bugün

entry'ler (1448)

facebook tan soğuma nedenleri

an itibariyle, aynı sayfada alt alta altı arkadaşımın daha söz, nişan, düğün vs. fotoğrafını gördükten sonra iyice nefret ettiğim sinir bozucu bir oluşum olması. her gün en az 2 evlilik, 3 nişan, 9 söz fotoğrafı görmekten; eventlerde cemiyet daveti dışında bir davet almamaktan psikolojim bozuldu. ama bu böyle olmaz. ya evlilik çağında ve tehlike arz eden bütün bekar arkadaşlarımı silicem ya da dünya evine girene kadar donduracağım. yeter ulan! sözleştiniz mi hepiniz? bak söz dedim yine..

yüz yıkarken lavaboya yapışmış yeşil sümük görmek

avuca alınan sıyla çıp çıp çarpılarak temizlenmeye çalışılır. ancak en iyi ihtimalle sadece bir kısmı yumuşayarak anakaradan kopar ve deliğe süzülür. kalan kısım bütün ihtişamı ve kurumuşluğuyla lavaboyu beklemeye devam eder..

sonuç olumsuz çıkar diye iq testi çözememek

kendinin pratik zekalı olduğunu düşünenler, sen çok zeki birisin denilenler ve yıllarca kapasite var ama çalışmıyor diye adledilenler için doğru bir tespittir. korkuyorum..

makyaj yapmayı bilmeyen kız modeli

kabus gibidir. renk seçimlerinden tutun da sürüş tarzına kadar hepsi faciadır. pek çok kadın da makyaj yapmayı bir parça farı göze boca edip alakasız bir ruj sürmek sanıyor ne yazık ki. pek çok şeyde olduğu gibi bunun da küçük ama önemli bir ayrıntı olduğunun farkında değiller..

birbirine benzeyen ünlüler

harun kolçak mehmet ali birand'ın oğludur. eşref kolçak sadece evlat edinmiştir. o ağız, o göz benzerliği kimsede yok.. harun kolçak yaşlandıkça daha da benziyor..

sol frame tutulması

sol frame'e çıplak gözle bakılmamasını gerektiren hadise. kül tablası işe yarayabilir.

gap türkiye

myspace üzerinden duyurulan yeni bir rock müzik yarışması.
--spoiler--
gap, marka tarihi boyunca rock’dan rap’e, motown’dan country müziğe neredeyse tüm müzik türlerini kucakladı. mart 2010’da jean ve müzik, gap’te yeni bir yolculuğa çıkıyor. en sevdiğin jean ve en sevdiğin müzik her zaman birbirini tamamlar !!!

rock müzik yapan gap severlerin 19 mart – 12 nisan tarihleri arasında sosyal medya ağı myspace üzerinde katılacakları
gap “born to rock” müzik yarışması 30 nisan tarihinde sonuçlanacak.

yarışmayı kazanan katılımcı rock müziğin başarılı sanatçılarından demir demirkan prodüktörlüğünde single ve klip çalışması yapacak. ayrıca bu single cd’si tüm gap mağazalarında müzikseverlerle buluşacak.

--spoiler--

http://www.myspace.com/gapturkiye

k emi k

kendileri myspace'de duyurulan gap türkiye adlı yarışmaya katılmıştır. kendilerini dinleyen, seven ve dinlediğinde sevecek, sevmeyecek ve sevmeyen; ama mutlaka myspace üyesi olan ya da olmak isteyenlerin oylarını beklemektedir..

ilgilenenler http://www.myspace.com/gapturkiye adresinden ulaşıp, oy kullanabilirler..

11880

son reklamı insanı intihara sürükleyen servistir. birsen denen kadın çılgıncasına, saniyede 20 defa "80" demekte, 80'ler önce ekranı sonra tüm türkiye'yi sarmaktadır. artık biri dur desin bu reklam serisine, zira öğrenmeyen kalmadı zaten..

the scientist

bir filmin sonunda da çalan mükemmel ötesi şarkı. lakin hangi filmdi hatırlayamıyorum..

an itibariylen hatırlanan edit : wicker park'da çalıyor idi..

les metamorphoses du vampire

tam çevirisi; bir vampirin metamorfozu'dur

lucyintheskywithcrazydiamonds

tam çevirisi; altıncı nesil yazardır kendisi. [gülücük]

yedinci nesil yazarlara hoş geldin mesajları

(bkz: genç 6 nesiller sabırsız)

bu devirde daktilo kullanan beden hocası

beden öğretmeninin neden daktilo kullandığı, daktiloyu neden kullandığı çözülememektedir.

kar helvası

karın üzerine pekmez ya da bal dökülerek yenilen tatlı, ölümcül tat. harikadır. ama eskiden nedense daha güzeldi. karların tadı da değişti galiba artık.. bir de ilk kar yenmezmiş mikropları topladığı içün. 2. yağan kardan yapılır bu..

kışın yapılabilecek güzel şeyler

kar yağdığı takdirde, kar helvası. ama 2. yağan karı beklemek lazım. ilk kar yenmezmiş, öyle derler..

artık uçak yapma zamanı geldi

(bkz: nerede benim alet çantam)

google ı 15 dakikada açan internet bağlantısı

her entry girildiğinde sayfa ilk seferinde görüntülenemez, sol frame bir türlü kendisini yenileyemez.. videolar ise hareketli resimlerden oluşur..

üniversite öğrencisini sinir etme yöntemleri

- ne okuyorsun bakiyim sen?
- bık bık bık..
- ay maşallah! hangi üniversite?
- bık bık üniversitesi..
- olsun. o da iyi.

ya da tam tersi;

- hangi üniversitede okuyorsun?
- bık bık üniversitesi.
- ay ne güzel! bölümün neydi?
- bık bık bık..
- olsun o da iyi..

olsun o da iyi ne demek ya? nasıl bir ezmektir bu? oxford, atom mühendisliği falan mı demeliydim seni memnun etmek için? peh..

bir de bölümünü söyledikten sonra 4 yıllık mı diye sorarlar.. 2 yıllık öğretmenlik gördün mü len sen hiç?

komşunun aşuresini yemeyen ergen tip

aşurenin herkes tarafından farklı şekillerde yapılmasından kaynaklanan durumdur. zira kimisi lapa gibi yapar, kimisi su gibi. kimisi de içine alakalı alakasız ne bulduysa koyar. bir arkadaşım mesela annesine özel yaptırır ve içinde sadece fasulye olur, sonra da ben bugün aşure yedim şeklinde bir cümle kurar bu arkadaşım. kısacası, aşure bir damak zevkidir ve bu yüzden seçici davranır insanlar.. tabi ne olursa olsun, tadına bakmadan burun kıvırmak olmaz. belki beğenirsindir, kim bilir..
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.