bugün

Hristiyanların ibadet etmek için toplandıkları yer. Hristiyanlığın öğretilmesi, dinî işlerin yönetimi vb. ile ilgili papa ve piskoposlar topluluğu.
klişe kelimesinin hatalı yazımı(klişe-kilişe)
içinde piyanist şantör bulunmayan, çok nadir olarak bazılarında ayine eşlik etme amaçlı piano kullanılan ferah ibadet mekanlarıdır.
günümüzde ,ziyaretçilerine incil hediye eden ve haftalık bilmemkaç küsür dolar karşılığı dinini değiştirmek için ziyaretçilere telkinde bulunan, ancak ve ancak nüfus cüzdanlarının " Dini " kısmında " hristiyan " yazması koşuluyla paraları ödeyen bir takım kimselerin barındığı, kısmen istismar edilen yapılardır.
(bkz: şapel)
Tarafsız iki atom taneciği gözleriyle
çan kulelerine tırmanırken günün
en güzel saatleri

O, elinde eline yakı$an çivi izleriyle
avucunda su ta$ıyamayan bir peygamber
olarak alındı son ak$am yemeği menüsüne

servisi yaptı emektar hizmetçi anne

küçük iskender..
insanların ibadet için güzel güzel giyinip süslendikleri yer. genelde bahçesinde abdest almak için ayak parmaklarıyla ilgilenen, misvak kemiren, garip insanlar bulunmaz. kimse uzun saçlı oldunuz için size satanist demez. içeride osurukla harmanlanmış ayak kokusu da genel olarak yoktur. çorapla girilmez buraya.

(bkz: arap adetleri)
ayakkabı ile girilebilen bir ibadethanedir. boka basmışsınız hiç farketmez. corap kokusu olmaz ama bok kokusundan içeri girilmez.*ayrıca içerisinde bir kaç rahibe vardır. onların hali malumdur zaten.
fb rüştü saracoğlu stadı'na gs ve bjk 'nin fanatik taraftarlarının taktığı bir isimdir aynı zamanda.
(bkz: papazın çayırı)
(bkz: fener rum patrikhanesi)
iyi bir hıristiyan olmak için mutlaka kiliseye gitmek zorundasınızdır... yineka günlerini kaçırmamak şartıyla *
fakat sadece bu yetmez, hayatınızı bu dine adamak zorundasınızdır, bir çeşit "dinsizlerin tümü (müslümanlar-ateistler-budistler vs.) sizden olana kadar" çalışmak gereklidir...
şimdi size bu dini merak edip kiliseye gidenlere söylenen kalıp sözlerin aynını soralım :
siz, iyi bir hıristiyan mısınız ya da şöyle soralım, iyi bir hıristiyan var mı çev renizde, yok mu??? yaaaaa... gördünüzmü işte...
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.