bugün

başrolünde michael j fox ve christopher lloyd'un yer aldığı çok eğlenceli 3 filmlik seri.
marty mcfly adlı bir gencin (bkz: michael j fox) cılgın bir doktor olan emmet l brown (bkz: christopher lloyd) ile zamanın icindeki eglenceli maceralarını anlatan, simdiye kadar yapılmıs film uclemelerinde, en cok diger bolumleriyle baglantı kuran, 1985 yapımı bilim kurgu filmi...

(bkz: back to the future)
guzel filmdi. Hala o basroldeki genc cocugun kırmızı fender strat'ını hatırlarım.
(bkz: geleceğe dönüş)
zamanında böyle bir haber çıkmış ve beni heyecanlandırmıştı.http://www.intersinema.com/haber/haber.asp?id=2261 daha sonra birkaç yerde daha duydum umarım en yakın zamanda gerçekleşir.
gelmis gecmis en iyi bilim kurgu serisi.
dünyanın gelmis gecmis en iyi filmi, bıktırmayan yegane film !!! devamını cekilmesini bekliyoruz! oyle bir soylenti var yani...

zamanın ötesinden gelen edit : tam 6 yıl olmuş ama hala aynı fikirleri benisemekteyi. devamı gelmiycek gibi ama belki de yeni moda 3d versiyonu falan çekilebilir. ne dersiniz hoş olmaz mı? *
defalarca izlenecek filmlerden olan back to the future serisinde 2.si 3 zamanı birden konu alması sebebiyle en iyisi
zamanının en iyi filimi her defasında izlediğim ve sahneleri ezberlediğim filim. *
bir kuşagın ilgiyle takip ettiği,michael j.fox'a çocukça beslenen aşk yüzünden daha da ilgiyle sevgiyle takip edilesi, eğlenceli bi okadar da hüzünlü film.(anne babanın gençliklerine dönmek...)
çaldığı rock n roll parçanın hastası olduğum michael j fox un oynadığı film serisi.
izlemekten bıkmadığım bazen durduk yere izleme ihtiyacı hissettiğim film
geçmişte olduğu gibi gelecekte de çok çok özel bir yere sahip olucak anliyacağiniz back to the future
bu filmde kullanılan de lorean marka araba malasef filmde kullanılıp reklam yapılmasına karşın pek tutmamış ve üreten firma iflas edip kapanmıştır.
(bkz: dmc)
Yıllar yılı dorduncusunu bekledigim ve beklemeye devam edecegim süper seri...
Yönetmen : Robert Zemeckis
Oyuncular : Christopher Lloyd, Lea Thompson, Michael J. Fox
Tüm zamanların en fazla gişe hasılatı yapmış filmlerinden birisi! Steven Spielberg zeka, hayal gücü ve bulaşıcı bir dehaya sahip, zaman sınırlamalarını aşan bu fantastik komediyi sunuyor. Marty Mcfly (Michael J. Fox), çılgın profesör (Christopher Lloyd) tarafından icat edilmiş plütonyumla çalışan bir zaman makinesiyle 1955'li yıllara geri giden 18'li yaşlarında tipik bir Amerikan gencidir.
Zamana yaptığı bu histerik ve sürprizlerle dolu yolculuğu sırasında Marty'nin geleceğe dönebilmek için garantilemek zorunda olduğu çok önemli bir şey vardır...*
marty mcfly'in annesiyle babasini okul balosunda bulusturdugu bolumde caldigi johnny b goode parcasi muthistir. chuck berry'nin parcasidir ve insani garip bir sekilde mutlu eden, gaza getiren bir parcadir.
hayatımdaki izlemiş ve izliyecek olduğum bütün filmler bir yana bu film bir yana dediğim, tatlı bir rüya ve terapi tadında olan, bana hissetirdiği duyguları kelimelere tam olarak hala dökemediğim film.. filmde emeği geçen her insana ayrı ayrı teşekkürü borç bilirim..
tüm zamanları en iyi bilim kurgu filmidir. inanılmaz bir filmdir, anlatılması güçtür hele kelimelere dökmek daha bir güçtür.
Back to the future 4'ün çekim çalışmalarına başlandığı, michael j fox'la anlaşma yollarının arandığı. Christopher Lloyd'un boşluğunu nasıl doldurulacağının düsünüldüğü belkide gelmiş geçmiş en iyi bilim kurğu filmi.
michael j. fox'un back to the future 4 filminde yer almak için şartı, ilk üç filmde Christopher Lloyd'un canlandırdığı 'doktor' karakterinde rol alması.
asıl soru martin mcfly'ın boşluğunu kimin dolduracağı. michael j. fox'un bunu istemesindeki sebep; artık 44 yaşına gelmiş olması ve ilk 3 serideki gibi akrobatik hareketleri yapamayacağını söylemesidir. bilindiği üzer j. fox parkinson hastasıdır. (bkz: michael j fox)
(bkz: de lorean)
100 kez izlenilse de bikip usanmadan en az bir o kadar izlenilebiletisine sahip filmlerden biridir.
izlemekten kasetleri* bozulan seri. o zamanlara yetişip de hastası olmayan var mıdır bilinmez. 4. film çekilecek diyorlar. çekilirse izlememezlik eden nağmerttir.
3 filmin en güzel sahnelerinden hazırlanmış ve 80'lerin en muhteşem parçalarından birisi olan beat it la süslenmiş videoklibi izlenesidir.

