Tum gunu zehir eden, gitmekle kalmak arasinda birakan durum.
ali express'ten bekleniyorsa bin sabır isteyen eylem.
cumartesi sabahı ptt kargoyla kargom geldi kapıda ödeme 28 lira ödemem gerekiyodu 40 lira verdim bozuk yokmuş arkadaşlara sordum onlarda da bozuk olmayınca kargoyu götürün şubeden alırım dedim. bu sabah 9 gibi beni aradılar tabi malum geç yatıyorum. uyku sersemi bişeyler söylüyo ben de onaylıyorum ama ne onayladığımı bilmiyorum meğerse 1 saat sonra kargonuzu size teslim edicez demişler kapı tak tak tak diye vurulunca anladım neyi onayladığımı bu seferki kargocuda bozuk para varmış. buna da şubeden alıyım demek zorunda kalmadım kaldı ki şube bana çok yakın ama gitmeye üşeniyorum.
Şu anlık pek de keyif almadığım eylem. Enişte hediyeyi bana kargo ile yollayacak ben de arkadaşımın çantasına koyacağım ve süprayzz, afiyet olsun.
Bir de iade işi varki şu an yapmam gereken düşman başına.
Bahsedilen bekleme Mng kargoyu beklemeyse 10 gün daha beklemek gereken durumdur.
En iyisi iş yeri adresi çünkü o zaman kimseyi bulamadık yalanları suya düşüyor. Akşam 7'ye kadar açık burası yarram sen kimi yiyon diyebilirsiniz öyle bi yalanla gelirlerse.
Yurtiçi kargo ise gereksiz eylemdir. Evin önünde havaya işaret fişeği dahi atsanız sizi evde bulamayacaklar.
Psikoloji biliminin incelemesi gereken durum. 2 kutu omega 3 aldım kargonun nerede olduğuna bakarken heyecandan kalbim ağrıyor ve bu çok saçma.
Kargo şirketlerine şikayet talebi oluşturacaksanız bunu resmi yoldan yapmanızı tavsiye ederim

https://tuketicisikayet.btk.gov.tr/

buradan yapabilirsiniz.
Yurtiçi kargo dan bekliyoruz bakalım. Dağıtımda görünüyor ne zaman gelecek...

Edit: entryden 30 dk sonra ulaştı.
normalde beni nedense acayip tatmin eden durum. fakat şu ana acil ihtiyaçlarımın dışında bir şey almamaya özen gösteriyorum.
görsel
iki gün önce test kitabı şipariş etmiştim hemen gelmiş roman etseydim kaç haftada gelmezdi.
Arkadaşlar Allah affetsin nasıl da sevimsiz duruyorlar...
Kargocuların gevşekliğinden kaynaklı bir durumdur efendim.
özellikle dışarıya çıkacaksa insan aşırı gergin oluyor beklemek.
uzun zamandır istediğiniz bir şeyi alma şansına kavuştuysanız beklemesi çok zevkli olay.
1 haftayı gözünden çıkardıktan sonra beklemek gerek yoksa gözünüz yollarda kalabilir. *
Bekleyememek daha doğrusu. Çünkü kargo bana gelmiyor ben kargoya gidiyorum. Beterin beteri vardır..
Hele ki beklenilen kargo yurtiçi kargoysa daha kötü.
Kargodaki ürün başkası tarafından gönderilmişse beklemesi aşırı zevkli ve heyecanlıdır.
Aynen o şekilde bekliyorum şu an.
Ptt kargoda kaybolan paketime 2 ay sonra ulaşabıldıgım için 1-2 gün beklemeye veya eve gelıp dönmesine artık tepki göstermiyorum.

internetten alışveriş yaptığınız an kargo stresine de onay vermiş oluyorsunuz.
çok can sıkıcı durum telefon ediyorlar gelicez diye bekle bekle gelen giden yok ertesi gün arıyorum güç bela telefonu açıyorlar hemen bir bahane akşama getirelim. alt katta dükkan var habire oraya bırakıyorlar abi biz alttaki dükkana bıraktık. 2 merdiven çıkmamak için. böyle bir saçmalık mı olur.

kaç kere evde yoktunuz yalanı zile basan bile olmuyor. gelin kargonuzu alın cart curt. gidip şubeden teslim alıyorsun.

geçen bir kargo geldi teslim aldım eleman tanıdık geldi sen geçen gelen değil misin dedim tartışmıştık geçen ki teslimatta yok abi o ben değilim tabii yalan sıkıyor biraz sert çıkınca teslim edip hemen kaçtı. camdan baktım resmen arkasına baka baka topukluyor.

bir kerede telefon etti eleman abi evde yoksunuz nasıl olur evdeyim diyorum abi zile basıyorum açsana diyor. sonra anladım ki alakasız bir yerdeki binaya gitmişler. abi sen adresi tarif etsene bir dedi tarif ediyorum adres çok kolay yarıya geldiler ben sağa dönün dedim şoför sola dönmüş. eleman abi biz kaybolduk sonra arkadan bir ses şoför miktiret gelsin şubeden alsın. şubeyi aradım evde yokmuşsunuz yavvsizin elemanlar bulamadı yok evde yokmuşsunuz biz getiremeyiz gelin alın çat suratıma kapattı sokuk.
Hiç evde kargo beklemedim genelde iş yerime ya da kamp alanınin adresini verdim önceden bilgisini de verdim gelen kargo benim yerime alındı sürekli hicbir problem yaşamadım. Işiniz zor be gençler günlerce evden çıkmayan insanlar gördüm.
Şu dizeleri akla getirmiştir;

Ne hasta bekler sabahı,
Ne taze ölüyü mezar.
Ne de şeytan, bir günahı,
Seni beklediğim kadar.

Geçti istemem gelmeni,
Yokluğunda buldum seni;
Bırak vehmimde gölgeni
Gelme, artık neye yarar?