bugün

suan yolculukta bulundugun firma. servis berbat boyle acik bufe olmaz. iki tutku bir eti cinle acik bufe diyemezsiniz. insanin karnini doyurcak yiyecere ihtiyaci var. onun disinda konfor iyi. ozellikle de rahat hatlarda saygilarimla.
günden güne batan firmadır , bursa merkezli olan firma idaresinde bazı sıkıntılar olduğu için tabiri caiz ise sahipsizdir.

yıllar sonra ilk kez bindiğim zaman kabus dolu yolculuk olmuş canımızı vardığımız yere zor attık . tek şöför 14 saat yolculuk.
koridorun bir tarafındaki tv'ler daha iyi çekiyor ya.. ondan bir tane cl maçını doğru düzgün izleyememiştim. baktım kaldım diğer yandaki yolcuların tv'lerine! *
Üniversiteye giderken hayalim hep kamil koçla gitmekti. Kartını bile çıkartmıştım. Gel gör ki Samsun'a seferleri olmadığını öğrendim, yıkımdı bu resmen. Hiç bi firma yerini dolduramadı kamil koç, sen kadar kaliteli olamadılar.
idare eder otobüs firmasıdır.
son iki yolculuğumda da koltuk arkası tvleri bozuktu. birinde ise araç arıza yaptı gecikme yaşadık. her ne kadar iki gün sonra telefona mesaj atıp, özür dileriz yaşadığınız gecikme ve arıza için deseler de hiç memnun kalmadım. iki kişi, bu iki yolculuğa toplamda 240 tl verip, iki yolculukta da doğru düzgün televizyon izleyemiceksek ne anladım ben bu işten.
önceden yolculuklarında şeker dağıtıyordu. Artık şeker vermiyorlar. Ama hep en iyisi. Diğerleri kendi aralarında yarışsın.

Edit: şekerde sorun yokmuş.
Edit: şeker sorunu çözülmedi.
Kesin edit: şeker varmış. Yedim.
lig tv'li dedikleri rahat hatlarda henüz lig tv'ye rastlanılmamıştır. hatta geçen gün bindiğim ankara-antalya arası rahat hatta hiçbir müzik yoktu ve sadece 4 tane tv kanalı vardı. yine de en iyisidir kamil koç. yanlış olmasın.
boka sarmışlar.

şu an bursa-ankara hattında yoldayım. iki kere 10 dakika boyunca bilinmeyen nedenle durduk. şimdi de ihtiyaç molası adı altında 10 dakika daha beklemedeyiz. te allahım. sahura kadar evde olurum herhalde.
serbest çağrışım.

(bkz: kamil koş)
bisiklet sporcusu olduğumdan sayısız kere bisikletimle yolculuk yaptım. şu güne kadar en ufak bi arıza çıkarmadılar. kurumsallaşmış bir firmadır, muavinleri ya da şöförleri öyle kendi kafasına göre iş yapamazlar...

bundan sonra da tercih edeceğim tek firmadır...
seyahat denince akla ilk tercih ettiğim otobüs firmasıdır. lig tv olması da büyük avantaj. evde olmayan imkanın otobüste olması harika.
sn. kamil koç un 1926 yılında bursadan karacabey e hayvan taşıyarak başlatmış olduğu girişimin adı. daha sonra bir adet otobüs alarak bursa karacabey bilecik hattında yolcu taşımacılığı yapmıştır. kırklı yıllarda işi iyice büyütmüş bir den çok otobüs almıştır. sağlık durumu kötüleşmeye başlayınca hiç oğlu olmadığından işlerinin bozulacağını iflas edeceğini düşünmüşsede ölümünden sonra kızları kamil koç u türkiyenin en büyük yolcu taşımacılığı yapan firmalarından bir haline getimişlerdir.

