bugün

An itibariyle birkaç günlük güneşli, ılık havadan sonra yağmur başlamış ve uykudan uyandırmıştır.
O kadar kötülenince üzüldü tabi o da napsın.

Sarılmak istediğim şehir.
Bugün gün boyu bildiğin Nisan ayını yaşatan şehir..tam alsancakta günbatımında bira içilecek gündü kaçırmadık tabii.. Şubattayız bozsun bi zahmet havası artık, yağsın gümbür gümbür.. Şubattayız sabahki havası şovdu resmen, normale dönüyor şimdi
izmir bir prensestir, bazen bir sevgili veya eş, bazen kız kardeştir, bazen de küçük bir kız çocuğu
izmir bir hayatın başladığı ama asla bitmediği yerdir
Özgürlükler şehridir izmir. Kahkahaları patlatmak için ne efsuna, ne votkaya, ne de viskiye ihtiyaç vardır.
Boş insanların kayda değer olmayan gereksiz memleketi.
Bir il. Pazartesi itibari ile 2 hafta bulunacağım. Nasıl oralar soğuk mu.
2 hafta boyunca ayaz var.
Şu an dolu yağıyor. Hiç gelme.
Bana inanmıyorsan hava raporlarına bak.
Daha çok ilçeleri güzel olan şehir.
bence ilçeleri merkezinden güzel olan şehir. ya da ben kalabalığı sevmem, belki bana öyle geldi.

bir de nereye gitsem biraya su koyuyorlar. ayıp arkadaş.
sakın arabanla gelme alt takım manyağı olup gidersin.
Ah benim güzel 5 yılım. Sadece herkesin samimiyetsiz samimiyetini sevemedim bunun dışında hakketen yaşanacak şehirdir. izmir’i izmir yapan bana göre pek çok farklı kültürün saygıyla bir arada yaşayabilmesidir. Bok kokan denizini bile özledim.
Babasının yanında kızını götürebileceğiniz, güzel ege şehri.
Kışın akşamları havası çok kirli oluyor. Soba gazlarından dolayı.
Egenin incisidir. Denizi yüzelecek gibi değildir ama manzarası değişilmez. insanları yardımsever ve herkes kendi hayatını yaşıyor banane havasındadır. Güzel şehirdir. Türkiyemin her şehiri güzel ama izmir bir başka...
Bugün havası güzel olan şehir. Konak'tayım.

görsel
daha dün erzuurmda oruc tutmadıgı için dayak yiyenler oldugunu iddia edenler bugun izmire hiçte özgür degil diyorlar. ironik geldi medeniyet sevişmek olsa istanbul sultanbeyli belediye parklarında yiyişen turbanlılar medeniyetin bayrak sallayanı olur.
Buca da bulutlanma başladı. Demek ki neymiş aldatıcı havada evde oturmak en iyisiymiş. Bu zamanlarda bu havalara güven olmaz izmir de.
çingene dolu memleket.
Altın güneşin sırmalar saçtığı şehir.

görsel
haziranda gideceğim şehir, evet.
Eski foçası beni benden alan yer..
Bir yıldır uzak kaldığım şehrim. iklimini özlediğim yer. Yaşanılası memleket. Bir o kadar da kentsel çarpık, sidikli kontesim.
Yalanlar yalanlar yalanlar
Bulutların ardındaki güneş gibi gerçek
Sevilmeye muhtaçken kimileri
Kirli avuçlara düşüverecek
Yağmur yağmur yağmur yağmur
...

görsel
Gene yağmurlu...
Ulen ingiltere'ye döndük be güneş yüzü göremiyoruz.