bugün

Geleceğe dönüş filminin senaristinin yaptığı müthiş filmdir. Gece izlenesi en güzel filmlerden biridir. Çok etkileyici ve güzel bir film.
mutlaka izlenmesi gereken, peri masalı tadında ama çok güzel dersler de veren bir film. puanım 10 üzerinden 10.
kahraman arketipi nin entrisi sayesinde haberdar olup izlediğim bir film. yer yer absürtlükler var, en beğendiğim sahne çakma sanat müzesiydi. fazlasıyla ironik bir sahne.

film de buram buram big fish havası var hatta çok fazla benzerlikler var.big fish'i beğenen bu filmi de beğenir.

masalsı ve hoş bir film.
2002 yapımı 116 dakikalık macera/komedi/fantastik kategorili, bob gale'in yazıp yönettiği fevkalade film. 7.7 imdb puanına ve 2 ödül/5 ödül adaylığına sahip filmin bütçesi 7 milyon dolardır. Sadece, muhteşem kadrosu için bile baş tacı edilebilir. james marsden, gary oldman, christopher lloyd, michael j fox.

Yıllar önce tesadüfen* izlediğim, izlemekle kalmayıp arşivime eklediğim ve her doğum günümde izlemeye yemin ettiğim harika yapım. benim için filmden ötedir. Bob gale'i, hayatımın serisi olan back to the future'ı sinema dünyasına kazandırdığı için çok severim. Bir de bu filmi yapınca, sevgim bine katlandı.

Üzerinde mumlar olan pasta ve sadece bir dilek hakkı.. ben de o.w.grant'ın gelip dileğimi gerçekleştirmesini istiyorum, ne kadar çocukça değil mi? işte böyle hayalperest olduğum için yaşama gücü buluyorum * ayrıca o.w.grant hayatımda gördüğüm en tatlı dilek cinidir görsel
tanım yapmakta zorlandığım bir film. her anını dikkatlice izledim. film ayrıntılarla dolu. tekrar, tekrar, tekrar izlenilmesi gerekir.

filmden hoşuma giden sözlerden biri ise;

hayat; kırmızı bir maçadır.
muhteşemdir. izlediğim en iyi 3 film arasında kesinlikle yer alır.
Kimi zaman hayatın keşmekeşinden sıkılıp küçük bir balıkçı kasabasına yerleşmek isteriz ya; bu film bize dur bir de bu açıdan bak, şöyle şöyle yap deyip bir şans daha veriyor. Her doğum gününde hatırlanan, hatırlanması da gereken filmdir ayrıca.
(bkz: kafamda deli sorular)
* *aşk, seks, adalet, dürüstlük, sanat ve uyuşturucuyu gerçek üstü açılardan ele alıp eğlenceli göndermelerle anlatan fantastik ve mükemmel oyuncu kadrolu bir varolamayan yol filmidir.
tavsiye edilebilirlik oranı yüzde on bin yüz milyon* olan seyirliktir.

--spoiler--
hiç bir şey tesadüf değildir. sonsuz evrende imkansızın kaçınılmaz olduğu bir yer mutlaka vardır.
--spoiler--
hayatim boyunca izledigim en anlamli filmdir. gunler oldu izleyeli ama hala aklimdan cikmiyor. en zor zamanimda yuzumde bir tebessumle izledim. ben de 22 yasindayim ve ben de bir cevap istiyorum... lutfen....
seyretmeyenin çok şey değil ama güzel bir şeyler kaçırdığını düşündüğüm, gerçekten harika bir film.
geç de olsa izlediğim için kendimi şanslı olarak hissetmeme yol açan filmdir.

