1. 1.
  Son 1 senedir neredeyse her gece başıma gelen olay.Genelde stresten kaynaklandıgı söylense de altında "psikolojik" etkenlerinde rol oynadıgı bi gerçektir.Aslında kabus görmek çok da kötü bişey değildir.Her gece bi korku filminin başrol oyuncusu olursunuz ve de gördüğünüz,yaşadıgınız şeyler gerçek hayattan daha gerçek gelir.Uyandıgınızda şöyle bi afallarsınız.10 dakika kendinize gelemezsiniz.Eger sizi birisi uyandırdıysa ona kabusunuza paralel olarak "ne diyosun babamı hangi canavar yedi itfaiyeyi ara" , "tüm dünya yokoldu işte senin yüzünden şimdi bırak pizzamı" , "öldük işte ulan kess" gibisinden milyonlarca değişik ve anlamsız sözler söyleyebilir ve sizi uyandıran kişiyi*** dumur edebilirsiniz.Sonra sonra kendinize gelir ve de kabusu düşünmeye koyulursunuz.
  Manyaklar için iyidir,hoştur,zevklidir kabus görmek.Ama bi zamandan sonra zaman kavramını kaybedip her sabah uyandıgınızda asıl o zaman rüya görmeye başladıgınızı ve de herşeyin birbirine girdiğini idrak ed-e-mediğinizde şaşırmayın.
  2 ... franchise
 2. 2.
  uyandığınızda dünyanın en mutlu insanı olursunuz. (bkz: oh be rüyaymış)
  4 ... norma
 3. 3.
  korkutucu olduğu ölçüde huzur verici, rahatlatıcı olay. *
  1 ... aflterxosruanrgise
 4. 4.
  Bilinç altının bir ürünü olduğu söylenen, rüyada genelde hassk.tir, zıctık gibi terimlerin sıkca kullanıldığı ancak uyanıldığında herşeyin bir kurmaca olduğunu anlayıp tebessüm edilen olay.
  1 ... recepx
 5. 5.
  zihnimizin bize oynadığı en kötü oyunlardan biri.(güzel tarafı ise uyanmanın mutluluğu)
  4 ... lili
 6. 6.
  okuduğum bir yönteme göre (bkz: lucid dreaming)rüyalarımızı kontrol altına alabilirmişiz.. özellikle de kabusları..bunun için öncelikle rüya gördüğümüzün farkına varmalıyız böylelikle rüyalarımıza kendimiz yön verebilirmişiz..(bkz: http://www.dreamviews.com/index.php)
  4 ... narf
 7. 7.
  (bkz: abi akp seçimleri kaldırmış artık hep tayyip başta olacakmış!)
  (bkz: oh be rüyaymış)
  3 ... chnavik
 8. 8.
  (bkz: uyurken kıçın açıkta kalması)
  4 ... siyahdalya
 9. 9.
  aynı kabusu 7 yaşından beri görünce insanın beynine sıçan olay. çıksana aklımdan.
  3 ... carnivalofrust
 10. 10.
  stres, travmatik deneyimler, emosyonal güçlükler, kullanılan ilaçlardan meydana gelen bir tür bilinç altı olan olay.
  1 ... laf macunu