bugün

entry'ler (5683)

man of steel

superman olmamış kanaatindeyim. Returns deki ya da dizideki çocuklar olaydı daha iyiydi.

atam memleket yangın yeri

gerzeklik. Ölüden ne medet umuyorsun lan düdük? Memleketi bu hale sen getrdin, sen düzelt.

chp nin liderinin kürt ve alevi olması

chp liderinin kürt ve alevi olmasıdır.

alex de souza

Kuran ı da hatmetmiş. Ulan akparti adıyaman millet vekili olsun, BDP meclise giremez lan.
O derece bir insandır. Hatta bunu koyun bordo berelilerin başına 3 ayda pkk yı bitirmez, 6 ayda israil i fethetmezse gelin yüzüme tükürün.
Hey maaşallah alexbahçe olmuşsun be adamım. Sen gidiyorsun diye fenerbahçeyi bırakacaklar varmış. Hiç tutmuşlar mı fenerbahçeyi diye sormak lazım.
Ya da atkım tutmak neymiş biliyorlar mı?
Bir de senin üstünden yüklenen başka takım taraftarları var. Alex e yapılır mı bu diyorlar? Ulan UEFA kupasını alan kadrodan bir kişiyi düzgün uğurladınız mı lan? Hakan Şükürler, Bülentler, Ergünler vs.

şehit ülkenin bereketidir

Vay bereketsiz gelişmiş ülkeler vay. Bu cenabetlikle daha çok refah içinde yaşar bu basiretsizler.

baklava vs kazandibi

ikisinin yeri de ayrı olmakla birlikte, daha ucuz olması, her öğünden sonra yenilebilir olması, daha az şişmanlatması sebebiyle kazandibi burun farkıyla öne geçer.

aykut kocaman

2 senede 1 şampiyonluk bir kupa şampiyonluğu ve bir ikincilik almış basiretsiz. gerizekalı hatta.
Geçen sene baroni nin kayınpederini işe aldıracak kadar sahiplendiği futbolcusu, iyi yapmıştır bu sene. Müstehak böyle tipsizlere bu gibi hareketler.
Ne demişler hiç bir iyilik cezasız kalmaz.

trabzonspor

Gençliği varlık içerisinde geçmiş huzurevi ninesidir.
Hep o günleri hatırlayarak avunur.

minnesota kerestekurtları

Gerizekalının başkanı sözüdür. He kereste he.

ikea 2012 kataloğu

ikea ürünleri kullanan ve memnun olan biri olarak, tarafımca pek sevilen katalog.
ikea nın ürünleri fiyat/performans olarak bakıldığında oldukça tatmin edicidir.
Piyasada daha ucuza aynı ürünü bulabilirsiniz ama, aynı olmaz merak etmeyin. Tabi ki yüksek vergiler de, fiyatların olması gereken seviyesini biraz yukarı çeken etken olarak göze çarpmaktadır.

anderson luiz de carvalho nene

Gelmesini ümit ettiğim ama, beklemediğim futbol şahsiyeti. Fakat gelirse transfer bombası çilek vb hepsini gölgede bırakır yeminle. (Kağıt üzerinde) uyum sorunu yaşamazsa, lig çok heyecan verici olur.

mastürbasyondan kurtulma

Gerekli değildir.
Gençler mastürbasyondan sonra bir pişmanlık duyarlar. Sebebi toplumsal düşünüş ve baskılardır. Mastürbasyonun zararı yoktur. Erken boşalmaya neden olmaz, sertleşme sorununa sebebiyet vermez. Hattızatında erken boşalmaya karşıtı bir işlem olabilir.

Erken boşalma penisin girdiği ortamdan aşırı etkilenmesinden olur. Psikolojik ve fizyolojik sebepleri vardır. Sünnetli penis en belirgin fizyolojik faktörlerden biridir.

Sertleşme sorunu psikolojik ağırlıklı olmakla birlikte, özellikle ilerleyen yaşlarda fizyolojik etkiler ağırlığı ele alır.

Kısacası maturbasyonun zararı tahriş vb gibi şeyler dışında bir şey olmaz. MAsturbasyon sağlıklı cinsel yaşam için gerekli olmakla birlikte, cinsel yaşamın tamamı olmamalıdır. Asıl problem bu olur.

Sevişin.

gargamel e sorulacak tek soru

şirineyi yaratırken bir tarafına bir delik koydun mu acıba? ağaç kovuğu sevmekten iflahımız kesildi.

