bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    suratına veya bacagınıza carptıgında betonla aynı etkıyı gosteren yuvarlak beton kure.
    20 ... jakuzi
  2. 2.
    futbol topunun bir alt modelidir bu,para olmadıgında ya da mahalledeki elemanlardan yeterli para toplanamadıgında dandik yapıştırma yüzeyle kaplı ve hemen açılan içinden şamreli çıkan futbol toplarındansa kames tercih ederdik güzel de falso alırdı,biz de yüzlercesini uçurum tanrısına kurban ettik.
    6 ... drunkenstein
  3. 3.
    belki sacma gelicek ama kames benim icin bir devirdi. donemimin cocuklugundan aklımda kalan onemli bir markaydı. artık kames yok, cunku sokakta top oynayan ne cocuk kaldı ne de kamesin vah$i kapitalist devlere kar$ı koyacak gucu kaldı.
    8 ... bilincli tuketici
  4. 4.
    (bkz: mikasa)*
    1 -1 ... kor bicak
  5. 5.
    zıpladıkça ve bir yerlere çarptıkça "tiğyn tiğyn!" diye ses çıkarırdı bunlar.
    18 ... mad world
  6. 6.
    ters falso alan, 90'lardaki mahalle maçlarının vazgeçilmez topu.
    8 ... hangar
  7. 7.
    şimdi çok zor bulunan, eskilerde tüm çocukların hayali olan dokuz katlı plastik top.
    3 ... akgumus
  8. 8.
    9 katlı olanı tek vuruşta patlayan , çocukluk efsanesi.
    6 ... pink_floyd
  9. 9.
    gaziantep'te bu top hakkında çocukların bilgisi yok. "kames topunuz yok mu?" diyordum, "o ne ki?" diyorlardı.

benim de vardı bir tane pembe hem de. ama gelin görün ki nazar değdi ve çalındı o pembe kames topum.*

bir de kames taklidi toplar vardı. o topların üzerinde "10-15 kat" gibi yazılar olurdu. ne hikmetse, bu toplar balon gibi uçarlardı.*
    3 ... suluboya
  10. 10.
    ilk çıkan çeşidi griydi bu topun. sadece o renk vardı ve inanılmaz kaliteliydi. diğer plastik toplar gibi vurdun mu uçmaz ve aşırı falso almazdı. sonraki çıkan çeşitleri o kadar iyi değildi. rekabetin artması ve kalitenin düşmesi sonucu gözden düştü ilerleyen yıllarda.
    3 ... dersini almis da ediyor ezber