bugün

Kongrede konuşmamı yaptıktan sonra topuklu ayakkabıyla kumunda yürüyüp, çoraplarla serin sularına daldığım şehir.

Kumru yemeden döndüm en çok o konuda kendime kırgınım.
Biraz abartılmış bir şehir.
Bok kokusu sevenler için vazgeçilmez olan sehir.
Kotu yonleri varmi evet var ama karsiyaka iskeleden bostanliya kadar yurumek paha bicilemez bir aktivite hele bahar baslangici ise o denizin iyot kokusu ile cimenlerin taze kokusu sizi bambaska biryerlere alip goturur.
dünyanın en çok şişirilen şehri ünvanını kazanmıştır.
Dünyanın en berbat şehridir. Gerçekten fazlasıyla şişirilmiştir. Kızları filan da güzel değil. Kemalistler basmış hep burayı zaten laik laik dolaşıyorlar. Adam akıllı camii bile yok. Kesinlikle gelmeyin. Nolur artık gelmeyin.
Bir çeşit peyniriyle ünlü ilimizdir.
yavas yavas arkada bırakılan memleket.
izmiri severim.
gözlerine gönlüne iltifat ederim.
insanları güzeldir ancak cumhuriyetçi teyzeler bazen bıkkınlık verir. atatürk sevgisini o kadar bunaltacak şekilde yaşarlar ve yaşatırlar ki insana gına gelir. onlara rağmen bir insanın en mutlu olabileceği yerlerden biridir.
güzel izmir. güzel şehir.
memleketim diye söylemiyorum ama, eşsiz bir şehir izmir.

avrupai bir şehir yane. tamam, kabul ediyorum bok kokuyor ama biz bu durumdan muzdarip değiliz. bir izmirli olarak hayatımdan memnunum ben.

artık alıştık da denilebilir, ciğerlerimiz o kesif lağım kokusu ile dolmadan rahat edemiyoruz. ayrıca çekirdeğe "çiğdem", simide "gevrek" diyoruz.

elit, üstün, ayrıcalıklı, seçilmiş olmanın verdiği gururla. umarım düğünümüzü hollanda'ya gitmeden izmir'de yaparız hayrullah ile.

hayrullah sevgilim benim, akp ilçe teşkilat başkanıdır kendisi evleneceğiz kısmetse. evet.
bir arada yaşama kültürü, demokrasiye bağlılık, atatürk sevgisi ve cumhuriyetçilik gibi birçok konuda diğer şehirlerimizden ayrılan güzel memleketim.

maalesef bazı kendini bilmez hemşehirlerim ve art niyetli izmir düşmanları yüzünden haksız eleştirilere maruz kalmaktadır.

izmir'in başka olduğu sadece izmirliler tarafından söylenen bir efsane gibi yansıtılmak istenmekte o art niyetli grup tarafından. gel gelelim bu bir realite.

en son çok sevdiğimiz ilber hocamız da üstüne basa basa söylemiş gerçekleri.

o keyifli programı izlemek isterseniz:

https://www.youtube.com/w...?v=Lb1VQLB-bkc&t=226s
Yobazlardan sığınmak için gittiğim lakin beni Atatürkçülük ten soğutan şehir. Herkes sürekli Atatürk Atatürk deyip durmakta. Dincilerin Atatürkçü versiyonu gibiler. Çok yanılmışım izmir hakkında. Türkler her konuda yobazlarmis meğer
Güzel bir ege kenti.
Overrated kelimesinin hakkını sonuna kadar veren şehir.
Ileride işleri düzene koyup, yaşamak istedigim mükemmel şehir. Hayallerimi süslüyor resmen.
kısa şort giyen kızların mekânı.
görsel
Boyoz, Kumru, Lokma
izmir Köftesi, izmir Tulum Peyniri ünlüdür.
Uygarlığın öteki adı.

Buram buram hoşgörü, nezaket, vatan bayrak sevgisi kokan, imbatını, boyozunu, insanını sevdiğim şehir.

Bekle beni izmir!
Seninle, yanında, kucağında yaşamak istiyorum.
Halkının büyük bir çoğunluğu Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı olmayan şehir.
sanirim bilmeyenlere kuyruk acisi veren sehir. madem bilmiyorsun, neyine yorum yapmaya calisiyorsun ki? eksik kalin izmir'den, sizsiz daha iyi.
Bazen izmir gibiyim sımsıcak bi kumsal .
suriyeli istilasına uğramadan önce harikaydı.