bugün

Çok yakın gelecekte Türkiye'de uygulanması için türk telekom'un hazırlıklarını yaptığı teknolojidir. internet altyapısını kullanarak digital televizyon yayını yapabilmeyi sağlayan bu teknoloji sayesinde istediğimiz filmi istediğimiz anda izlememiz mümkün olacaktır (video on demand) hem de uygun televizyonlar aracılığıyla televizyon git gide video konferans gibi interaktif işlemleri de yapabileceğiniz bir istasyona dönüşecektir.

söylenene göre bu teknoloji için henüz uygun bir internet altyapımız yok. En az 3.5 mbit olması gerekiyormuş hızın. Bir de uygun televizypn bulmak gerekecek.
bu sene haziran ayında türkiye'ye gelmesi beklenen sistem.
içine bilgisayar kaçmış tv

işten eve geldiniz, sevdiğiniz dizi çoktan başlamış, hemen yayın planını açıp diziyi en başından izlemeye başlıyorsunuz. o arada TV'nin sol üst köşesinde "görüntülü telefonunuz var" ibaresi çıkıyor. bir tarafta diziyi sessizce izlerken açılan küçük kutuda eşinizle görüntülü konuşuyorsunuz. eşiniz işinin uzadığını, geç geleceğini söylüyor. telefonu kapatıp diziye devam ediyorsunuz. dizi sırasında nedense tam da size hitap eden bant reklamlar çıkıyor karşınıza. derken karnınızın acıktığını fark ediyorsunuz. hemen yemek kanalından bir pizza sipariş ediyorsunuz. pizzanın geldiği an eşinizde geliyor. birlikte pizzanızı yerken birlikte izlemek üzere bir film satın alıyorsunuz.
isci partisi'nin iktidara gelmesi durumunda, kurulmasi olasi televizyon kanali.
arena-tr gibi sitelerde reklamı yapılan aletlerle izlenebilen bir nevi internet tv.
Internet üzerinden HD kalitesinde ve çeşitli artılarla TV izlemenizi sağlayan bir servistir...

Ancak IP TV servisinden yararlanabilmeniz için minimum 12 mbit'lik bir internet alt yapısına sahip olmanız gerekir. Aksi takdirde sık sık kopma, donma gibi problemlerle karşı karşıya kalırsınız. Digitürk'ün sinema kanallarının mantığında film kiralama servisi vardır. satın alacağınız filmi izlersiniz. HD kalitesinde, vereceğiniz kıstaslara göre hizmet alacağınız bir servistir. TTNET tarafından kendi personeline test yayını yapılmaktadır. Müşteri hizmetleri numarası 444 IZLE'dir...
bu altyapı ile ttnet nah kalkar bu işin altından diye özetlenebilecek servis.
hacı sen daha 1 mbitlik bağlantıyı doğrudüzgün veremiyorsun ki nasıl yapcan bu işi?
ha tutat süperonline gibi fiber internet döşersin tekrardan o zaman olur bak. telefon hattı üzerinden nereye kadar di mi?
süperonline'da dahil diğer tüm internet servis sağlayıcılarının altyapılarını sağlayan TTNET tarafından 16 ve 32 mbit bağlantı hızına sahip VDSL 2 kullanıcıları ve hattı 12 mb'i destekleyen ADSL aboneleri için tanımlanmış bir hizmettir.

Ayrıca TTNet diğer tüm internet servis sağlayıcılarının (kablonet ve süperonline'in fiber interneti gibi bazı internet çeşitleri hariç) altyapılarını da sağlamaktadır.
"şu 1 mbit'in hakkını ver de ipi, sapı senin olsun birader" dedirten uygulama.
her ne kadar mevcut internet altyapısının hakkını tam olarak veremeselerde ip tv için çok ciddi yatırım yaptıklarına bizzat şahit olduğum teknoloji. şahsen ip tv yaygınlaştıktan sonra şu an kullandığımız tüm yöntemlerin*** tarihin tozlu sayfalarında yerini alıcağını düşünmekteyim.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.