: monty python and the holy grail)
  1 ... r@t@t@
 5. 5.
  Dan Brown'ın 'Da Vinci Şifresi' kitabıyla gündeme gelen ve efsaneye göre, Hz. isa'nın Yahudi ve Romalıların oluşturduğu askeri bir güç tarafından yakalanıp çarmıha gerilerek idam edilmesinden önce havarileri ile yediği son akşam yemeğinde kullandığı veya çarmıha geriliş esnasında Arimatealı Yusuf'un isa'dan akan kanı doldurduğu birkasenin varlığına inanlar da çoğunlukta.

  Vatikan'ın varlığına inanmadığı Kutsal Kase özellikle Hristiyan araştırmacıların ve hazine avcılarının geçmişte olduğu gibi günümüzde de büyük ilgisini çekiyor. Antakya'da olduğu yönünde iddiaların ortayaatıldığı Kutsal Kase'nin istanbul'daki Çemberlitaş'ın altında bile olabileceği ileri sürülmüştü.
  5 ... aby
 6. 6.
  orta çağ'da şövalyeler birliği'nin elinde olduğuna inanılan niteliksiz kase,hatta bildiğin kap.
  2 -2 ... riggo
 7. 7.
  (bkz: jennifer lopez)
  9 -4 ... don kişot
 8. 8.
  pek edebi bir eser olmasa da da vinci şifresi isimli kitap ile tüm dünyanın haberdar kılındığı olgudur..
  2 -1 ... canzone arrabbiata
 9. 9.
  "30 senedir yoğurtçuyum, böyle kase görmedim bilader!!" dedirten kutsal dişi uzvu.
  4 ... masteroff
 10. 10.
  da vinci şifresi gibi bir kitap yazılmasına neden olan aslında da magdalalı meryemi hatta onun dişiliğini kadınlığını temsil ettiğine inanılan semboldür.hristiyan dininde bu olamaz birşeydir çünkü Hz. isa tanrının oğludur,meryem gibi bir kadınla birlikte olup ona soy veremez,yeryüzünde Hz.isa nın nesli olamaz.dolayısıyla kilise bu inancı yok etmek için kutsal kase nin gerçekten bir kap olduğuna,onunda bir yerlerde gömülü olduğuna inandırmıştır şimdiye kadar herkesi.
  6 ... aktiflora