1. 1.
    game of thrones dizisindeki dothraki halkının khal ı yani kralı olan karakter.
    (bkz: game of thrones)
    4 ... orkestra adam
  2. 2.
    dizideki en barzo karakter.cillop gibi khaleesi yi almış ohh amına koiim.sen o kadar artistlik yap adamının dilini kopar heryeri yak yık.karısı gelince arım balım peteğim içinden yumoş çıksın.ne demişler dünya kadar malın olacağına fındık kadar amın olsun.
    24 -4 ... dreiberg
  3. 3.
    sakince oturup etrafa "olm ben alayını s*kerim ha" bakışları atan, arada bir anda coşup ayaklanan, birilerini öldüren psikopat adam. ben bu adamdan korkarım arkadaş.

manyak lan, ne yapacağı belli olmuyor.
    7 ... double cross
  4. 4.
    kendi kendini kesip ardından o minik yarayla yataklara düşen delikanlı ama saf devdir.
    3 -1 ... drygt
  5. 5.
    at süremediği için khal ünvanını kaybetmiş ve sadece drogo olmuştur...
    ... charles bovary
  6. 6.
    https://video.uludagsozluk.com/v/khal-drogo-68375/

--spoiler--

videodan anlaşıldığı gibi karşısına rakip olarak çıkabilicek bir manyak bulanmamaktadır.
    ne yazik ki karısının aptal bir duygusallığı ve pis bir büyücünün elleriyle ölmüştür.

--spoiler--
    2 -2 ... un prophete
  7. 7.
    Dizideki Khal Drogo karakterini Jason Momoa canlandırmıştır. Sadece bir göğüs kası insan kafası büyüklüğündedir, ata ihtiyacı yoktur çünkü zaten kendisi at gibidir. Hanımına "jalan atthirari anni" (moon of my life) diye seslenmektedir. Diziyi izleyen her hatun kişinin gönlünde taht kurmuştur diye bir genelleme yapsam yanlış olmaz sanırım.
    17 -3 ... isilindil earfalas
  8. 8.
    karşı gelen olunca .mına koy, khaleese bişey diyince güneşim yıldızlarım. nasıl iş lan bu.
    15 ... saim090
  9. 9.
    jasn momoa'nın bu role seçilme sebebi sanıyorum khalesiyi daha iyi sikebilecek kimse olmamasından dolayıdır.
    9 -1 ... jackskellington
  10. 10.
    Khalbimizde yeri sağlam karakter.
    8 ... isvicreli bilim adami