bugün

entry'ler (496)

tusem

işini ciddiye alan kurum kendini belli eder felsefesine göre sınıfta kalan dershanedir. Rakip dershane deneme sınavı sonuçlarını 5 günde açıklarken adamlar hala çok yakında, çok yakında deyip duruyorlar. iyi de 10 gün oldu. Eylül TUS'uyla beraber açıklayın bari. Ne analizmiş arkadaş... Parasını alıyorsan hakkını vereceksin!

sts

(bkz: seviye tespit sınavı)

plants vs zombies

bitirinceye kadar başından kalkmak mümkün olmayan ve hatta bitirdikten sonra da oynanmaya devam edilen oyun. adamlar bildiğin strateji oyunu yapmışlar yaff. buyrun burdan yakın:

http://hotfile.com/dl/887...zombies.senseman.rar.html

marsyas

(bkz: marsyas otel)

marsyas otel

marmaris merkezde heryere çok yakın bir konumu olan ve marmarisli bir aile tarafından işletilen 2 yıldızlı otel. marmaris gibi bir yer için uygun fiyatları vardır ve otel personeli inanılmaz matraktır. ayrıca her akşam mükemmel yöresel yemekler yapılır, hiç dışarıda yemek yemek istenmez.

http://www.adiyos.com/otel.php?id=144

portakalda vitaminin son sözleri

doğru düzgün bir şeyde kullansalar bari. kötü esprilere alet olmak istemiyorum. *

pompa enjektor

Vücuda ilacın belli aralıklarla birkaç defa ya da çok yavaş verilmesi gereken durumlarda kullanılan aletler. En önemli kullanım alanı sürekli insülin almak zorunda olan şeker hastalarıdır. çıkışı karına monte edilen ve yine aynı bölgeye sabitlenmiş insülin pompası kullanıcı tarafından yemek saatleri girilerek ona göre cilt altına insülin pompalar.

pitrius pubis

cinsel yolla bulaşan ve kasıklarda bulunan bir bit türü.

görsel

görsel

künt travma

kesici ya da delici olmayan bir aletle (gülle, top, sopa vs.) vücudun herhangi bir yerine (genellikle karın) alınan darbeleri tanımlamak için kullanılan sözcük öbeği.

koltuklanmış kargı vuruşu

mount and blade (bkz: at&kılıç) oyuncularının çok iyi bildiği gönderli silahlarda bir vuruş çeşididir. At üzerindeyken belli bir hıza ulaşınca elinizdeki mızrak otomatik olarak sürücü tarafından koltuk altına alıp desteklenir ve önünüzde tabiri caizse ne var ne yoksa devirir geçer. Biraz ustalaştıktan sonra karşınızda bu güce dayanabilecek zırhlı ya da zırhsız pek düşman kalmaz...

mirtazapin

depresyon tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. piyasada 15, 30, 45 mg'lık tabletler halinde satılır. Genellikle günde tek doz yatmadan önce alınır. ilk kullanılmaya başlandığında diğer antidepresanların da yaptığı gibi iştah artışı, uyuşukluk, konsantrasyon bozukluğu yapabilir. Yine tüm psikiatrik ilaçlarda olduğu gibi özellikle merkezi sinir sistemini etkileyen birçok ilaçla etkileşime girebilir. Yanında başka bir ilaç da kullanılıyorsa mutlaka uzmana danışılmalıdır ve tabii ki ilaç kullanılırken alkol alınmamalıdır...

pomad

Yağ oranı yüksek merhem çeşididir. Daha çok kuru ya da enfekte lezyonlar için kullanılır. Amaç emilimi arttırıp cilt altına nüfuz etmesini sağlamaktır. Bu bahsedilen yağ oranı sırasıyla artarak şu şekildedir: Losyon, jel, krem, pomad. Bunlar sadece ilacın veriliş şekilleridir. ilacın cinsine göre ağrı kesici, antibiyotik, nemlendirici vs. olabilir.

sözcü

Gazeteciliğin bugünlerde hakkını veren tek gazetedir...

