bugün

entry'ler (90)

bomboş otobüste taş kızın yandaki koltuğa oturması

başlığı açan zihniyet açısından değil de gerçekçi düşünüldüğünde bu duruma getirilebilecek bir kaç mantıklı açıklama vardır:
1. otobüs harbiden boştur ve sadece iki koltuk vardır.
2. "taş" kız sizi tanıyordur.
3. taş kız bundan bir zarar gelmez diye düşünmüş olabilir.
4. hırsız olabilir. *
5. 2-3 saniye sonra kızın kontörünün-şarjının olmadığı öğrenilecek telefon ödünç verilecek olabilir vs.

titanik kaptaninin melih gokcek olmasi

"titanik mi? gemiciktir o gemicik." *

500 kolon sayısal loto oynayıp 3 bile tutturamamak

Eğer içinde ukte kalmışsa "gerçek anlamda tüm asgari maaşı" ile 922 kolon oynayarak 3 tutturması kesin olan insan. Eğer isterse 10.068.347.520 kolon (5.034.173.760TL'lik) oynayarak 6 bile tutturabilecek kişi. * Adamlar Çin Seddi'ne ödenek bulabilmek için boşuna loto düzenlememişler.

tayyip erdoğan ın aydın bir bilim adamı olması

(bkz: sen bana aydın bilim adamı diyemezsin)

dogan grubuna 30 trilyon vergi indirimi

30 trilyonum olacak bunu vergi olarak verebilecek kadar fazlasını kazanacağım bi de üstüne üstlük o kadar vergi vereceğim ki 30 trilyon bunun indirimi olacak. * o değil bu ülkede asgari ücretle 4 kişilik aileleri geçindiren insanlar da var. ha bi de bu ikisinin ortalamasını alıp bilmem kaç bin $ kişi başına düşen milli gelirimiz var, böle yaptık böle ettik diyen bi zihniyet var da neyseeee...

e ile baslayan meyve isimleri

ee.. elma, erik.. ee şeey buldum buldum anket lan anket düz anket bu noluyo aloo!!!

elinde sigarayla sokakta gezen kız

(bkz: ne var la bunda)
(bkz: x inde x le x yapan x)
(bkz: pek bi sevilen başlık formatları)

hem atatürkçü hem dindar olmak

atatürkçüolmak dinsizolmak demek midir denilesi başlık.

sözde ikisi de birlikte olur tadından yenmez denilmek için açılmıştır başlık ancak genel zihniyeti yansıtması açısından üzücü sonuçlar doğurmuştur.
evet efendim hem atatürkçü hem dindar bal gibi olunur. en nihayetinde atatürkçülük devletin ve de milletin sıhhati açısından büyük önem taşırken, din ise bu devletin en fazla muzdarip olduğu günümüzdeki gibi "bunlar müslüman bunlara oy vereyim" zihniyetinin aracı olmayıp kişinin maneviyetını ve ruhani yönünü geliştirmesi için bir araç, kimileri içinse rahatlamanın ve mutlu olmanın amacıdır. tamamen alakasız iki şeydir.

ve evet soruyorsanız hem atatürkçü, hem laik, hem dindar, hem de komünistim.
her birinin mantıklı ve yararlı olduğu bir alan, bir konu vardır ve hepsinden yararlanmak gerekmektedir.

okuyanı da, ben her şeyi biliyorum havalarında gezeni de takım tutar gibi taraf tutmaktadır. ama bir allah ın kulu da çıkıp yahu bu memleketin başına ne geldiyse hep ideolojilerin körü körüne desteklenmesinden geldi, ne badireler atlattık salak mıyız biz hala bunun kavgasını yapıyoruz demiyor, diyemiyor. çünkü bu kişiler kendi ezikliklerini, yetersizliklerini ve güçsüzlüklerini ancak bu şekilde örtbas edebilmektedirler. ve evet bu eylemi gerçekleştirenler arasında okumuşu da var kara cahili de var. sözlük bünyesinde de ilgi toplamak adına bu tip hareketlerin bazen saldırı niteliğinde bazen de hakaret boyutunda gerçekleşmesi oldukça üzücü ve yıpratıcı bir durumdur.

24 saat seks düşünen erkek

(bkz: 25 saat seks düşünen erkek)

kabloların arasında boğulmak

+hey adamım burda lanet olasıca iki kablovar!
-lanet olsun!! lanet olasıca herif bütün şehri havaya uçuracak.
+ben buradayken değil dostum ben buradayken değil.
-kablolar ne renk lanet olsun!!!
+kablolar ne renk adamım ha hadi söyle ne renk!
-bak dostum üzgünüm ama lanet olsun renk körüyüm ben.
+lanet olsun lanet olsun, seni gidi lanet olasıca pislik bu iki kabloyla ne yapıyoruz burada lanet olsun!!!
-kırmızıyı kesmeliyiz dostum.
+hey hey hey! dur bir dakika bana daha az önce renk körü oluğunu söylemiştin seni sahtekar pislik!
-şimdi buradan yürüyerek evine mi gitmek istersin yoksa binlerce parçaya ayrılmak mı ha seni serseri pislik!!
+hey sakin ol dostum seni kızdırmak istemedim tamam ama burda bir de mavi bir kablo var onu ne yapmalıyız.
-ah kahrolası kablolar nefret ediyorum hepsinden lanet olsun lanet.

