1. 1.
  ergenlerimizin kendilerini kaptırdıkları akım. bir numaralı kural ne olursa olsun üzgün duracaksın. sonra gothicliğe kaçmadan siyah giyineceksin, dapdar pantolonlar olmazsa olmaz. dudağında piercing bulunan erkekler ve kızlar makbuldür. ayrıca bu tiplerin tipik fotoğraf çekimi ellerini ağızlarına getirip, gözlerini irice açıp, şaşkınlık ifadesi verilmesidir. katlanılmazdırlar.
  88 -4 ... vera
 2. 2.
  kafayı hafif sağa eğip, hayat çok kötü, beni kimse anlamıyor, sivilcelerim de çıktı, sevdiğim beni terk etti konularında şarkı yazma/söyleme akımıdır.
  (bkz: emo rock)
  44 -3 ... murphy
 3. 3.
  "bakkal amca ekmek var mıydı" gibisinden bir ses tonuyla konuşan, "off yaa hayat çok kötüüee" diye mırıldanan, kafayı yana eğip hüzün modunda takılan, sorunları yokken sorunu varmış gibi davranan, saçlarıyla tek gözünü kapatan, ucuz goth imitasyonu bünye; lakin kesinlikle goth değildir.
  15 -2 ... soul forged sin
 4. 4.
  üzülüp üzülüp duran ilginç güruh.. Kendilerini kesen versiyonları da az değildir.

  http://uncyclopedia.org/wiki/Emo
  6 ... double cross
 5. 5.
  emolar kendilerinin de nedenini bilmedikleri bir şekilde sürekli üzülürler herşeyden nefret ederler,çevresindeki insanlara böcek gibi bakarlar.hep "hayat iğrenç, herşey iğrenç, mutluluk diye bir şey yoktur, aman tanrım çorbam tuzsuz olmuş gidip kendimi öldürmem gerek,kimse beni sevmiyor,ölmek istiyorum " felsefesi ile hareket ederler.hatta "hissedebilmek" için* bileklerini keserler*. ve bu kesikleri punkların ve gothiclerin de taktıkları damalı ya da çizgili bilekliklerle kapatırlar. ama nedense "yanlışlıkla" o bileklik kayıverir kolundan.*

  sonuç olarak emo felsefesini anladıktan sonra iyi gider.
  https://video.uludagsozluk.com/v/emo-4957/  (bkz: tickle me emo)
  18 -1 ... tazefasulle
 6. 6.
  halk arasında ilhan mansız modeli olarak bilinen saç modeli yanısıra oje ve ruj gibi her metropol erkeğinin kullandığı araç gereçleri fazlaca kullanan duygusal yaratıkcıklar.
  7 -1 ... cavo
 7. 7.
  punkların uzatılmış halidir. Biraz metalcilerden, biraz punklardan bişeyler alalım da şöyle ortaya karışık birşeyler yapalım mantığının ürünüdürler.
  5 -2 ... aria galactica
 8. 8.
  emo'lar asıl olarak duygusal kişiler olmakla beraber bazı punk insanların " abi onlar gay olmuyor mu? " diye kendi aralarında tartıştıklarını duyabilirsiniz. *
  9 -2 ... schizofrenne
 9. 9.
  http://youtube.com/watch?v=tPLPdUsFfAs+
  2 -1 ... darklove
 10. 10.
  an itibarı ile makinaya katılmış insanlar topluluğu. saçlar cool, kıyafetler cooool, tarz tamam. hepsi de coooolll beeeee. bu kadar mı cool olunur kardeşim.

  http://www.vampirefreaks.com adresinden bahsetmiştir kendileri.
  6 -4 ... filleri kurtaran adam