bugün

muğla nın marmaris ilçesine bağlı belde.
4 farklı minibüs hattına sahip marmaris beldesi.

1-datça yolu
2-ihsan mermerci okulu/caria hastanesi
3-ahu hetman hastanesi/şehit ahmet benler
4-camiavlu/devlet hastanesi
balıkesirin güzide spor kluplerinden olan takımın adı. vaktiylen bir halı sahaya geldiklerinde beni ve bir arkadaşımı beğenmiş top oynamamız için beni de çağıran spor klubu.
marmaris'te o guzelim ormanların altında yer alan minik sevimli beldemiz.. Gençlerden daha ziyade çocuklu ailelerin tercih ettiği memleketim..
kenan evren'in villasının bulunduğu ilçe.

marmaris merkeze biraz uzak olduğundan, gece belli bir saatten sonra bu tatil beldesine ulaşım anca taksiyle olmaktadır.
hakkında değişik hikayeler mevcuttur. kimileri 'ağaçlardan zamanında askerler armut topladığı için armutalan olmuştur' falan der. bu gerizekalı hikayeye inanan var mıdır bilinmez.

marmaris in merkezine uzaklığı çok fazla olmasa da yaz aylarında o mesafe insanı dağıtır, bunaltır. çoğu yeri eğlencelidir, ateşlidir. geceleri marmaris in barlar sokağı kadar olmasa da bir çok otelde animatörcüler coştuğundan, heryeri rengarenk görmek mümkündür.

aynı zamanda son yıllarda birçok villa yapımına ev sahipliği yapmıştır. ortalama 300 ila 500 milyar arasında değişen çift katlı, kimi havuzlu, muhteşem evlere sahiptir.***
Kahramanmaraş ilinin Elbistan ilçesine bağlı bir köydür.
balıkesir ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köy.

ilçenin tüm köyleri için:

(bkz: balıkesir)
marmaris merkezden 2 no'lu minibüs hattına binecekken yanlışlıkla 4 no'lu minibüs hattına binmem sonucu gördüğüm yer. marmaris tansaş önünden kalkan armutalan minibüsleri * 4 ayrı hat üzerinden gidiyor ve son durakları aynı. garip gelmişti o zamanlar.
her yaz akın akın turistin geldiği, yaz mevsiminin en erken başladığı yerlerden biri*.harika bir yer.
(bkz: doğa evlerindeyiz))
marmaristeki mahalle ve eğlence hayatının iç içe yaşandığı yerleşim merkezi...

pek işim düşmese de marmaris-içmeler arası bisiklet gezilerimde ucundan azdık uğradığım mekan..
Tokat ilinin Almus ilçesine bağlı bir köydür..
tepesinden marmarisi izlemenin çok keyifli olduğu belde.