bugün

PTT kargo ise beklemek yersiz oluyor. 15 gün sonra gidip PTT şubesinden alırsınız
bekle bekle gelmiyor kaç gündür.
Bazı kargoları teslim alabilmek sabır ister.
Gönderen kişi normalde profosyonel olarak kargoyla uğraşmayan biriyse ve siz ürününüzün peşine düşerseniz her gün telefon açmak ve oyalatılmak zorunda kalırsınız.
Şu mübarek günün yüzü suyu hürmetine bekleyen herkesin kargoları sağ salim ulaşır umarım.

görsel
"Kara tren gecikir belki hiç gelmez" kadar olmasa da bu pandemi sürecinin potansiyel türkü konusu olma adaylarından.
godot'u bu kadar beklemedi beckett.
işkence gibi, gelsin artık ya. gözüm kapıda kaldı.
Ah birde kötü veya yanlış teslimat oluyormuş.
kargo gelince evde olmamanın acısı, gözünün kapıda kalmasından daha kötüdür.
Başlığı görünce aklıma geldi. Dört ay önceki siparişim hala gelmedi. Feriştahlarına selam vereyim bir ara.
gelmez gelmez bir de tüm gün evde olmana rağmen geldik evde yoktunuz derler ya o zaman ana avrat düz gidesim geliyor.
hele bide satıcı yanlış ürün yolladıysa onun iadesiydi, değişimiydi ıvırı zıvırı insan sinirden kanser olur.
gel artık vicdansız.
Bir tık ötesi ise konumunu görüntüleyebildiğiniz kuryeyi beklemektir.
Adım adım adresime yaklaşmasını izliyorum sapık gibi.
eğer bekliyorsanız gerekenden geç gelecektir.
kargonuz dağıtıma çıkmıştır mesajının gelmesi ama kargonun gelmemesiyle sonuçlanır.
kargo beklemek, ölüm gibi bir şeydi ama kimse ölmedi.
ne zaman kargonuz dağıtıma çıktı mesajı gelse gelmek bilmez.
Bir keresinde pandemi nedeniyle ders notu almak için beklemiştim, bütün gün evde olmama rağmen 1 haftada sinir hastası oldum çıktım yeminlen.
Hiç yapmam o risk alınmaz.
insanı çileden çıkaran bekleyiş. Açıkçası oldum olası kargo beklemeye dayanamam. Terlik gibi önemsiz bir şey sipariş etsem bile bütün hafta ne zaman gelecek diye kendime sorarım.
kızım trendyol'dan kendine -benim banka kartımı ve bilgilerimi kullanarak- bir şeyler alır. sonra da beni sürekti taciz eder, geldi mi anne, geldi mi, bak hadi, mesaj var mı, nerede şimdi. ertesi gün yine geldi mi geldi mi... kargo gelene kadar bıktırır usandırır.
Kargom nerede, canlı takip falan olayına bakınca sinirlerinizi bozan eylemdir.

53 durak kaldı diyor, arac 2 sokak arkada gözüküyor,

Sonra bi bakıyorsunuz bambaşka mahalleye gitmiş araç.

Ya kargo taşıyan arkadaş root unu yanlış çiziyor yada bu takip olayı yanlış.
beklememek en iyisi, gelince aaa kargo gelmiş olur.
ne zaman kargo dağıtıma çıktı mesajı gelse o kargo gelmek bilmez.
heyecan verici.
görsel