http://www.odatv.com/n.ph...-neyin-pesinde-2101111200

hasodabaşı

Sarayda padişaha ait olan bölümlerin hizmetini gören kişilerin yöneticisi. Bunun içinde hasoda (padişaha aittir), harem, kutsal emanetler odası da vardır. bu makamın en ünlü isimlerinden birisi bugünlerde tartışmaların odağı olan muhteşem yüzyıl dizisinden herkesin tanıdığı pargalı ibrahim'dir. (bkz: pargalı ibrahim paşa). Bu makam padişaha yakınlığı nedeniyle çok önem arzetmekdir. Zira padişah nereye giderse (harem hariç) o da yanında bulunmak zorundadır. Dolayısıyla padişahın bir numaralı sohbet ve fikir arkadaşıdır. Nitekim bunun faydalarını pargalı ibrahim gayet iyi toplamış Osmanlı Devleti'nde yıllarca Kanuni'nin sadrazamlığını yapmıştır.

türkiye cumhuriyeti devleti

(bkz: tc) (bkz: te ce)

tc

(bkz: te ce)

te ce

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nden hazzetmeyen ayrılıkçıların devlete hitabet biçimidir. (bkz: tc)

kürt yazarlar sözlüğe kürtçe entry girebilmelidir

yanlış insanların yanlış yerde olduğunu kanıtlayan cümledir. açılmış ve açılmakta olan kürtçe sözlükler vardır.isteyen kürtçe entrysini gider orda girer.Entriye bir örnekle devam etmek istiyorum: Benim Rus bir arkadaşım var. Bildiğimiz ortak dil de ingilizce. Şimdi ben herife tuttursam da tuttursam olmaz arkadaş ben seninle Türkçe konuşacağım diye. Kime faydası var? Hem ne bilelim sövüyor musunuz, sayıyor musunuz? madem 45 milyonsunuz ne gerek var ekşi'ye uludag'a, gidin kendi yağınızda kavrulun vesselam.

Kürt kardeşlerim; kendi sözlüğünüz var, kendi radyonuz var, kendi televizyonunuz var, kendi dilinizi istediğiniz gibi öğrenip öğretebiliyorsunuz? Bir tek şey eksik o da Kürtçe'nin memleketin ana dili olması. *Bu da herkesin çok arzuladığı kürdistan devletinin kurulması demek oluyor ki aklı başında herkes böyle bir olayın ne Türkiye'ye ne de sözüm ona Kürdistan'a yarardan çok zarar getireceğini bilir. Siz hiç böl, parçala ve yönet diye bir şey duymadınız mı? Tut ki kuruldu kürdistan. Sanayi, sağlık, eğitim-öğretim, altyapı? Bunlar nerden gelecek. O sevmediğiniz Te Ce artık olmayacak. Evet amerika size yardım eder. Karşılığında??? Gelin etmeyin. Bu yol yol değildir. Hayır o değil, bir yandan da aşırı milliyetçi kesimin nefretini kamçılıyorsunuz. Yarın bir gün Hitler'in yahudilere yaptığı gibi biri çıkar, yettiniz ulen artık der, sonra 45 milyon 45 bin olur. benden söylemesi... (bkz: çeçenistan) (bkz: ırak) (bkz: afganistan)

mac

(bkz: membran attack complex)

membran attack complex

efendim şöyle ki: insan serumunda kompleman adı verilen ve karaciğer tarafından yapılan bir sürü protein vardır. mahalleye yabancı bir şey girdiğinde bunlar yok armudun sapı, üzümün çöpü deyip hooop aktive oluverirler. Daha mekana mahallenin abisi makrofajlar bile gelmeden bunlar bi bakarsın bakterilerin membranlarında eşşek kadar delikler açmışlar ve o bir yolunu bulsalar bizi yataklara düşürecek hain bakteriler su sızdırmaktalar *. ihbar üzerine mekana teşrif eden polis abiler * ulan bizi bunun için mi çağırdınız gafiller demeyip bakterinin bütün parçalarını incelerler ve çok kuvvetli hafızalarına kazınmak üzere mahalle bekçisine verirler. * *