bugün

Beyin gerçek algılar bu nedenle uyanır uyanmaz o şoku atmanız hatta bikaçgün etkisinde kalmanız normal..
kabusu tetikleyen bi çok olgu var beyin kimyası ile ilgili, kullandıklarınızdan yiyip içtiğinize kadar, yaşanmışlıklardan korkularınıza kadar.
Eski sevgiliyi görmektir. Sabah sabah tüm huzurumu kaçırdı. Rüyamda barışmışım. Hiç istemediğim bir şey zaten barışmak. içim içimi yedi ben bunla niye barışmışım diye ya.
Uykumdan uyanıp hala atlatamadım. Beni fena etkiliyor.
herkesi fena etkiliyor. bunda bir acayiplik yok. sürekli görüyorsan geçmişinde kirli günahların var demektir. yani pis bir adamsın veselam.
az önce odama biri girdi. yatağıma yattı, bana doğru döndü. hareket etmek istedim ama gözlerim hariç hiç bir yerimi oynatamadım. kendimi çok zorlamış olacağım, göz çukurlarımdan çıtır çıtır sesler geldi. çok zorladım.. kendimi yataktan atmaya çalıştım hareket etmeyi başardım. yanımda yatan kişi arkadaşımdı onu bilinçaltıma işleyecek kadar bile düşünmedim yakın geçmişte. herşey çok saçmaydı beni bu saatte sözlüğe sokan şeyde budur. Yalnız yaşıyorum, işin kötüsü bana en yakın komşu 100-150 mt uzaklıkta. bu tarz şeyler ilk defa gelmedi başıma korkan biri değilim genelde. ama bu çok gerçekti lan vay anasını.
Normal rüyadan daha eğlenceli daha interaktiftir.
şu an uyanık olmamın sebebi.
Sondaki 2 cümleyi okumanız kafi, yoksa aradaki bölüm bana bile hatırlarken bazı yerleri boşluklu gelen bir kabustan kalan bulanık şeylerin sıralı listesi, hiç bir anlam veremezsiniz muhtemelen.

robot, atakan ve ben, küçük bir oda-ev, dikenli teller, kış, en sonda gelen 2 işkenceci, camdan atlayıp telere gitmemiz fakat atakan'ın artık buradan kaçamayacağına inandğı için tellere tırmanmayı denememesi, ardından onun da çıkması, 2 işkencenin peşimize düşmesi, iç çamışırımızın üst kısmındaki daireyi oluşturan alüminyum folyo gibi şeyi yerden bulduğum küçük bi kıymık parçası gibi bi şeyle delmem, sonra atakanınkini delmem(ikimizinkilerde farklı bilgiler saklı ve sanırım kaçmamızda hayati unsur taşıyan 2 şey o aluminyum folyo gibi şeylerden kurtulmamız), atakan'ınkini kesmeye başlamadan önce onda oluşan o çekingenlik(cinsel uzvunu görebilecek olmamdan dolayı), benim dostum burada korkudan altımıza sıçmak üzereyiz, hayatımız tehlikede takıldığın nokta bu mu tribim ve işimi halletmem, tam o sırada bulunduğumuz crysis 1 deki korelilerin askeri kabin mekanlarına benzer yere giren işkencicilerden biri fakat bizi fark etmemesi(sanırım o an sadece duyabiliyordu ve biz ölümüne sessiz kaldık onu görünce, yarım kalan atakan'ın belindeki şeyden kurtulması işleini tamamlayıp) üstüne atlamam ve elindeki silahı alıp beynine bir tane sıkmam, diğerinin gelmesi, bir şekilde onu da halletmemiz ve fakat atakan'ın ölmesi, sonra asıl bizi tutan o evdeki orospu çocuğunu öldürme düşüncesinin aklıma gelmesi fakat hemen kaçmanın daha mantıklı olduğuna karar vermem, sonra bi bakarım orospu çocuğu robotvari işkencecilerden hayatta(terminatördeki cıva adam gibi bi şey özelliğe sahip(o anlık, daha sonra yok o özellik), sonra diğerinin de ölmediğini fark etmem, bana doğru gelmesi cıva gibi özelliği olanın benimle alay ederek, ona ateş etmem ama çok güçsüz kalması, ardından silahımdan fışkıran votkayla(o da bununla baya alay etti) iyice iyice onu ıslatmam geri geri çekilirken ve en sonunda bir şekilde gerçek ateş edip vücudunun her yerine ulaşan votkanın alev alması(yüzündeki silah deliğinden çok fazla girdiği için yüzünün patlamaması ama öyle bir şey hissetmem), yüzündeki sahte derinin tamamen yanması ve robot yüzünün ortaya çıkması ve fakat robotsu özelliklerine rağmen çok acı çekmesi(ve benim bundan çok haz almam), ardından benim oradan kaçmam, payas'taki evimizin arka tarafında bostan dede'nin bahçesinde yerden yüksekte, havada kendimi ellerim bacak aramda cenin pozisyona yakın şekilde uyuyor gibi(ama uyanığım) görmem, ve o şeylerin birgül teyzelerin kümesinin olduğu yere kadar gelebildiğini ve bana artık ulaşamayacaklarını hissetmem, en baştaki robotun bu karmaşıklıklar karşısında ah bunu nasıl çözücem bunu nasıl çözücem(kendine verilen bir görevi tamamlayamayan görev bilincine sahip bir robotun hezeyanları gibi bir şeydi) şeklindeki yakınmalarını uyuyor gibi görünüp dinlemem. Bi yan evdeki Halil Amcaların arka taraflarındaki bölümde asıl biaz tutan adamı öfkeden sinirden kendi kendine kudururken görmem.

