bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  amerikan bir araştırma şirketi tarafından yapılan bir araştırmada dünyanın en gereksiz on kurumundan biri olan ordu.
  9 -1 ... aabi
 2. 2.
  2. dünya savaşında, hitler, ilk etapta basit gibi görünen bir görev verir bu koca modernize orduya; önce yunanistan'ı, sonra türkiye'yi işgal etmek. o dönem, yunan ordusu hala kurtuluş savaşımızdan kalan yaralarını sarmaya çalışan, kendini o döneme göre de fazla geliştirememiş, sayıca italyanlarınkinin dörtte biri büyüklüğünde bir ordurur. lakin, ilk italyan taarruz'unda, yunanlılar öyle bir ellerine verir ki italyanların, daha hedefte birkaç km ilerleyememiş italyanlar, alel acele roma'ya dönüp, liderleri mussolini'yi asıp kesip, "savaşı o istediydi, biz barışçıl insanlarız" modunda beceriksizliklerini örtmeye çalışırlar. almanları da yanlız bırakıp, üç kat fazla efor sarfetmelerine ve en sonunda savaşı kaybetmelerinde büyük bir etken olurlar.
  6 ... indoor rain
 3. 3.
  dünyanın en kötü askerleri avusturyalılardır fakat onlarda zafer tadabilsin diye tanrı italyanları yaratmıştır. (bkz: napoleon bonaparte)
  14 ... aabi
 4. 4.
  bir nato tatbikatı sırasında danimarka da bir bölgeye paraşütle iniş yapmaları gerekirken norveçteki bir kasabaya, halkın şaşkın bakışları arasında, indiklerine dair bir hikaye anlatılır.
  6 ... zaknafien
 5. 5.
  habeşistan* a saldırıp mızraklı kabileler tarafından bozguna uğratılan;hemen ardından trablusgarp a saldırıp yine yenilen fakat osmanlı tarafından trablusgarp kendilerine hediye edilince kıramayıp aldığı halde bu sefer de insanlıkdışı isyan bastırma girişimlerine rağmen elinde tutamayıp orayı da kaybeden süper beceriksiz ordudur.italyanlar ın atalarının roma imparatorluğu olduğu tezini çürütebilecek kadar beceriksizdir.
  8 ... disco inferno
 6. 6.
  yıllık askeri harcaması 27 milyar dolar tutarında olan; bu rakamla avrupa birliği'nin ingiltere, fransa ve almanya'nın ardından en çok askeri harcama gerçekleştiren dördüncü ülkesi, dünya genelindeyse en çok askeri harcama gerçekleştiren sekizinci ülke konumundadır. yıllık askeri harcamaları italya'nın gayrisafi yurtiçi hasılasının %1.53'ünü oluşturmaktadır. askerlik yaşı 18'dir. bir olağanüstü hal durumunda, silah altına alınabilinecek erkek vatandaş sayısı ise 11.500.000'dir.
  2 ... leggare
 7. 7.
  gaibiyete hasret olduğu söylenen ordudur.
  2 ... dervisabdi
 8. 8.
  adolf hitler'in "ben italyan ordusu nerdeyse zafer ordadır sanmıştım, meğer zafer nerdeyse italyan ordusu ordaymış" dediğidir.
  11 ... max cady
 9. 9.
  italyan askerlerin oluşturduğu ordudur. * *
  3 -2 ... vivendi
 10. 10.
  cok basiretsiz bir ordu oldugu soylenegelmiştir.
  1 ... kabardinka