1. 1.
  normal hücrelerin kontrolsüz çoğalması sonucunda meydana gelen illet.
  7 ... coincidental magic
 2. 2.
  radyasyon onkologlarına göre kanserlerin %65 i şu an tedavi edilmekte imiş, hadi hayırlısı.
  4 ... dr rocco amca
 3. 3.
  (bkz: neoplazi)
  1 ... butcher
 4. 4.
  komplo teorilerine göre çaresi bulunmuş fakat ilaç firmalarının gelirleri kesileceği endişesiyle ortaya çıkarmadıkları söylenmekte.
  5 ... dr rocco amca
 5. 5.
  bazı hücrelerin var olan düzene isyan edip eşkiyalaşması bu hareket bazen zaralı bazen kendi halinde yerel dir
  2 ... venividivici
 6. 6.
  bir çare; (bkz: uludag sozluk grid computing)
  -1 ... bahdeniz
 7. 7.
  tedavi haberleri külliyen yalan olan hastalıktır. çok ama çok zordur kanser. bulaşıcı olmamasına rağmen hastanın kendisinden çok yakınlarına zarar veren bir hastalıktır.

  bir nevi günahların dünyada cezalandırılıp tertemiz bir şekilde diğer tarafa gitme vesilesidir objektif olamayan gözlere göre.

  bazıları için sadece laftadır kanserin soğuk ve korkunç telaffuzu. sonra birden bir bakarsın hiç beklemezken babanı eline geçirmiş bu illet. piyango gibi... büyük ve kaba! ameliyatlar geçer, uykusuz geceler geçer, tedaviler geçer sonra bir bakmışsın ki yıllar geçmiş o allahın belası hastalık olduğu yerde kalmış!

  gün gün gözlerinle tanık olursun kanserin o kolay tanımındaki kontrolsüz çoğalan hücrelerin babanı nasıl içten içe erittiğini. kan kusturur ona. uyutmaz kimseyi evdeki. hep tetikte beklersin çünkü o da uyumaz bir türlü.

  hem adidir bu hastalık. saklanır bir süre arkalara göremez kimse onu iyice semirip güçlenene kadar. zaten sonrasında da önüne geçilemez. kendine tokat attıracak düşüncelere iter seni nefret ettirir kendinden babanın ölmesini dilediğin için.

  ardından bir bekleyişte yanına oturur senin ve hep o cümleyi fısıldar kulağına: babanı ben alacağım! yavaş yavaş...
  85 -2 ... massattack
 8. 8.
  her zaman daha iyisi olacağına kendimizi ikna etmek zorunda olacağımız hastalıktır. madem hayat var ve bizi denemek için bu denli kelek bi hastalık seçti. bırak anasını satayım...rahat ol...takma kafana...ne de olsa inceldiği yerden kopmayacak mı?
  üzerine düşeni yapıyorsan eğer kim yıldırabilir seni bu çetin yolda?
  bilirim ki başkasından eser kalan bir hastalıktır...ya da kişinin kendi üzerinde oynadığı en büyük kumardır.hiç kimse yek oynamak istemez...şeşbeş varken.
  kaybetmeyelim umutlarımızı eğer bulmak istiyorsak kendimize küçük bir yer hayatta. o limanda kalmamışsa artık nereye sığınır insan.

  -inanasın gelsin!!!-

  ilkokul'da
  bize öğretilen
  hücrenin
  en küçük
  temel birim olduğuydu.
  kim bilebilirdi bu denli
  yaman olduğunu???
  hangi kitap yazardı başrol oynayabileceği ihtimalini.
  ilaç mıydı gereken yoksa...?
  8 ... fayaka
 9. 9.
  dünyalar güzeli bir kadın varmış zamanında.. öğretmenmiş, bir sürü minicik öğrencisi varmış.. anneymiş, düşünmeden her şeyi yaptığı bir kızı varmış.. ablaymış, ona tapan bir kız kardeşi varmış..
  bir gün göğsünde bir kitle olduğunu farketmiş bu kadın. ama nedense gitmemiş doktora, önemsememiş. bir yıl geçmiş aradan, aklına gelmiş şu kitle. " gidip bir kontrol ettireyim " demiş. biyopsiye girmiş kadın..
  biyopsi sonuçları açıklandıktan sonra annesiyle kız kardeşinin yanına gelmiş, " bir şey söyleyeceğim size ama sakin olun. " demiş. ve sonra yıllarca unutulmayacak o cümleyi kurmuş kadın.. " kitle kötü huylu çıktı. kansermişim. "
  kız kardeşi o an bina yıkılmadan da tavanın düşebileceğini anlamış. tavan onun üstüne çökmüş tüm ağırlığıyla, kalkamamış altından kıpırdayamamış. bağırmak istemiş ama çıkmamış sesi.. benim ablam kanser olamaz ki demiş, yaklaşamaz ona kanser yakışamaz.. hiç bir zaman kabul etmemiş ablasının kanser olduğunu, ameliyata girdiğinde bile..
  ve ablası, o dünya güzeli kadın.. bir yıl boyunca direnmiş. annesi, kardeşi, kızı, kocası üzülmesin diye bir kere bile ağlamamış, asmamış suratını. " evet kanserim, ama geçicek. " demiş hep. o umut vermiş insanlara..
  göğsünü almışlar üzülmemiş, o dalgalı güzel siyah saçları dökülmüş " kellik de yakıştı bana. " demiş. yıllarca sürmüş tedavisi, yorulmamış hiç.. ya da yorulmuş da belli etmemiş..
  ve kurtulmuş, bitmiş kabus.. hala dünyalar güzeliymiş kadın, hep de öyle kalacakmış.
  benim ablammış o eşsiz varlık, taptığım insan..
  216 -10 ... witch
 10. 10.
  yavaş yavaş çalar insan hayatından, işkence çektirir. bedbahtlık hissiyatı verir yaşayana.
  3 ... lync