yıllardır, hatta belki de hayatım boyunca izlediklerim içinde en güzellerinden. izlemeden ölmeyin!
bir gencin doğum gününde dilek tutması üzerine gerçekleşenler anlatılmakta; süfli olarak bu şekilde indirgeyebiliriz. kimi zaman ulan içime doğdu bir şeyler dediğiniz yahut dejavudür bu diye tasnif ettiğiniz ya da ben hayal görüyorum ya dediğiniz tüm bu öbekleri toplamış adam bundan film yapmış. üstelik senaryo da kendisine ait bob gale'in. diyebileceğim şudur ki hani bir zamanlar ne biliyoruz diye türkiye'de gösterime girmiş bir film vardı. hayattaki şeylerin her birinin olasılıktan ibaret olduğunu söyleyen ve zilyon tane de bilimadamı tarafından desteklenen bir dokumantary. evet ona benzemekte. ve spice odyssey adventure olduğu için de breakfast cluba. izleyin lan bu filmi. oyuncular daha da bomba:

bir adet gary oldman
bir adet michel j. fox
ve elbette bir adet matthew edison
ve elbette ki one flew over on the cuckoos nestden hatırlayacağınız christopher lloyd.

bunu izleyen bunları da izler:

(bkz: what the bleep do we know)
(bkz: the breakfast club)

(bkz: euphoria)
--spoiler--
ilginç bir detay da filmin başında piposundaki maymunun çenesi kırılan o.w grant ın kendisine yeni bir pipo yollamasıdır.
--spoiler--
filmden öte yapım..insanı arabasıyla otobana çıkıp, kendini kaderin ellerine bırakmasına özendiriyor..hikayeleri, anlatımı, tarzı çok iyi.

(bkz: ruhu hafifleten filmler)
kesinlikle arşivde bulunması gereken çok ilginç bir senaryoya sahip eğlenceli harika bir film.
defalarca karşılaşmama rağmen baştan sona izleme fırsatı bulamadığım enfes bir film... dvd si tırım tırım aranmaktadır.
Bir Gece Cine5 izliyorsanız ansızın gelebilecek olan film, başlangıçta bu film nasılmış herhalde gençlik filmi falan derken izlerken derin kurgusu ve olağanüstü diyaloglarıyla sizi ekrana bağlayan süper kaliteli film. Yazan ve yöneten bob gale'i ayakta alkışlıyorum bu arada imdb'de hakkını yiyorlar:
http://www.imdb.com/title/tt0165832/
felsefesi olan nadir filmlerdendir. cine 5'te neredeyse 10 günde bir verilmektedir. * *
en fazla hakkı yenmiş filmlerden birisi. oysa ki bir fight clup veya requiem for a dream gibi fenomen olabilecek kapasitede, harika diyaloglarla bezenmiş basit fakat derin bir kurguya sahip şukela film.

--zararsız spoiler--
filmde otostop çekerek erkeklerle haz alma amaçlı sevişen bir kıza rastlayan kahramanımız hatunu öyle bir dumur eder ki... hayır sizin bildiğiniz şekilde değil. izleyin, izleyin, izleyin...
--zararsız spoiler--

ayrıca; dvd si çıksa da alsak lan.
Back to the Future serisinin yazarı Bob Gale'in kaleminden çıkan film. 2002 yapımıdır.

http://www.sinemaestro.co...&id=318&Itemid=32
her karakteri ayrı bir klinik vaka olan spor esnasında beyne giden oksijen misali zihin açıcı işlevselliğe sahip tahmin edilemez olaylar örgüsü, masal tadında bir yol filmi. iskambil kağıtlarının esrarı kitabının bu filme ruh vermiş olması muhtemel ve kurt russell'in kıytırık bir rol de olsa masala dahil edilmesi ise güzeldi.

--spoiler--
Deneyimlerin yüzünden bütün kupaların kırmızı ve maçaların siyah olduğunu düşünmeye koşullanmışsın. Şekilleri benzer olduğundan zihninin bunları eski bilgilerine göre değerlendirmesi, farklı olduklarını
düşünmesinden daha kolay. Görmeyi beklediğimizi görürüz ve bu her zaman gerçekte olan şey değildir.
--spoiler--

ha bir de euphoria olayına ilişkin bilgi bizde kalmamış depodan getirteyim abi:http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?id=2315903
(bkz: amy smart)

turk versiyonu e-5 tir.
şu an cine5 te oynayan film, izleyin, izletin.
izlenmesi gereken filmlerden.

bu filmi sadece ben biliyorum sanıyordum çünkü kime sorsam izlemedim, duymadım falan diyordu. vay be epey beğenen varmış oysa ki.