bugün

marmaris armutalan da mezarlık ve karakol manzaralı müthiş(!) odalara sahip otel.
bursa çekirgede bulunan, güzel bir hamamı olan oteldir ayrıca.
Bodrumda da var bu otelden birtane mimarisi oldukça güzeldir!
ayrıca bursa'da fomara meydanında da bundan bi tane vardır.
otel anatolia'nın karsısında, bursa çekirge'de bulunan termal otel.
marmaris'teki şubesini gözden çıkardığını bu seneki tatilimde anladığım oteller zinciri. ne yemekleri istenilen düzeyde, ne de hizmeti, neresiyle aldıysa o yıldızları bilemem artık!
eskiden balıkesir'in merkezinde bulunan, daha sonra yıkılarak yerine garaj yapılan otel.
assos'ta bulunan bir butik otel. yemekleri iyidir fakat biraz tuzludur.
bursa fomarada genelde arap turistlerin kaldığı, hizmet/servisin orta düzey olduğu, lokasyonu bakımından iyi olan otel.
bursa standardında kaliteli otellerdir, hatta düğünümü kervansaray termalde yapmıştım. kısacası kaliteli yerde düğün yaptım, mutlu ve görgüsüzüm hafiften.
edit: eksileyen kervansaray çalışanına kocaman bir nanik yapıyorum!
lisede ilk stajımı yaptığım otel, ilk göz ağrım...
hayatımda yorgunluk nedir öğrendiğim yer, keşke yine o yaşta olabilsem, yine o kadar gülebilsem.*
keşke yine o kadar yorulsam, acılarımı hatırlamasam...
ayrıca (bkz: kervansaray termal)
odaları eski ama 5 yıldız olan kaliteli çekirge hoteli.
bodrum da bulunan otelinde balayını geçirdiğim 5 yıldızlı oteller zinciri. yabancı turistlerin sabahın köründe şezlong ve şemsiye kapma yavsakligini saymazsak fiyat performans oranını tam olarak tutturmaktadır.
Edirne'de merkezde bulunan mimar sinan imzalı bir kervansaray'ın kullanıldığı muazzam bir konaklama yeri.

görsel
görsel
görsel
lara, antalya: haziran 8-11 arası bulunduğum otel.

her bir yanı hayal kırıklıklarıyla dolu. neyse hakkını yemeyelim. iyi oldukları alanlarda var. mesela yemekleri. çeşitlilik bol. özellikle salata ve meze çeşitleri cezbediyor. yegane amacı türk mutfağını keşfetmek olan boğazına düşkün kişiler gönül rahatlığıyla gidebilirler. bunun dışında fiyasko. gün içerisinde bir çok programın tanıtımı yapılıyor. tiyatral afişlere kanıp alana koşup yerinizi alıp sabırsızlıkla bekliyorsunuz. karşılaştığınız şey bir grup çocuğun hoplaya zıplaya dans edip şarkılar söylediği rutin kreş günlüğü. kadere razı gelip izlemek isteseniz bile izleyemezsiniz, çünkü pistin etrafı çocukların ebeveynleri tarafından kuşatılmış durumda, harıl harıl resim ve video çekimleri. ortamı ağız dolusu küfürle terk edip sahile kaçıp kendimi canlı müzik ve votkanın kollarına bırakayım planı beliriyor kafanızda hemen. tabi bu heyecanda kısa sürüyor. ortada caz müzik yapmaya çalışan biri var, zaten sadece bir kez görebildim. sonrasını hatırlamıyorum. yan masada caz müzik eşliğinde halay çeken birileri, diğer grupta keza öyle, abuk subuk dans figürleri, başka bir grup evlere şenlik, alkolün etkisiyle kültürler birbirine savaş açmış resmen. gürültü kirliliği mi dersin görüntü kirliliği mi. içkimi alıp sahilin derinliklerine gömülmek istedim. ve öyle de yaptım. sigaram votkam ve ben müthiş bir üçlü olduk. oteldeki günlerimde en keyifli anlardı diyebilirim. 15 dakika sonra içki almak için tekrar dönmem gerekti, karşımda özel güvenlik... tarzı oldukça berbat, üst tondan bir ses. alkollü olduğu her halinden belli.

öz: nereden geliyorsunuz?
tk: sahilden
öz: oda numaranız?
tk: napacan?
öz: güvenlik açısından
tk: 8115
öz: napıyordunuz sahilde?
tk: sanane ne yaptığımdan!(filim kopuyor bende)
öz: şefimi arıyacam
tk: buyur burdan ara sana yazmasın.
öz: şefim, 8115 oda numaralı bir kişi zorluk çıkarıyor.
tk: (elindeki telefonu çekip) şef misiniz nesiniz derhal buraya gelin!

