1. 1.
  tüm canlıların bünyesinde bulunan ve vücudumuzda özel görevleri olan ancak, kandaki oranı belli sınırları aşınca zarar veren bir maddedir.sağlıklı bir insanda kolesterol oranı, 100gr kanda 250mg'dır. lipoprotein yapısında da bulunur.
  3 ... the kene
 2. 2.
  Kolesterol, beyin, kalp, bağırsaklar, kaslar başta olmak üzere tüm vücutta yaygın olarak bulunan yağımsı bir maddedir.
  -1 ... salvatore di stefano
 3. 3.
  kolesterol dedigin sey yemeklerden sonra iki soda icmek suretiyle giderilebilecek olan bir gaz problemidir efenim..bu tip fitne ficur aracları: bir oturusta bi koyunu,ustune de kunefesini yiyen atalarımızın cenkteki basarılarından tırsmıs,simdiki genc nesil bayanlarımızı ve ozellikle de erkeklerimizi kalori hesabı yapan,cıt kırıldım fitness salonundan cıkmayan hastalık hastalarına donusturme cabası icindeki dusmanlarımızın uydurması olup kulliyen yalandır!! dıs mihrakların oyununa gelmeyelim.. (alıntıdır)
  1 -1 ... ombudsman
 4. 4.
  (bkz: sterol)
  ... pilotmont
 5. 5.
  halk arasında''golesteron'' olarak bilinir.
  3 ... isildur
 6. 6.
  yaşamın gerekliligi için vucutta bulunması sart olan steroid yapılı madde.
  ... melankolik
 7. 7.
  Hayvansal ve bitkisel yağların içerisinde bulunan, karaciğer tarafından sentez edilen bir maddedir. Kanda normalden fazla bulunması halinde, damar sertliğine neden olur.
  1 ... yett
 8. 8.
  türk insanının hayatına becel reklamlarıyla girmiş olan sağlık problemi...
  2 ... mevlo
 9. 9.
  yaşam için gerekli olan yağımsı maddedir.beyin,sinirler,kalp,bağırsaklar,kaslar,karaciğer olmak üzere tüm vücutta yaygın olarak bulunur.fazlası zarardır.
  2 ... laureate
 10. 10.
  iyisi- kötüsü olan bir madde.
  (bkz: iyi kolesterol)
  (bkz: kötü kolesterol)
  ... disikartal