omzunda muzik setiyle sahura kaldiran rapci zenci

haklı olarak gümbür gümbür davul sesiyle uyanmak istemeyenlerle, ramazanın ruhunun korunmasından yana olan yazarlarımızdan sıkılan ve bu gerginliğe bir son vermek isteyen şahsımdan ülkeme hem ilginç hem de eğlenceli bir şekilde "madı fakı, madı fakı yeah!" diye uyanma fırsatı veren mükemmel düşünülmüş bir uygulama.

ekleme: e artık bunu da eksiliyorsak bizden geçmiş artık sözlük geçmiş, espri kaldıramayan bir grup radikal olup çıkmışız demektir. *

gel gunaha girelim

tek başıma gücüm yetmez yedi kişi birleşip girelim denilesi şarkı.

swh

"ayarı verdim, lafımı soktum ama eksi yemek istemiyorum öpüşüp barışalım" ın kısaltması.

(bkz: avlsaeyiöb)

basliklarin yunan aksaninda olmasi

türkçe karakter sorunundan kaynaklanan, uzun süreli internet kullanıcılarını genellikle rahatsız etmeyen ancak düşünüldüğünde çok can sıkıcı durum.

başlıkların yunan aksanında olması değil,
basliklarin yunan aksaninda olmasi gibi..

cocugunun istedigi seyi almayan ebeveyn

cocuğunun -her- istediğini almayan ebeveyn takdire şayandır. ileride hayatın indireceği darbelere karşı çocuğunu hazırlamaya çalışan anne-babadır.

hiç unutmam 6 yaşındayım, koca lojmandaki tek arkadaşım ve kanlım benden bir yaş küçük gamzeye(elli defa dayak yemişimdir bu kızdan bi de) bisiklet kornalarından almışlardı. böle fiyakalı alengirli olanlarından hani bi sürü melodisi olanlardan ışıklı mışıklı. hemen bastım yaygarayı ben de istiyorum diye. annem bak oğlum yarın aybaşı yarın alalım diyor. ama yok bugün alınacak bugün! deli gibi ağlıyorum bağrıyorum. işte o gün o çok istediğim kornayı alabilme şansımı kendi ellerimle yok ettiğim gündür ve o gün bugündür her istediğime saldırmıyorum. istesem de sınırları zorlamıyorum benim için çok büyük ve anlamlı bir ders olmuştu o korna.

---

başlığa bakıp şu da söylenebilir çocuğun ne istediğne de bakar. eğer velet ferrari istiyorsa durum içinden çıkılamaz bir hal alır.

rusya ya dönük odtü nün abd nin kıçında patlaması

(normalde başlık "moskova ya doğrultulmuş silah şeklindeki odtü nün abd nin kıcında patlaması" olacaktı)
(bkz: başlıkta 45 karakter sınırlaması)

moskova ya dönük silah şeklinde tasarlanan, bir zamanlar abd desteğiyle kurulan üniversite olan orta doğu teknik üniversitesi nin tam bir abd ve kapitalizm karşıtı olması durumudur.

koctas a gidiyorum evimi cok seviyorum

(bkz: kocataş a gitmiyorum reklamından tiksiniyom) *

otogarda otobus beklerken yapilabilecekler

elde kağıt kalem, otogarda otobüs beklerken yapılabilecekler anketi yapmak..

farklı yaklaşımlar için:

(bkz: otogarda ucak beklerken yapılabilecekler)
(bkz: otogarda vapur beklerken yapılabilecekler)
(bkz: otogarda uçan daire beklerken yapılabilecekler)

maasi soruldugunda brut maasini soylemek

daha çakal durumları da vardır..

(bkz: maaşı soyulduğunda brüt maaşını söylemek)

yerli diziler

ilginçtir ki sanki tüm dizilerde söz birliği yapılmışçasına aynı hafta kadınların midesi bulanmaya başları dönmeye başlar, sonra aynı hafta soğum yaparlar. kanser olan kadınların saçı aynı hafta dökülür. beş parasız dul hanımların her daim başına musallat girişimci ruhlu küçük erkek kardeşleri vardır. gençler agresiftir. agalar her daim eğitimli ve karizmatiktir. tamamen yasal yollardan para kazanılmakta ve yaşanmaktadır ancak arada bir konuşan silahlar dizinin tadı tuzudur. herkesin bir holdingi, bir aile şirketi vardır ve inanır mısınız bu insanların hayatı bizimkilerden daha vahimdir. sefalet içinde yaşayanlar bile böle bir sitcom havasında yaşamaktadırlar her daim neşelidirler. en fazla iki sezon dayanmaktadırlar ve bırakın türkiyeyi gerçek insan profilinden uzak bir yapı vardır bu dizilerde.