bugün

8 aralık tarihinde yapılan zirveye katılımın çok düşük olduğu canım şehrim.
Dün ve bugün dışarda olduğum süreç içinde uyumamaya çalıştığım şehir. Uyursam ölürüm gibi geliyor çünkü, atkı matkı boşuna.
universiteyi okudugum yurdumun guzide sehridir. halkapinar les gibi kokuyordu umarim care bulmuslardir. bucaya giderken bir ataturk bustu var kiiii akillara zarar.
Anlık.
görsel
Arkadaşla buluşacaktık iZBAN grevde metro greve girecek. Napacam ben. En iyisi tarihi asansörün tepesine çıkıp edriiiyıınnn diye bağırayım.
küçük istanbul olmuş, trafik almış başını gitmiş ama istanbul trafiğini özleten şoförleri var.
alsancakta konakta deniz kenarında oturulmuyor denizden koku berbat. inciraltı bi nebze kafa dinlemeye birebir. (ilçelere laf etmiyorum çoğu tadından yenmez)
evlerin çoğu eski, şehre girince köye girmiş hissi uyandırıyor.
kentleşme, altyapı çok zayıf. çoğu yerde lavabolardan koku geliyor.
neyi mi güzel? bilmem yaşıyoruz işte.
görsel
Şu an karla karışık yağmur var süper bir gök kuşağı belirdi semada.
Ozledim hem de cok.
Saat kulesine kardan ata yapıyoruz lütfen iştirak edelim erimeden..
Neden bana yar olmuyorsun dediğim şehir.
ikidir bilet yakıyorum.
Memleket. Ana Ocağı.
Sokaklarını, caddelerini, arkadaşlıklarını her daim özlüyorum.
Hepsinden öte canım annemi tabi.
Bekle izmir yakında geliyorum.
Kısa süreliğine de olsa ayrılmak biraz koyacak ama evi de özledim. Bu yıl son yılım her şeyiyle yaşamak istiyorum. izmir sen güzelsin ama ben sana neden alışamadım ki..
izbanın hemen önünde ki harabe.
izmir gavur izmir derlerde inanmayın destan lar yazılan şehir yunanana yüzme öğrettiren şehir boyoz gevrek çiğdem otuz beş buçuk .
uzun zamandır hasretlik çekilendir
özlemdir izmir.
Bayraklı Sözde Los Angeles gibi ama Buca'dan pek bir farkı yok.
daha hiç gitmediğim ilimiz. gitmedim ama bomba, boyoz gibi güzelliklerinin tadına bakmışlığım var.
Sevdiklerime iyi bakmasını dilediğim şehrim.
Şu anda acayip soğuk olan şehir. Balkondan bir mandalina alayım dedim az daha paçavra gribine yakalanıyordum. iki saat dışarda tişörtle kalana serum takarlar valla. O kadar yani.
Arım balım peteğim
Gülüm, dalım, çiçeğim şehridir.

Birgün senin olacağım izmir!
Bekle beni!
Her solcunun ileride bir gün yerleşme hayali kurduğu memleket.
izmir artık eski izmir değil, havası bile bi değişik. sadece seferihisar ayrı bi güzel benim için.

sanki kıymışlar güzel izmir'e.
Çoğu insan izmir'in isminin, Yunanlılar'ın kullandığı Smyrna'dan geldiğini düşünür. Ancak Smyrna sözcüğü, gerçekte Tismurna kelimesinden türetilmiştir. Tismurna sözü Kültepe'de bulunan Hitit kil tabletlerinde geçmektedir. Yunanlıların Anadolu'ya göç etmesinden önce izmir'de Anadolu'nun yerli insanları yaşıyor ve bu şehre Tismurna diyorlardı. Aslında Smyrna olan tüm isimlerin Tismurna olarak değiştirilmesi gerekir.
Askerliğimi icra ettiğim,eşimle tekrar gidip gezmek istediğim şehir.
Aşırı soğuklardan Sonra aşırı yağmurlar gelmiş. Bir ben gelemedim amk.
Tüm Bucalı hemşehrilerimin gözlerinden öpüyorum.