http://www.youtube.com/wa...&search=marty%20mcfly
ışık hızıyla yolculuğun bulunmasına az kalmış,öyleyse ileride gerçek olucak film..
tekrar tekrar severek izlediğim sayılı filmlerden birisidir.
dünyanın gelmiş geçmiş en karmaşık senaryolarından biri olmasına rağmen filmde hiç bir mantık hatası olmamasından dolayıdır ki gelmiş geçmiş en iyi filmlerdendir...
(bkz: her seyredilişinde farklı tadlar veren filmler)
back to the future (geleceğe dönüş) en iyi komedi,bilim kurgu filmidir. 3 bölümü çekilmiştir hatta şu zamanlarda back to the future 4'ün çekilmesi söz konusudur.
her sahne gibi şu sahnede süperdir:

(bkz: johnny b goode)
eli kesilen gitarist* telefonu marty mcfly'a uzatmadan önce şöyle der:

-hey chuck aradığın sesi buldum...
ışık hızına yaklaşan bir yolcunun bile atomlarına ayrılabilmesi kaçınılmazdır ve hadi diyelim ki bunu başardık (fakat rüyada bile göremezsiniz) aynı koordinatlara gidilse de dünyanın yerinin farklı bir yerde olacak olmasından, uzayda kaybolunabilir. gelin görün ki bunu en olacak hala getiren, zamanına göre gayet iyi kurgulanmış olması sebebiyle baş tacı edilesi bir filmdir. akım kapasitörüm de açık yolum da...*
muzikleri derhal indirilip dinlenmesi gereken film. harika bir overture'a* sahiptir.
Dr. emmet brown'un kafasini lavoboya carparak icat ettigi aki kapasitoru sayesinde yapmis oldugu zaman makinasindaki ilginc yolculuklari anlatan super bir film. ilk izleyen icin "noluyo lan" dedirten ucleme.
Milyon kere izlesemde izlemekten bıkmadığım film. Filmde Martin'in kaykayla yaptığı akrobatik hareketler insanda hayranlık uyandırmaktadır. Ayrıca " Go Johny go " şarkısıyla da meşhurdur. Film hakkında unutamadığım çeviri sırasında yapılmış bazı aksaklıklardır, örneğin; " you are fired " yazısını " yandın sen " olarak çevrilmesi gibi.
kısaltmasını nick yapmama sebep olmuş aşmış bir film.
ayni karakterlerin gecmis, gunumuz ve gelecekte ayri ayri tiplemelerle gosterilmesi, filmi ilginc kilan unsurlardandir.
sinema tarihin gelmiş geçmiş en iyi üçlemelerinden birisidir. ne zaman gösterilse izlemekten bıkmadığım ve bıkmayacağım kesindir. ayrıca 2015'e sadece 8 sene kaldı. bakalım bttf'ın bize gösterdiği uçan kaykayları,her ayağa uyum sağlayan ayakkabıları görebilecekmiyiz.

