bugün

istanbul ilk Sıraya Yükseldi Yayımlanan rapora göre, istanbul 2015 yılında New York ve Singapur’u da geçerek en fazla ziyaret edilen 5’inci şehir olmayı başardı.

--spoiler--
istanbul, 2014 sıralamasında gerisinde kaldığı New York ve Singapur'u da geçmiş oldu. ingiltere'nin başkenti Londra 18.82 milyon turistle sıralamada ilk sırada yer alırken, 18.24 milyon turistle Tayland'ın başkenti Bangkok ikinci sırada yer aldı. Bir finans firması tarafından yayımlanan ‘Bir gecelik en çok ziyaret edilen kentler' listesinde istanbul 2014 yılına göre iki sıra yükselerek 5'inci sıraya oturdu. emlakrehberi/ 9 Haziran 2015
--spoiler--
uzakta kaldıkça daha da özlemi artan şehirdir.
uzak kalınca özlenip neler neler yapılır diye planların yapıldığı, şehirde olunca da ef ne yapacağım yea diye düşünülüp durulan şehirdir.
beni depresyona sokan şehir.
havaya bak havaya.
bahar geldi lan, cıvıl cıvıl olman lazım senin.
istanbul'da ingiliz desteğiyle ışid operasyon yapacakmış. bunun da haberini twitter' dan verdi.

aklınca ingiliz vatandaşlarını uyarıyor.

https://twitter.com/WUAtt...09832363548352513/photo/1
26 yılımı ... Attı 27 ye dikti aklı.
özlediğim şehirdir.
taşı toprağı altın sayılan .dünya tarihinin baş rol oyuncusu .medeniyetler beşiği .19 milyonluk nüfusu ile türkiye nin en büyük şehri ayrıca çoğu ülkenin nüfusundan büyük şehir ülke .
Anası ağlatılan şehir.

Bakın bizi geçtim. Şehre adam akıllı turist gelsin istiyorsanız şu suriyelileri şehirden atın.

Sokağa çıktığınızda istanbul mu orta doğu şehri mi anlayamayacak hale geliyoruz. Daha ne kadar mahvedeceksiniz bu şehri merak ediyorum.
trafiği insana cinnet geçirtir. o dur kalklar yokmu, kafamı camlara vurasım geliyor.
Aşıkların ve yalnızların şehri.
yaşanmaz sadece gezilir ama parası olana her yer yaşanabilirdir.
hem kendine aşık ediyor hem kendinden nefret ettiriyor.

ne kadar da kadınlara benziyor bu şehir.
bakire bir orospudur.
kadına benzetmeyeni sikiyorlar, hele orospu kadına benzetmeyeni iki kere sikiyorlar. benden söylemesi.
saçma sapan anlamlar yüklenen oros... pardon şehir.
80-90 arası yıllarda istanbul'da yaşanırmış eski büyüklerim hep öyle diyor şuan bildiğiniz şehir ağlıyor.
Türkiye de her dört kişiden birinin yaşadığı şehir.

Her 2 sivaslıdan 3 nün yasadığı şehir.
Doğma büyüme istanbullu olarak şunu diyebilirimki denizi olmasa 1 dk durmam .
Anlayana sivrisinek saz, anlamayana istanbul' u soksan az şehridir.

Dipnot: ağır küfür, hakaret, cinsellik ve şiddet içerir.

Ayrıca trafiğini sikeyim, Sahildeki radarlarını sikeyim, Kırmızı ışığını sikeyim.

Orhan veli şimdi ne derdi acaba?

Önce hafiften bir co2 esiyor, gidemiyor arabalar yollarda...

Lanet olası istanbul!
yine dönüp dolaşıp geldik lanet olası şehire.arkadaş bir memlekette sabahın altısında nasıl trafik olur ya?hala aklım almış değil.insanların para kazanma hırsı ile dolup taşmış bir şehir olmuş istanbul.
sabah otobüsle izmirden istanbula gelirken belediye otobüslerinin içine bakayım dedim,insanların hepsi bitmiş,tükenmiş.sanki bitse de gitsek havasında hepsi,sabahın körü olmasına rağmen.insanların hepsi mutsuz fazlasıyla monoton bir hayat yaşıyorlar işin garibi sabahın köründe tüm otobüsler tıkış tıkış.insanlar hep bir yerden bir yere koşuşturuyor ve bu insanlardan bundan bıkmış ama ellerinden bir şey gelmiyor.her gün küfrede küfrede uyandıkları yataklarından küfrede küfrede yatıyorlar ve bu yataklardan küfrede küfrede kalkıp küfrede küfrede yatacaklar maalesef ki.
Taşı, toprağı anı dolu, siktigimin kentidir.
bir sengine yekpâre acem mülkü fedadır...

ey istanbul, niçün ankaradan gelen sinyaller bu kadar sıkar içimi, yutsan ya şu ankarayı? bitse ya bu çile...
manuş babanın istanbul şarkısını akıllara getirir.

ay geceden ötede, uzakta
bir küçük pervaz önünde, vapurlar
sardunyam bana küsmüş, ağlar
dayanmaz artık adam, ağlar
dayanmaz istanbulda, ağlar
2 haftada kendinden tiksindiren şehir. gitmek için debelendiğim, gereksiz anlamlar yüklediğim bir yermiş bir kaç günde anladım. ismini duymaya, televizyonda ondan kareler görmeye tahammülüm yok. orada yaşamaya da... ama 2 gün sonra ne yazık kı yine orda olacağım. istanbuldan tamamen ayrıldığım günü tez zamanda görmek istiyorum çünkü o gün benim için yola, telaşa, kaosa veda ettiğim gün olacak.

siz siz olun ne olduğunu bilmediğiniz şeylere gereğinden fazla anlam yüklemeyin.
istanbul, insanın ömrünü törpüleyen lanet bir yer. başka bir şey değil.