bugün

başrolünde michael j fox ve christopher lloyd'un yer aldığı çok eğlenceli 3 filmlik seri.
marty mcfly adlı bir gencin (bkz: michael j fox) cılgın bir doktor olan emmet l brown (bkz: christopher lloyd) ile zamanın icindeki eglenceli maceralarını anlatan, simdiye kadar yapılmıs film uclemelerinde, en cok diger bolumleriyle baglantı kuran, 1985 yapımı bilim kurgu filmi...

(bkz: back to the future)
guzel filmdi. Hala o basroldeki genc cocugun kırmızı fender strat'ını hatırlarım.
(bkz: geleceğe dönüş)
zamanında böyle bir haber çıkmış ve beni heyecanlandırmıştı.http://www.intersinema.com/haber/haber.asp?id=2261 daha sonra birkaç yerde daha duydum umarım en yakın zamanda gerçekleşir.
gelmis gecmis en iyi bilim kurgu serisi.
dünyanın gelmis gecmis en iyi filmi, bıktırmayan yegane film !!! devamını cekilmesini bekliyoruz! oyle bir soylenti var yani...

zamanın ötesinden gelen edit : tam 6 yıl olmuş ama hala aynı fikirleri benisemekteyi. devamı gelmiycek gibi ama belki de yeni moda 3d versiyonu falan çekilebilir. ne dersiniz hoş olmaz mı? *
defalarca izlenecek filmlerden olan back to the future serisinde 2.si 3 zamanı birden konu alması sebebiyle en iyisi
zamanının en iyi filimi her defasında izlediğim ve sahneleri ezberlediğim filim. *
bir kuşagın ilgiyle takip ettiği,michael j.fox'a çocukça beslenen aşk yüzünden daha da ilgiyle sevgiyle takip edilesi, eğlenceli bi okadar da hüzünlü film.(anne babanın gençliklerine dönmek...)
çaldığı rock n roll parçanın hastası olduğum michael j fox un oynadığı film serisi.
izlemekten bıkmadığım bazen durduk yere izleme ihtiyacı hissettiğim film
geçmişte olduğu gibi gelecekte de çok çok özel bir yere sahip olucak anliyacağiniz back to the future
bu filmde kullanılan de lorean marka araba malasef filmde kullanılıp reklam yapılmasına karşın pek tutmamış ve üreten firma iflas edip kapanmıştır.
(bkz: dmc)
Yıllar yılı dorduncusunu bekledigim ve beklemeye devam edecegim süper seri...
Yönetmen : Robert Zemeckis
Oyuncular : Christopher Lloyd, Lea Thompson, Michael J. Fox
Tüm zamanların en fazla gişe hasılatı yapmış filmlerinden birisi! Steven Spielberg zeka, hayal gücü ve bulaşıcı bir dehaya sahip, zaman sınırlamalarını aşan bu fantastik komediyi sunuyor. Marty Mcfly (Michael J. Fox), çılgın profesör (Christopher Lloyd) tarafından icat edilmiş plütonyumla çalışan bir zaman makinesiyle 1955'li yıllara geri giden 18'li yaşlarında tipik bir Amerikan gencidir.
Zamana yaptığı bu histerik ve sürprizlerle dolu yolculuğu sırasında Marty'nin geleceğe dönebilmek için garantilemek zorunda olduğu çok önemli bir şey vardır...*
marty mcfly'in annesiyle babasini okul balosunda bulusturdugu bolumde caldigi johnny b goode parcasi muthistir. chuck berry'nin parcasidir ve insani garip bir sekilde mutlu eden, gaza getiren bir parcadir.
hayatımdaki izlemiş ve izliyecek olduğum bütün filmler bir yana bu film bir yana dediğim, tatlı bir rüya ve terapi tadında olan, bana hissetirdiği duyguları kelimelere tam olarak hala dökemediğim film.. filmde emeği geçen her insana ayrı ayrı teşekkürü borç bilirim..
tüm zamanları en iyi bilim kurgu filmidir. inanılmaz bir filmdir, anlatılması güçtür hele kelimelere dökmek daha bir güçtür.
Back to the future 4'ün çekim çalışmalarına başlandığı, michael j fox'la anlaşma yollarının arandığı. Christopher Lloyd'un boşluğunu nasıl doldurulacağının düsünüldüğü belkide gelmiş geçmiş en iyi bilim kurğu filmi.
michael j. fox'un back to the future 4 filminde yer almak için şartı, ilk üç filmde Christopher Lloyd'un canlandırdığı 'doktor' karakterinde rol alması.
asıl soru martin mcfly'ın boşluğunu kimin dolduracağı. michael j. fox'un bunu istemesindeki sebep; artık 44 yaşına gelmiş olması ve ilk 3 serideki gibi akrobatik hareketleri yapamayacağını söylemesidir. bilindiği üzer j. fox parkinson hastasıdır. (bkz: michael j fox)
(bkz: de lorean)
100 kez izlenilse de bikip usanmadan en az bir o kadar izlenilebiletisine sahip filmlerden biridir.
izlemekten kasetleri* bozulan seri. o zamanlara yetişip de hastası olmayan var mıdır bilinmez. 4. film çekilecek diyorlar. çekilirse izlememezlik eden nağmerttir.
3 filmin en güzel sahnelerinden hazırlanmış ve 80'lerin en muhteşem parçalarından birisi olan beat it la süslenmiş videoklibi izlenesidir.

http://www.youtube.com/wa...&search=marty%20mcfly
ışık hızıyla yolculuğun bulunmasına az kalmış,öyleyse ileride gerçek olucak film..