bugün

entry'ler (1559)

uludağ sözlük fitnecileri

Neredeyse 2 yıl olacak girmeyeli. Resmen bitirmişler sözlüğü. Yani bundan bir 4-5 yıl öncesinde güzel sohbetler yapılabilen bir sözlüktü.

kenan evren

siyasetçiler ülkeyi çökeltmeden kurtarmıştır ülkeyi. evet, biraz sancılı bir süreç olsa da sancıların sebebi kendisi değil bizzat ecevit ve demireldir. suç aranacaksa onlardan aranması gerekir.

suzuki hayabusa

Japonların allah ne kadar bilim verdiyse yüklediği makine.

uludağ sözlük

Alo, modlar?? Orda mısınız???

kafa sözlük

Açıkcası iki gündür bu sözlük içerisindeyim. Gördüklerim benim ağzımı açık bıraktırdı. Yıllardır var olan uludağın yapamadığını bu sözlük yapmış.

-Radyo açmışlar, orada istek şarkılar çalınıyor falan. Üst yetkililere mesaj atıp siz de radyoda yer alabiliyorsunuz. Ayrıca sohbet için discord'tan salon açılıyor.

-dergi diye bir bölüm yapılmış, ekşi şeylere benzer biçimde güzel yazıları yayınlıyorlar.

-yardımlar, kampanyalar oluyor. isteyenler oralara katılabiliyor.

Yani şu olanlardan bir tanesi yok uludağda. Ben çok kez bahsettim uludağda da böyle şeyler olmalı diye. Fakat bu sözlük maaalesef troll bir sözlük olmaktan öteye gidemedi. Uzun süre online oldum burada ama bir süre sonra bakmamaya başladım. Burayı duyunca bir bakayım dedim ve aradığım şeyleri burada buldum. Trollü az, güzel işler yapan, eğlenceli, samimi bir sözlük.

modernler vs dine inananlar

Maalesef güzel ülkemde ortak değerler yok olduğu sürece içten gizli bir harbe giren taraflardır. Bu harpten de bir takım dış güçler faydalanmaya çalıştı, çalışıyor, ve çalışacaklar. Amaç buna izin vermemek ve bu ortak değerleri koruyup bütünlüğü sağlamak.

Edit:imla

hayatta en önemli şey

Zevk almaktır tabi ki. Ama kastım cinsellik olarak değil dertsizlik olarak. Dertsiz başın uğraştığı işlerden çıkan zevk ayrı bir olaydır.

2021 de türkiyeyi neler bekliyor

Her şey. Ne beklemiyor ki? Deprem, kriz, göktaşı düşmesi, yer kayması... Hepsini beklerim bu ülkede.

kadınların efendi erkek yerine piç erkek tercihi

Sıkıntılı bir durumdur. Maalesef ülkemin cahilliğinin sonuçlarıdır.

tıp vs mühendislik

(bkz: sidik yarıştırmak)

Bu iki meslek bambaşka dünyalara sahip. Burada hala kapıştırma yapmaya çalışıyorlar. O ambulansı, sedyeyi, iğneyi vb. aket ve araçları yapanlar mühendistir. O mühendisleri de iyileştiren tıptır. Sonra bu iki meslek dalı insanlığa hizmet eder. Yani kazanan insanlıktır.

31 mayıs kekik isyanı çıkması

Artık boğaza dayandı. Bu kadar peşkeş çekilirse, ülkeyi korumazlarsa olacak olan budur.

askerliğini yapmamış erkek

Ülkenin geneli için askerlik bir milat gibi bir şeydir. Bence de öyledir. Çünkü adama hayat şartlarını öğretir. Kafayı kullanmayı, zorda kalmayı, sorumluluk vb. şeyleri orada öğrenirsin. Bi de şehirden çıkmamış adama ülkenin farklı bir coğrafyasını tanıtır ki bence en güzel olay da budur.

tr den daha zengin olan kafkas ve balkan ülkeleri

Daha zengin olan değil de yolsuzluk yapmayıp daha çok halkına ve eğitime değer veren ülkeler olara geçse daha iyi.

bir haftada girilen en fazla entry sayısı

Gereksiz yere girmeye gerek yok bence. Yoksa bomboş entryler türüyor.

üniversiteler ne zaman açılacak

Öğretmenleri aşılamadan zor.

tagesschaunun başkanlık sistemi hakkında videosu

Alman haber kanalının 4 yıl önce yayınlanmış fakat bence durumu en basit şekilde anlatan video. Üstelik amerikan başkanlık sistemi ile karşılaştırma yapıyor.

https://youtu.be/EtGxcaU22dE

seçimde oy verme şartları

Açıkçası vereceğim kişi/parti için gereken dört şartım var:

1-) bilim ve teknolojiye tam destek verecek.

2-) eğitimi düzgün hale getirecek.

3-) orduyu dinden, siyasetten bağımsız ve devletine bağlı hale getirecek.

4-) hukuk'u tam bağımsız ve adil yapacak.

Hangi kişi/parti bunları yapar bilmiyorum ama henüz bunların hepsini yapacak bir parti henüz görmedim.

Edit:imla

ankara

insanların otobüse girerken sırayla girdiği ilginç ama modern şehir.

israili destekleyip komünizmi savunan insan

israil'in komünist köylere benzer köyleri mevcut olduğundan normal olabilir.
(bkz: kibbutz)

sözlükte okumaya değer yazar bulamamak

Başlıklarda belli olan durumdur maalesef.