kaynak. (bkz: yolculuk dergisi)
biraz önce servis hizmetinden soğuduğum firma. en az 15 dakika geç kaldı. bir de utanmadan otogardan arayıp aracınız kalkmak üzere diye uyarıyorlar. lan at kafası servisinizden niye haberiniz yok. töbe töbe.
sevdiceğimi en son gördüğüm otobüs firmasıdır. içim cız etti başlığı görünce.
ankaraya gidip gelirken kullandığım firma. bir servisi diğerini kesinlikle tutmuyor.

sınavım var diye, cuma gecesi rahat hat'ından bilet aldım. iyiydi güzeldi hoştu, araba da temiz, hostta iyiydi, ama dönüşteki kamil koç macerası, iyi olanı kötüleyebiliyor. acayip uykum olduğu, telefonum olmadığı, herhangi bir zaman geçireceğim bir şey olmadığı için, -ki ön taraf dışında uyuyamıyorum- öne oturur uyurum, kalktığım zamanlarda da, şöforu gözetler bursa yaparım dedim. bir kere aştiden bursa otogara kadar kafa siken siren tarzında bir ses mi, dallama şöförler mi, ki birisi eskişehir'e gelmeden önce sivrihisar civarlarında bırakın telefonla konuşmayı, adam on kere para saydı otobüsü kullanırken, hostu da aldı, giderleri filan hesaplattırdı.. ''oha be adam, otogara gir, ondan sonra paraya boğ istersen kendini'' bu arada araba da travego olmasına rağmen oldukça eskimiş, tv'de de sadece bir adet sinema kanalı vardı, ki bu konuya çok takılmama rağmen, tv'yi takip eden kişiler ya da muadili olan büyük otobüs firmalarına göre handikap olarak görülebilir. neyse, vasatın üzerinde olsa da, birinde çok iyi olabilip, birisinde boka sarabiliyorlar, denge olmalı zannımca.
yazanesinde kalan yolcusunu almak için diğer 30 yolcusunu yol kenarında bekleten firma. daha biner miyim. tabi ki binmem. pamukkale turizm varken bende aptallık.
kastamonu-ankara arası yolun normalde 4 saat olması gerekirken yol ortasında tarlada dolmuş gibi yolcu indirmesi ve bindirmesi yüzünden 5,5saatte bitirecek olan şuan içinde bulunduğum otobüs firması.
23 yıldır uzun yolculuklar yapmak zorunda kaldım. öğrencilik, memuriyet, tayin vs vs. yıllarca doğuya -doğu firmalarıyla- gittim geldim. fakat sadece bir defa yolda kaldım. sonrasında son model bir 303 bulundu o çevreden ve biz istanbula 4 saat gecikmeli olarak gelivermiştik.
an itibariyle internet sitesine erişilemeyen otobüs firması.
An itibariyle Bursa-Denizli hattında seyahat ettiğim, bileti aldığım güne lanet ettiğim firmadır. Ya sevdiğim firmaydı ama artık gözümde şehir içi dolmuş minibüslerinden farkı kalmamıştır. Tv ler bozuk, sikindirik USB çıkışı yok, otobüsün wifi modemi arızalı. Hareket saatleri hep rötarlı. Ulan göt wifi arızalı ise yaptır. Bana wifi var diye bilet satmayı biliyorsun. Yazıhanelerinde çalışanları söylemiyorum bile, her biri ayrı dert. Binmeyin bindirmeyin. Pamukkalenin gözünü seveyim arkadaş. Hayat onda.
Muavinleri hödük gibi davranır yazıhanede çalışanları ayrı bi dert hizmet sunan bi firmanın bu yaptıkları sonucunda iflas etmesi kaçınılmazdır.
galiba adamına göre muamele yapıyor. cillop gibi firma.
Hizmeti şehirden şehre değişen garip bir otobüs firması. son senelerde tercih sebebi.
boktan müzik ve film arşiviyle televizyon düzeneği hiçbir boka yaramayan otobüs firması.