daha da önemlisi bttf 4'ü görecekmiyiz? açıkçası yapılırsa isterse dünyanın en kötü filmi olsun,michael j. fox ve christopher llyod'u barındırıyorsa iki elim kanda dahi olsa gideceğim filmdir.

o zamana kadar üçlemeyi izleyip ezberlemeyi devam edeceğiz.
küçüklüğümün vazgeçilmezi olan filmdir. eşşek kadar oldum hala bir geleceğe dönüş makinemin olmasını isterim. çocukluk sevdalarıyla izleyince çocukluğun akıl almaz hayal gücü evresinde kaybolmama neden olan bi faktördür. ne kadar hayaciymişim derim.

4. sünün çekilmesinin gündümde olduğu bir filmdir ayrıca. çekilse bile eski tadı verir mi bilinmez.
(bkz: earth angel)
Aslında filmde sadece bir kez geleceğe gidilirken iki kez 1950'lere bir kezde 1800'lerin sonuna gidiliyor bundan dolayı filme geleceğe dönüş denilmesi ironik bir duruma sebebiyet veriyor.
mantık hatası var, o var şu var densede, zamanın çekim yöntemleri kullanılarak yapılmış harika film serisidir. tekrar tekrar izlenipte sıkmayacak filmlerdendir
benm favorim 2. yani geleceğe gidilen bölümdür.
hayal dünyamı genişletmiş, izlediğim en güzel seri filmlerden birisi.
Filmi sevenlerin, daha sonra her bölümünü tekrar tekrar en az 10 ar kere izledikleri; benimde en az 40 kere izlediğim; çekilirken kullanılan tekniklerin halen saklandığı, yapımcılığını dahi yönetmen Steven Spielberg, yönetmenliğini ise Robert Zemeckis in yaptığı müthiş ötesi film. 90'lı yıllarda star tv tarafından yapılan dublajı süperdir. daha sonra yapılan dublajlar ise tam bir fiyaskodur.
çocukluk aşkım. bir film düşünün ki binlerce kez izlenmesine rağmen, yine de her seferinde aynı hazzı veren bir başyapıt olsun. doğallık ve anılardaki güzelliğin hiç gitmemesi temennisiyle.
zamanında 20 milyon dolar bir bütçeyle, 300 küsür milyon dolar hasılat yapan kült film. kanımca türkiye de bir dönem çocuk olanların en çok sevdiği, hayranlıklık duyduğu yapım. yekta kopan`ın dublajı martye cuk oturmuştur.
ülkemizde en çok yayınlanan yabancı film serisidir.
7/14/21 subat tarihlerinde serinin 3 filmide cnbce kanalinda yayimlanicaktir.
defalarca izlenebilicek filimlerden biridir.
3 seriside güzel olan ender filmlerden biri.
yıllarca Türkce dublajını izlemiş biri olarak ilk kez cnbc e'de orjinal diliyle izlemekte ayrı bir keyif verecek.
bazen bir koku ya da bir şarkı insana çocukluğunu hatırlatır. işte bu üçleme de bazı insan evlatları için çocukluk kısmısına dahildir.
elijah wood'u atari oynayan cocuk rolunde gorebilecegmiz efsane filmdir.
bu gece 22.00 da cnbce ekranlarinda yayinlanicak olan ve sabirsizlikla beklenen bir film.