1. 1.
  katolikliğin ortaçağdaki skolastik felsefesine ve Fransa'yı işgal etmeye çalışan güçlere karşı cesurca karşı çıkmış,fransa kralının ordusunda kadın olmasına rağmen ilginçtir,gösterdiği azimle erkeklerden daha cansiparane olarak en ön saflarda çarpışmış güzel bir fransız azizedir.kendisine azizlerin haberlerinin geldiğini söyleyip azize olduğunu bildirmesine rağmen kimse ona inanmamış ve bu sözlerinden dolayı engizisyon mahkemelerinde heretiklik *suçundan yargılanarak,canlı canlı yakılarak idam edilmiştir.işin ilginç yanı Jeanne D'arc'ın savaştığı fransız ordusu savaşı kazandıktan 500 yıl sonra Hristiyan alemi bu önemli kadını ''azize''olarak ilan etmiştir.
  7 ... faithful lover
 2. 2.
  (bkz: jeanne d arc ın öteki ölümü)*
  2 -1 ... tequila cup
 3. 3.
  alelacele ve gelişigüzel mahkeme sırasında, tüm asılsız ve sert çıkışlara rağmen soğukkanlılığından hiçbir şey kaybetmeyen, fransızlar' ın milli kahramanı. en acı tarafı, desteğini hiç kesmediği veliaht charles' in oyununa gelmesidir. orleans kuşatmasında, kale surlarına tırmanırken ok yemesine karşın sancağı bırakmadığı ve fransız birlikleri' ni cesaretlendirdiği söylenir.
  4 -1 ... legend of the stranger
 4. 4.
  Jeanne d'Arc, Yüzyıl Savaşları boyunca ingiltere'ye karşı durmadan Fransa'ya yardım eden ve daha sonradan Fransa'nın dört bir yanında nam salmış bir Fransız Katolik azisesidir.

  12 yaşındayken St. Catherine, St. Margearet ve St. Micheal'in ruhları ile önsezi ile iletişime geçmeye başladığı söylenir. Savaşlarda Fransız ordusuna katılmış ve ingiliz'lere karşı savaşmıştır. Daha sonra onu esir alan ingiliz'ler onun erkek giysileri giyip savaşan ve gaipten sesler duyan bir kâfir olduğunu öne sürerek onu henüz 19 yaşında iken yakarak öldürme kararı vermişlerdir.

  Ölmeden önce ve öldükten sonra adını korumak için görülmüş tüm mahkeme kayıtları bugün Fransa Millî Kütüphanesi'nde saklanmaktadır. Yaşadığı tarihteki diğer kişiler ile kıyaslandığında, hakkında en çok şey bilinen kişilerden biridir. Jan Dark bugün Fransa'nın en önemli azizelerinden ve kutsal ikonlarındandır.

  http://tr.wikipedia.org/wiki/Jan_Dark
  5 ... mulayim
 5. 5.
  (bkz: jeandarc)
  1 ... pyndemonium
 6. 6.
  adet görmediği rivayet edilir.
  2 -2 ... endustriyel siyah
 7. 7.
  yunanlıların cöün dağk diye okudukları isim...
  7 ... sipermanevra
 8. 8.
  20 yaşında, kazığa bağlı şekilde yakılarak infaz edilmesi sırasında celladı rouen, kızın önce alev alan elbisesini parçalayarak çıkartmış sonra seyircilere dönüp şöyle haykırmıştır "işte bir kadının sahip olduğu ve olabileceği tüm gizler gözünüzün önünde!"
  6 ... endustriyel siyah
 9. 9.
  filminde milla jovovich oynamıştır jeanne d arc olarak. başarılıdır.
  5 ... taharetmuslugu
 10. 10.
  cesur, inançlı, gencecik bir kız. kısa ömrünü birçoklarının ömründen çok daha uzun yaşamıştır.
  5 ... tonks