(Bir grup şirin)

müslümanım deyip akraba evliliğine karşı çıkan mal

O zamanın şartlarıyla bu zamanın şartlarını karşılaştıran kişilerdir.
Peki Allah ın kati kurallarına karşı çıkmak olmuyor mu, Olmaz çünkü evlen diyor ama, illa akrabanla evleneceksin diye bir kural yok. 6 yaşındakiyle evleneceksin diye de bir kural yok.

bununla birlikte akla da bir soru geliyor zamanımız değişiyor ama, din aynı kalıyorsa dünyevi olayları neden halen eskiye göre uyguluyoruz?

madem öleceğiz niçin yaşıyoruz

aradaki zamanı iyi geçirmek için. Fakat bunun farkında olmadığımızdan başkalarının zamanını iyi geçirtmeye çalışırız çoğu zaman.

kavun karpuzdan anlamayıp anlıyormuş gibi yapmak

Kavun alırken dibinden çürümeye başladığından dibi koklanır ekşimsi bir koku varsa alınmaz. Sıkıldığında kabuğu çok sertse ve sapı halen yeşilse olgunlaşmamış olma ihtimali yüksektir alınmaz.
Karpuz alırken sapı çok yeşilse, vurduğunuzda ses yansımıyorsa kelektir alınmaz. Sap çok kurumuşsa içi geçmiş olabilir riske girilip alınabilir.
bilim her şeyin ilacıdır.

galatasaray

Çiçeklerle yunan takımı karşılayıp, bir azınlık tarafından karşılığını alınca şaşıranlar kulübü.

fb nin aykutçular ve alexçiler olarak bölünmesi

Gerizekalılar yine yorum yapmışlar kendi fıstık beyinleriyle.
Durum başka şekilde cereyan edecek olsa, alex i haklı görebilirdim. Misal taraftarlarca yuuhalandığı zamanlar arkasındaydım kendisinin. Fakat kulüp idarecisine yapılmış saygısızlık bizzat Fenerbahçe ye yapılmış saygısızlıktır.

O yüzdendir Alex e olan kızgınlığım. aykut hoca yanlış yaptığında burada nasıl eleştiriyorsam, Aziz Yıldırım a bir sürü laf ettiysem, Alex e de kızmak hakkım. Ben alex, aykut, aziz değil, Fenerbahçe taraftarıyım. Benim gözümde Fenerbahçe seyircisi topuk yaylasına gelince ağlayacak duruma gelen Selçuk, her sözleşme döneminde kulüple taraftarı karşı karşıya getiren alex ten daha iyidir.

Aykut Hoca ilk geldiğinde söylemiştim. Bir sürü yabancıyla bir sürü başarısızlık yaşadık. Madem başarızlık yaşayabiliyoruz Fenerbahçeli biriyle yaşamayı yeğlerim. Tam tersine iki senedir, gayet de güzel başarılar yaşıyoruz. Kimse aksini iddia edemez.

ilk sene takım uyumsuzluğu yüzünden avrupa kupalarından elendik. ikinci sene federasyonun ibneliği yüzünden gidemedik. Bu sene de çekebileceğimiz en zorlu rakibi çektik ve başabaş oynamamıza rağmen genel türk futbol defans hastalığı yüzünden elendik.

Gittiğinde yıkıldığımız niang ı, gidince çok üzüldüğümüz dia yı, gitmesin diye laf söylediğimiz stochu ve şu an takımda bulunan dünya yıldızlarını takıma aykut hoca getirdi. Daha önce de yıldızlar geldi. Bir arada bu kadar yıldız olmamıştı ama, hiç.

Bundan sonra kangreni atıp diğerlerini takım haline getirmek aykut hocanın işi. Ben yapacağına gönülden inanıyorum.

fenerbahçe

yense de yenilse de mantık dolu kalbim tarafından sevilmeye devam edilecek takım. Ailem. (Evet eşim ve ileri de doğacak çocuklarım da fenerbahçeli. tıpkı babam ve annem gibi.)

fatih terim in asgari ücretle çalışması

Fırsat varken sallayabilirim ama, Fatih Terim, diğer teknik dirökterler ve futbolcular gibi parasını tam alıyor. Yani net maaşını biliyor. SSK gibi bir şeyi de olmadığından maaşının kaç para olarak gösterildiğinden eminimki haberi bile yoktur.
Bunu yapan kulüptür. Kulübün şerefsizliğidir. O yüzden benim kulübüm de bunu yapıyorsa şerefsizin en büyüğünü yapıyordur.
Notbahçeliyim.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.