5 dakika sonra

şef: merhaba beyfendi sorun nedir?
tk: size sormak lazım. sahilde gezinti yapmak yasak mı burada?
şef: değil
tk: o halde neden bu tarzda bir uygulama yapıyorsunuz. ne arıyorsunuz? ne geziyorsunuz? ne demek...
bu arkadaşınız alkollü. alkol testi istiyorum.
şef: (güvenlikçi tir tir titriyor) mümkün değil efendim. bir yanlışlık olmuş olmalı.
tk: ben alkol testi istiyorum. bu görevli arkadaş alkollü. ve otelden çıkış işlemlerimi yapın.
şef: beyfendi çok özür dileriz aslklhgrglgjfmhgfd
ög: çok özür dilerim dflgoıgjdflfldknhdfh
şef: telafi edelim lütfen ghsfglkjghlkdfhd

ikisine de esaslı bir ayar verip olay yerinden uzaklaştım. bu hengame sırasında sahil programı bitmiş oldu zaten.
disco time, disco time diye sunum yapan sarışın bir dilberin peşine düştüm. kafa dağıtırım diye gittiğim disko alanı yanlış yerde olduğuma dair net bir fikir ortaya koymuştu artık. bu noktalara hiç değinmek istemiyorum. pist bom boş. sarhoş bir grup insan. kulak zarlarını patlatan iğrenç müzikler. bu yazıyı yazmamdaki asıl amaç minikte olsa kısa bir tatil yapma planı yapanlar için rehber olabilmek. kesinlikle 1. ağızdan referanslar bulup gideceğiniz yeri bu kritere göre belirleyin. aksi halde benim gibi 4 günü berbat ötesi geçmiş biri olarak tatilinizi çöpe atmış olabilirsiniz.
Kundu ve Bodrumdaki otellerinde 5'er gün tatil yaptığım Otel. Her iki tesiste eskimiş tesislerdir ancak bakımlılardır. Kundu'daki tesis 5 yıldız olmakla birlikte yeni bir 4 yıldız otel ayarındadır. Ama yemekleri 5 yıldız, çalışan personeli 6 yıldızdır. Her hafta bir gün otel yöneticileri mutfak ekibiyle çalışıyor ama öyle sadece şef falan değil bildiğiniz Genel Müdür Yardımcısı adam börek kesip veriyor. Çok oturmuş kadroları var. Şefleri Ali (baş aşçı) müthiş bir adam ne yaptıysa lezzetliydi.

Bodruma gelirsek tesis Kundu'dakinden kat be kat güzel, mimarisi denizi; peyzajı vs ;ama bir güzelim otel daha kötü nasıl işletilire örnek olabilecek bir yönetimi var. Bellboy gençlerden başka güleryüzlü kimse yok desem yeridir. Garsonlar tavuk dönerci garsonlarından 1 tık yukarıda; yemeğe geldiğinizde ki hep başlama saatinden önce orda olurum servisler açılmamışken bir birlerine güzel kızları işaret edip duran garsonlar gördü bu gözler; "Ağzını kapa ağzını" diye bir uçtan diğer uca bağırıyordu. Beach'teki bardan Soda istedim ve limon rica ettim cevap:" Limon var ama henüz kesmedim" inanın o kadar yıldım ki personelden kesip verir misiniz demedim. Odalarda pansiyonlarda bile artık var olan diş fırçası macun yokmuş, artık verilmiyormuş.
kervansaray bodrum'da tatil yapıyorum şu anda. gelmeyi. düşünen varsa asla ama asla gelmesin. Öyle çok mız mız değilimdir. Çok kasıntı bir şekilde ay yemekte şu vardı da ay temizliği şöyle diye söylenen insanları da sevmem pek. ama burdaki hizmet gerçekten rezalet ötesi. yemekleri ciddi anlamda yetersiz. temizliği yetersiz ötesi. oda servisi 3 gündür telefonları açmıyor. kendi internet sitelerinde yazan özelliklerin yüzde 70i yok. resepsiyona sorduğunuzda ise internet sitesine yazan adam bilmiyorsa ben ne yapayım diye saçma cevaplar alabiliyosunuz. tesis olarak harika cidden ama hizmet çok kötü.
30 milyon Euro’ya satılmış.

http://www.hurriyet.com.t..._campaign=ekonomi_xmlfeed
(bkz: ali ihsan arslan)
dündar kılıç'ın kızı uğur kılıç'ın eski kocası alaattin çakıcı tarafından öldürtüldüğü uludağ'da ki otel.