bugün

catilarin renk skalasina dönüşmesini saglayan havadir. yarim saat icinde once beyaz, sonra açık kiremit rengi, kiremit rengi, koyu kiremit rengi ve tekrar beyaz.. noluyo lan?
başakşehir'i haritadan silmiştir. beyaz kusursuz bir leke olarak görünüyoruz uzaydan.
Inişleri çıkışları olan bir havadır. Kizlar gibi özel zamanlari vardır.
gebze de de aynı hava şartlarına maruz kalıyoruz. dışarı çıkacaktım. ilj baktım güneş var rahat bir şeyler giyerim dedim saçımı başımı yaptım bir daha baktım güneş falan yok. Çok ilginç.
zaman zaman güneş açarak kar toplaması yapmaktadır. thy 127 uçuşunu iptal etmiştir. uçmadan önce havayollarının internet sitelerine bakmak farzdır. tabi ki insanın akılan neden bu havada bir yerlere gidesin diye gelmektedir. sayın pilot ve hostes uludağ sözlük üyelerimiz kapsama alanı dışındadır.
beyazlara bürünen şehir.

uzun zamandır böyle kar görmemiştim.
Damacanadaki su bittiğinden dolayı musluk suyuyla yemek yapmak zorunda kaldığım şehir. Kokusu rengi falan hiç iç açıcı değil, umarım ölmem.
Zamanın çok çabuk geçtiği, canın sıkıldığında deniz kenarına inip sakinlediğin,arkadaşlarınla sohbet etmek için mükemmel yerlerin olduğu, fotoğraf çekmek için tarihi mekanları çok güzel kullanabildiğin yeditepeli şehrimizdir.
Turkiyenin en iyi en guzel şehridir.
insanı mutlu eden bir şehir değil, sadece kendi kaosuna çok alıştırdı hepsi bu!
bahardan peşin peşin yaşanıp ilk ödemenin ocak 2016 da yapılacağı havadır.
Dunyanin butun sehirleri yok olabilir, fakat istanbul gonullerde yasamaya devam eder...
kara kara bulutların kol gezdiği şehir.
30 dakikada gidebildigin bir yerden geri donus suresinin 3 saati bulabildigi memlekettir.
Doğduğum, sokaklarında çocukluğumu yaşadığım, okula başladığım, üniversiteyi okuduğum yetmezmiş gibi askerliğimi de yaptığım şehirdir. Sanırım bana aşık ancak ben de boş değilim kendisine karşı.
görsel
kalabalıktan sonu gelecek şehir , sığamıyoruz amk.
bu da yetmezmiş gibi , kürtlerden sonra bir de suriyeyiler çıktı başımıza.
doğduğum şehir, kutsal toprağım, aziz vatanım.
havanın patlaması yakın olan karamsar şehir.

(bkz: yağmur)
okuduğum, aşık olduğum, beni büyüten şehir.
(bkz: aşk)
iSTANBUL VE SEVDA

istanbul’ la gittiğinden beri küsüs sevgilim
Ne selamlaşır olduk ne de hal hatır sorar
Gittiğinden günden hep soğuk mesela
Bir türlü ısınamadı ve ısıtamadı beni.
insanları istanbul’un güruh gibi amaçsız, manasız
Yolları istanbul’un hep dolu hep tıkboğaz hep cansıkıcı.
En güzel bildiğim Eminönü de hırçın, denizi dalgalı ve tedirgin,
En ben gibi dediğim Kadıköy yabancı; Üsküdar kimsesiz, hep mutsuz.
Dün dayanamadım ve dertleştik biraz önce ben sordum ona
Nedir bu mutsuzluk, bu hüzün, bu keder , bu boşluk?
Herkesle dedi en başta samimiyiz ve ben çok güzelim çok alımlıyım,
Hep yaşanası, en kadim dostum ta ki ızdırabı başlayıp gerçekten beni anlayana dek.
Anlayacağın gibi dedi bence sıkıntılı olan sensin anlat bakalım ,
Anlatacak çok şey yok dedim aslında bildiğin gibi,
Israr etti derdin olmasa beni bu gözle görmezdin dedi.
Anlatayım o zaman dedim ve gözlerim dolmuş öyle dedi istanbul.
Bir yanım eksik dedim, en kıymetlim en anlamlı yanım yok bu ara,
Ben bende değilim dedim neşem, huzurum, mutluluğum yok
Hayatımın ılımlı tarafı eksik, hep soğuğum hep kırılgan,
En acısı dedim sen bile şirin görünmüyorsun, tatlı gelmiyorsun bana
Çok uzatma dedi istanbul daha fazla yüzüme vurma gerçek benliğimi,
En az benim kadar sende suçlusun arkadaş ,
Sen Sevda sız kalmışsın…
Ben senin Sevdan olunca anlamlıyım, o zaman mutluyum , o zaman yaşanasıyım.
Sevdan olmadı mı istanbul hep hüzün hep keder hep tedirginlik ve sıkıcılık senin anlayacağın.
tamamen yozlaşmış şehirdir. bu şehri komple yaksan bile arınmaz. tarihten beri roma döneminden önce bile dünyanın en yozlaşmış şehirlerinden biri olmuştur. roma zamanında da şehir hastalıklarla, veba, ölümler, kıyımlarla boğuşmuştur. şimdi de yobazlarla ve it kopukla boğuşuyor. dünyanın en çok camisi olan şehrinden bahsediyoruz. bu insanlar namazdan çıkıp günahtan arınmıyorlar.

batman begins filminde şehrin geçmişte nasıl temizlendiğinden bahseden bir dialog vardır.
nüfus yogunlugu ile artık bku cıktı.

devletin anadolu'daki bircok ilde sanayilesmeye gitmesi ve istanbulda'ki nüfusu dağıtması lazım.
her seye ragmen özlenen sehirdir.
biraz tarih, biraz kalabalık, biraz egzoz, birazda kanalizasyon.