bugün

entry'ler (363)

google translate

google translate : there are things that you should german = alman gereken şeyler var.

fondip

dibini görmek. dün gece hayatı fondipledik be. bu gece sırf cam kırığı içimiz. ama dostlar için içim sofralarında cam kırığını da bade eyleriz.

geçmişe sünger çekmek

silmeye çalışılan yaşanmışlıklardır. geçmişe sünger çektim diyorsan benden sana sır; yok öyle bir izolasyon türü. ama fombort var, köpük var, ytong da iyi diyorlar.

hani yalnızlık allaha mahsustu

yalnızlık Allah'a mahsussa.. o zaman ben? lan.. yoksa?

jim morrison

konserde "the end" şarkısında "father? i want to kill you!" dediği an keşke babası sahneye çıkıp verseydi sopayı enseye göte diye düşündüren sanatçı.

futbolun adaleti yoksa ilahi adalet var

olmayan adalet türü. benim futbol adaletine olan inancım 2010 dünya kupasında uruguay-gana maçında suarez'in eliyle çıkardığı top sonrası, gyan'ın penaltıyı kaçırması ve ardından da gana'nın dünya kupasından elenmesiyle yok oldu. futbol hiçbir zaman adil olmadı, olacağını da sanmam.

karl marx

devrim olduğunda, patrona "naber panpa!" diyebilecek miyim karl? sen bana bunun manifestosunu ver diye düşündüren kişi.

yaran diyaloglar

esnafla çay muhabbeti sırasında geçen konuşmamız,

esnaf : şu son 2-3 sene çok sıkıntı çektik ama bitti çok şükür.
ben : ne bitti abi tam olarak?
esnaf : 2-3 sene bitti işte, 4. seneye girdik..
ben : hmmm..

dipteyim sondayım depresyondayım

bu şarkıyla sadeleştim, kesinleştim, keskinleştim, olgunlaştım, kırıştım..

sözlük yazarlarına tavsiyeler

bir yatırımcı olarak, bugün sola yatırmanızı tavsiye ediyorum.

efkar

bu gün öyle efkarlıyım ki dostlar, yeminle tek dikişte içerim koca akdeniz'i.. lakin tonlarca tuz götümden nasıl çıkar onu gözüm kesmiyor diye düşündüren başlık.

kardeş katli

zorunluluktur. 21. yüzyılda yaşayıp 16. yüzyılda olan olayları eleştirmek ne kadar kolay diye düşündüren başlık. bırakın kardeşi bir insanı öldürmek kolay iş olmasa gerek bu adamlar devlet her şeyden üstündür fikriyle yapmışlardır bu eylemi sana göresi bana göresi olduğunu düşünmüyorum. olayları olduğu yıllara göre değerlendirmek gerekir. ayrıca kardeş katline çözüm bulunduktan sonraki osmanlı padişahlarının sürekli tahtan indirilip yerine başka birinin tahta geçirildiğine de hatırlamamız gerekiyor. zaten bu tahtan çıkıp inmelerin de sonucu devlet kötü yönetilmiş ve tarih sahnesinden çekilmiştir. tüm detaylar göz önünde tutularak değerlendirilmesi gereken konular bunlar.

hayat

88'le 22'yi toplayınca 100 edecekmiş gibi duruyor ama etmiyor. hayat çok garip değil mi?.

özlü sözler

hayaller tam istihdam; hayatlar likitide tuzağı.

slaven bilic

senin bizim takımın başına geçmeni en çok isteyenlerden biriyim.. samimiyetine her zaman inandım, bazı kararlarına ne kadar kızsam da, oyunu planlamana her zaman hayran oldum.. yüzlerce bahanen olmasına rağmen hiçbirini maske olarak kullanmadın. bugüne kadar gordon milne'den sonra tek küfür etmediğim hocaydın (brugge maçında bir ufak siktir sayılmaz herhalde) umarım gittiğin yerde çok başarılı olursun, çok sevileceğinden hiç şüphem yok.. vefasızlığın çok galatasaraylı, başarının çok fenerbahçeli duygular olduğu bu ülkede aslında en vefalı taraftara sahip takımdan bu şekilde ayrılmana kızıyorum kendi adıma, en azından bir maç kendi deyiminle "yuvaya ruh katmaya geldik" yuvaya ruh katmalıydın diye hayıflanıyorum.. seni hep güzel hatırlayacağım. teşekkürler comandante slavenbilic

bursalılar yumuşak değilse fatih ürek ne

ipnenin bol olduğu yerde sikeni de boldur buyur gel diye düşündüren başlık.

massimiliano allegri

an itibarıyla milan takımının kovduğu teknik adam.

sikersem

(bkz: hassktr)

akhisar belediye gençlik ve spor kulübü

we have niasse they don't.

iz bırakan kitap cümleleri

kendimi beyaz kadranlı, romen rakamlı bir duvar saatindeki saniye çubuğu gibi hissediyorum.. sadece dönüyorum. zamanın kendisiyim. geçiyorum.. (bkz: hakan günday)