Uyandın, çişimi yaptım, yazdım ve şimdi geri uyuyacam.
Herkese iyi uykular.
iki gündür tebelleş oldu kabus. Uyuyamıyorum ve korkum da bitmiyor.
Görmüşlere sabır diliyor güzel rüyalar görmeyi ümit ediyorum.
Yataktan sıçratır. Kötü hissettirir, korkutur.Evi turladım iyi gelir diye yok hala kendime gelemedim. Tekrarlanmasından korktuğum için uyumaktan çekiniyorum.
Bir korku filmini canlı yaşamaktır.
eğer aylık periyotta beşi geçmiyorsa sağlıklı bir bilinçsel faaliyettir. nitekim liminus altında imajlar biçiminde sağlanan birikimin Nadiren ejeküle olması gereklidir. rüyalar bunu tam anlamıyla sağlamadığı gibi beynin de kainat gibi zıtlıktan doğan uyumu kötücül mizansenleri vitrine koyması sürecin bir tezahürüdür. yani endişelenmeyin iki günde bir görmüyorsanız.
sabah sabah adrenalini tavan yaptirir. az once sanirim ruyamin icinde gordugum ruyaninin icinde ruya gordum. boyle bir tecrube yok. cigliklar bagirmalar simsiyah insan cisimli varliklar falan olaylar olaylar. gordugum en kptu kabuslardan birisiydi. hic hos bir sey degilmis bu inception olayi.

edit: bu arada uyumadan tam once inception'in film muzigini dinlemem dinlemem de nasil bir durumsa artik. allahim mesaj verirken daha az korkutucu olur musun lutfen. altima sictim.
endişeli anlar,
yüreğinde kendine sessiz sessiz ev yapar..
var olmak ızdırap gibi gelirse ruhuna,
tam da uykunda,
açığa çıkar kabuslar..

tanım: korku ve endişe kokulu rüyalar..
ilacı dua okumaktır. fatiha, ihlas, felak ve nas birde ayetel-kürsi okunmalıdır. allah'ın izniyle şifa bulunur.
uyandıktan sonra saatlerce etkisinden çıkamazsınız ama ertesi sabah sanki birşey olmamış gibi hissedersiniz garip bir his.
Şuan uyumamı engelleyen şey.
Bir korku filminin içinde olmak.
Yaklaşık 20 yıldır aynı saçma kabusu görüp kan ter içinde uyanıyorum.
stadyum büyüklüğündeki bir battaniyeyi düzgünce katlamam gerekiyor. Bunun neresi kabus diyenler olabilir, ben de bilmiyorum. Becerememenin verdiği sıkıntıyla ve çarpıntıyla böğürerek kalktığım çok oldu.

Bilinçaltım bile sıkıcı.
götün açıkta kalmasıyla oluşabilecek olan hazin bir hadisedir.
görsel
En fenası uyumadan gördüğünüz kabustur.

Etinizi çimdiklersiniz, bu doğru olamaz, uykudayım diye düşünmek ister hatta dua edersiniz.
Ama değildir, değildir işte!
Uyumamak için önemli bir sebeptir. Uyuyup acı çekmektense hiç uyumamak...
Bir uykumuz vardı onu da elimizden aldılar. Bilinçaltımı sikeyim nasıl şeyler gördüm öyle ya nefessiz kaldım da öyle uyandım. Ben uyumak istiyorum amk, çok şey değil sadece rüyasız, kabussuz sessiz sakin bir uyku ve normal bir saatte uyanmak istiyorum. Ya da uyumak ve hiç uyanmamak.
Burda işin en kötü tarafı şu. Rüyanızda da yatağınızda yatıyor olmanız. Yani tamamen gerçek gibi oluyor. Uykuda olduğunuzu anlamanızın imkanı yok.
Lanetim.
güncel Önemli Başlıklar