bugün

pompa şehri.

her köşesi bana seksi anımsatıyor amına kodumun şehrinin, bildiğin günah her içinde yaşanan her anı.

oyşhhh.
Trafik çok sorun oluyor.
para yeme şehri. onun dışında arkana bakmayacak, şehre bir daha uğramayacaksın aga. trafiği insanı bezdirir de bezdirir.
çok özlediğim şehir. çocukluğumun ergenliğimin ve gençliğimin bir kısmının geçtiği, ama uzun zamandır hasret kaldığım, tv. de gördüğümde boğazımın düğümlendiği şehir.
an itibariyle 24.5 derece olan güzel şehir.
bir rüyadır istanbul. bazan da kabus hadi bismillah....
bir yanım bir an önce çekip gitmek istiyor. bu şehir bana göre değil diyor. diğer yanım sokaklarda kaybolmak, sahil boylarında yürümek, tiyatrolarında gezinmek istiyor. ben istanbula ilk geldiğimde otobüse binecekken kuzenim "istanbul eroin gibidir. bir başlayan bırakamaz" demişti. haklıymış.
Bu Şehr-I istanbul Ki Bi Misl Ü Behâdır Bir Sengine Yek Pâre Acem Mülkü Fedâdır.
Canimin ici sehir... senden vazgecmeyi hic dusunmedim...
Manuş Baba'nın seslendirdigi cok guzel bir sarki tavsiye edilir.
"Ulan bunu sen de bilirsin istanbul
Kaç kere yazdım kimbilir
Kaç kere kirpiklerimiz kasaturalara dönmüş diken diken
1949 Eylül'ünde birader mirc ve ben
Sokaklarında mohikanlar gibi ateş yaktık
Sana taptık ulan
Unuttun mu
Sana taptık. "
Dünyanın merkezi.
Elektriğin geldiği il.
Okmeydanı gazi nurtepe şuan karışmış vaziyette, sokalarda çatışmalar var.
özlenesi güzel şehir...
bi türlü sevemedim ben bu şehri. anadolu desen değil avrupanın yanından geçmez. az şey mutlu etti burada beni. kadın kabuledilen bir şehir kadın şehirleri sevmiyorum galiba ben. bunaltıcı geliyor. en sevdiğim semti fatihtir orda doğdum büyüdüm, yolum oraya düştükçe de mutlu oldum.
"istanbul böyledir: "Yaşanmaz burada" der, çeker gidersin; üç gün geçmeden özlersin..."

Mustafa Kutlu
türkiye'nin aynı anda tek yaşanılabilir ve en yaşanılmayacak şehri olma özelliğine sahip çelişkisine hayran olunacak şehridir.
nefretlik şehir.

lakin gelin görün ki sağladığı imkanlar açısından koca ülkede başka alternatifi de yoktur bu şehrin.
Havasi bir soguk bir sicak şehir.
tutunucam ulan sana. ne zorluk çıkartırsan çıkart bırakmıcam yakanı. yapışıcam yakana direnicem. sonra gece olacak gidicem üsküdar sahile. sigaramdan bir fırt çekicem. boğazı seyredicem.

yapıcam bunu.
wonders of the city.
bir günü bir gününü tutmayan şehirdir. bazen Tevfik fikret'in bazen ise yahya kemal beyatlı'nın dizeleri gibidir.
Trafiği intihar etmelik olmuş durumda.
marmaraydan ve m4 metrosundan allah razı olsun o olmasa gebercem.
Morissey in bir şarkısının adı.